Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Garmin viago™ за Android
#26

Пачната версия viago.v.1678.b.11401005 работи и с картата на BGMountains, поне планинарите могат да са доволни засега. Файл gmapsupp.img поставих в папка garmin (Android/data/com.garmin.android.apps.viago/files/Garmin) без да го преименувам, само разарвирах.
Цитирай
Аксесоари
#27

Вървят количките, макар и да го направих по индианския начин....
Преименувах количката, която исках на rr_arrow.srf и заместих оригиналния файл в ....files/Garmin/Vehicle
Цитирай
#28

Ето колички: http://www8.garmin.com/vehicles/bundles/...icles.html

GT-I9205 Galaxy   6.3   
Samsung Note 3 –>8 –>9 –>10+ 
Samsung s23 ultra
Цитирай
#29

gaffer написа:Пачната версия viago.v.1678.b.11401005 работи и с картата на BGMountains, поне планинарите могат да са доволни засега. Файл gmapsupp.img поставих в папка garmin (Android/data/com.garmin.android.apps.viago/files/Garmin) без да го преименувам, само разарвирах.

При мен не иска да тръгне картата. Има ли нещо по специално да се прави?
Цитирай
#30

gaffer написа:Пачната версия viago.v.1678.b.11401005 работи и с картата на BGMountains, поне планинарите могат да са доволни засега. Файл gmapsupp.img поставих в папка garmin (Android/data/com.garmin.android.apps.viago/files/Garmin) без да го преименувам, само разарвирах.

А как мога да търся обекти като хижи и други природни забележителности?Х.Мусала примерно я има на картата,но немога да я намеря като задам търсене или "Черната скала" :unknw:
Цитирай
#31

синята стрелка горе в дясно, накъде, важен обект и горе в лупичката напиши "мусала"... изкарва ми два резултата "хижа мусала" на еднакво разстояние

Интересно ми е как чете картите... в моята карта всички надписи са с главни букви, само тоя гармин ги показва с правописна поправка...
Цитирай
#32

zorvalth написа:Добре аз купих офлайн картите, но таман да купя и камерите и видях че БГ не е включен. Да разбирам ли че за бг няма камери? То ако някой има повече опит да каже кои добавки си струва да се купят че май след 13ти Юли всяка ще стане по 30 лева...


Някой с повече опит по този въпрос няма ли да каже нещо?

[Изображение: zorvalth.jpg]
Цитирай
#33

gaffer написа:синята стрелка горе в дясно, накъде, важен обект и горе в лупичката напиши "мусала"... изкарва ми два резултата "хижа мусала" на еднакво разстояние

Интересно ми е как чете картите... в моята карта всички надписи са с главни букви, само тоя гармин ги показва с правописна поправка...

Е по този начин и аз ги търся,но не ми намира нищо :wall:
Цитирай
#34

losh1 написа:Ето колички: http://www8.garmin.com/vehicles/bundles/...icles.html



Колега, с коя карта си?
И как се превключват колите?
:cheers:

Samsung Galaxy A70 2019 (SM-A705FN/DS (Global) Android 9.0 (Pie)
Цитирай
#35

Здрасти за количките виж поста на bobywm а картата мога да я кача довечара.

GT-I9205 Galaxy   6.3   
Samsung Note 3 –>8 –>9 –>10+ 
Samsung s23 ultra
Цитирай
#36

Тук има всякакви колички http://www.vehiclesforgarminnuvi.com/

Samsung Galaxy S24 Ultra Titanium Grey, Samsung Galaxy S22 Ultra Phantom Black, Samsung Galaxy S20 Ultra 5G Cosmic Grey, Samsung Galaxy S9+ Midnight Black,
Samsung Galaxy Watch 5 44mm, Samsung Galaxy Watch 5 Pro 45mm Black Titanium
Цитирай
#37

Víago.v.1697.b.11401006


Мързелът всъщност е доста гадна работа, не можеш да спреш за да си починеш...
LG G2 16GB / Xiaomi Redmi Note 8
Цитирай
#38

@peco Ето картата файла ще бъде активен до 10.07.14.

GT-I9205 Galaxy   6.3   
Samsung Note 3 –>8 –>9 –>10+ 
Samsung s23 ultra
Цитирай
#39

Ето и една тема,променя белия фон на картата на бежов

И още една ....
Цитирай
#40

Цитат:Пачната версия viago.v.1678.b.11401005 работи и с картата на BGMountains, поне планинарите могат да са доволни засега. Файл gmapsupp.img поставих в папка garmin (Android/data/com.garmin.android.apps.viago/files/Garmin) без да го преименувам, само разарвирах.


При мен не я показва само когато съм свързан към нета ми зарежда карта иначе офлайн не вижда нищо.Нещо по специфично правите ли?
Цитирай
#41

Днес си купих картата за източна европа. Днес също така излезна първият ъпдейт. Като цяло - не съм очарован, гугъл мапса е вече класи над това. Единственото предимство е, че е оффлайн. Имат да наваксват гарминците доста. Дали ще успеят - ще видим.
Цитирай
#42

Някой успял ли е да търси по адрес в offline режим? Винаги иска връзка със сървъра. С BG Montains съм.
Цитирай
#43

Вчера работеше, но не на адрес, а на места... днес не иска. В офлайн единствено моите цели показва какво съм търсил...
Явно трябва да се чака да я излекуват основно, а за да стане трябва да излезе стабилна версия, а не обновявания всеки ден с минимални промени. Чета по руските форуми жалби, при тях безплатните карти на OSM са по добри от официалната, че дори след като купиш официалната, няма как да я смениш с безплатна, дори триенето на купената карта не разрешава търсене в офлайн с неофициална...
Чакане, все пак програмата е на една седмица и вече има поне три версии...

редакция 10:15
Без да променям нищо, сега пак ми тръгна офлайн търсенето по важен обект...
Цитирай
#44

Аз си я купих вчера и след 2 часа имаше актуализация.С BGMountains съм и търсенето по адрес е ок,но не намира почти нищо др. (хижи,върхове...) а ги има на картата :confused:
Цитирай
#45

От вчера си играем с приложението в фирмата, дори колега си купи офлайн картата за Европа. Аз си купих само приложението с онлайн картите и викам айде да го пробваме в реална ситуация. Направих два курса от офиса до вкъщи и днес обратния маршрут. В заключение мога да кажа - ПЪЛНО ДЪРВО (оценки от 1 до 10).
- изчисляването на маршрута бе да кажем добро - 9
- при движение в град София реаагира адекватно позоционирането само ако следвате маршура. При отделяне от него му трябват около 2-3 минути за да осъзнае, че не сте стъпили на друг път - оценка 1
- при двицение в локално платно на голям булевард въобще не разбира, че сте в локалното - оценка 1
- известяване за превишаване на скороста и ограниченията не видях - оценка 1
- гласовите напътствия работят до момента в който днес не си вързах син зъб слушалката, напътствията не се чуваха нито през нея нито през телефона - оценка 1
- при пътен възел, ако направите промяна от маршрута се осеща за това чак след като излезна от възела и карам още поне 500-600 метра, до тогава въобще не показва къде на пътя съм, а си следва неговия маршрут - оценка 1
- при zoom out на картата показва само някакви главни пътища и от не целите, изглежда ужасно, дори неможеш да се ориентираш кой град в коя посока е. Става въпрос за просто раглеждане на картата. - оценка 1
- за 40 км каране в София и около 30 минути разглеждане на картата всичко през 3g глътна 1,5 mb, което ако телефона отчита да кажем приемливо е направо супер според мен - оценка 9

Да отбележа, телефона е Sony Xperia L, всички тези проблеми с позиционирането и осъзнаването му къде се намирам с друга навигация не се появяват - Sygic, iGo, Google maps, Navigon си работят много по адекватно. Дано я пооправят, че иначе това яко ще им дръпне акциите надолу. Все пак инвестицията от 1.5 не е никак лоша, ако някой ден това чудо заработи нормално.

Sony Xperia L
Цитирай
#46

Много имат да наваксват ако искат да са фактор. За съжаление проспаха няколко години.
Цитирай
#47

Още малко разяснения относно viago-то. Нали съм си краста, че понякога немога да се спра Smile Приложението тръгва и с други офлайн карти, но с малки особености. Например с картата bgmountains работи, като картата се сложи в папката му с име gmapsupp.img. Сега намерих този линк: http://garmin.openstreetmap.nl/
От него може да си генерирате картата на Openstreetmap в garmin формат. Това реално е векторна карта. Слагате я с име gmapsupp.img в папката на приложението и то тръгва с нея карта. Тук идват тънкостите. За търсене на адрес задължително ви трябва интернет връзка. Явно се обръща към техен сървър с координатите на адресите. Ако до желания адрес вече сте ходили ги кешира и не иска връзка. Колко голям кеш ползва нямам идея, за сега 10-тина адреса ги имам кеширани. Рутирането го прави офлайн на база картата, за него връзка не ви трябва. Ако се намери начин OFMR картата да се врътне до img което да тръгне ще бъде супер.
С две думи ако ви е полезно може да използвате офлайн картата на Openstreetmap с минимално количество интернет или дори без (ако си намерите адресите вкъщи през wifi то навънка дата за тези адреси не ви трябва) и адресната база на garmin, която не знам колко е добра.

Sony Xperia L
Цитирай
#48

Ако съм разбрал правилно трябва да е имидж файл ? намерих такъв на бг офрм поставям я и не става някой може ли да ми даде инфо защо понеже телефона ми е заплашен от счупване Smile
Цитирай
#49

Чете само безплатни карти!!! Все още няма кей генератор, по подобие на генератора за GarminXT, с който да се създаде unl файл.
Цитирай
#50

Е зацепих Smile благодаря ти зя инфото като гледам и бг маунтинс ще върши работа за мотора но ще тръпна в очакване някой хакер неземен да я направи Lock
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)