Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Garmin viago™ за Android
#51

Днес реших да си я купя и да я тествам. В момента съм в Рим и за 30км се представи доста добре с онлайн картите. Нарочно постоянно я провокирах и я карах да преизчислява маршрута, справи се отлично и секунди след като съм напуснал начертания маршрут преизчисляваше.
Цитирай
Аксесоари
#52

Това е добре, аз я тествам в момента с офлайн картата на Openstreetmap в София как се държи и след няколко дни ще напиша мнение. За сега обаче все още ме дразнят някой липси в нея, например предупрежденията за ограничения и камери.

Sony Xperia L
Цитирай
#53

Платих си днес картата на Европа и свалих държавите, които ще ми трябват след месец. Интересното, е че след като зададох точката в България ми изчисли маршрута от Рим, точно така както исках и е най-бързо, което доста приятно ме изненада. Беше ми писнало по 5 минути да си играя да настройвам от къде да ме прекара. Тези дни ще пробва как е с рутирането в офлайн режим и ще пиша.
Цитирай
#54

Здравейте колеги,и аз си купих картата,но ме интересува как се ползва навигацията офлайн.какви карти на Европа мога да ползвам?
Цитирай
#55

Офлайн картите се копуват отделно. Изчети назад темата, все пак е само три страници....
Цитирай
#56

plamen_ri написа:Офлайн картите се копуват отделно. Изчети назад темата, все пак е само три страници....

Изчел съм я назад темата и не разбрах откъде точно се купуват.Вие колега ако можете да ми кажете ще съм ви много благодарен!
Цитирай
#57

docdobrev написа:
plamen_ri написа:Офлайн картите се копуват отделно. Изчети назад темата, все пак е само три страници....

Изчел съм я назад темата и не разбрах откъде точно се купуват.Вие колега ако можете да ми кажете ще съм ви много благодарен!
Като пуснеш приложението в него има меню магази. От там можеш да си купиш офлайн картите. Ако искаш мога да то дам офлайн карта от openstreetmap безплатна е, но използва пак интернет за да.търси адреси.

Sony Xperia L
Цитирай
#58

От къде се свалят картите на openstreetmap на кирилица?
Или някой да сподели последната актуална.
Цитирай
#59

От тук:
http://garmin.openstreetmap.nl/
ето и последната карта на България:
http://osm.pleiades.uni-wuppertal.de/gar...apsupp.zip

Huawei P30 lite, Huawei T5, Huawei GT2
Цитирай
#60

Благодаря но питането беше картата да е на кирилица не на латиница. Намирал съм и такива но не знам от къде се свалят
Цитирай
#61

Някой има ли решение с търсене на адреси офлайн?

Sony Xperia L
Цитирай
#62

Така да споделя много много топли впечатления. Вчера направих 1756км пътуване от Рим до Мездра. Навигацията бе включена на таблет Samsung galaxy tab 2 и работи над 23 часа без да бъде спирана без да забие или да покаже, че не и се работи вече. Офлайн картите са чудесни дори и в България, рутирането много точно и бързо, ако объркам в рамките на 3-4 секунди вече ми е пуснала нов вариант. Маршрута го изчисли и подреди точно така както го искам, все едно ми четеше мислите. Не съжалявам за 15-те лева, които дадох.
Цитирай
#63

KUM4o написа:Така да споделя много много топли впечатления. Вчера направих 1756км пътуване от Рим до Мездра. Навигацията бе включена на таблет Samsung galaxy tab 2 и работи над 23 часа без да бъде спирана без да забие или да покаже, че не и се работи вече. Офлайн картите са чудесни дори и в България, рутирането много точно и бързо, ако объркам в рамките на 3-4 секунди вече ми е пуснала нов вариант. Маршрута го изчисли и подреди точно така както го искам, все едно ми четеше мислите. Не съжалявам за 15-те лева, които дадох.

Два въпроса:
1. С офлайн картите има ли предупреждения за камери и ограничения скорост?
2. Търси ли адреси без интернет връзка.

Sony Xperia L
Цитирай
#64

Камерите се купуват отделно и ако закупиш само картите няма предупреждения за камери, но имаш ограниченията, които в 90% са точни. А за адресите намира ги и са доста точни. Лично проверих с няколко адреса в Мездра и ги показа точно там където са.
Цитирай
#65

Супер щом търси офлайн адреси. Обаче отървах примоцията. Tooth Докато се наканя за офлайн карти и викам да я тествам навигацията и цената им скочи. Офлайн Европа вече е 30лв, а не 15 както до сега. Спрямо цената на Sygic например когато е в промоцията garmin-а става доста скъп с всички екстри. Ще си остана за сега с онлайн карти само и с надеждата или да има пак промоция или с картата на OSM.

Sony Xperia L
Цитирай
#66

Някой може ли да даде osm за България. Линка по-горе не работи.
Благодаря
Цитирай
#67

Ето:
http://osm.pleiades.uni-wuppertal.de/gar...apsupp.zip

Huawei P30 lite, Huawei T5, Huawei GT2
Цитирай
#68

Последния месец може да се каже, че няколко пъти ползвах viago в София и два пъти за дълго пътуване: София - Триград и обратно. Не съм засичал колко км всичко. От търсенето на адреси останах разочарован, става функцията локално търсене иначе нормалното търсене не. Искам да стигна Девин той ме прати в някакъв квартал и вика тука е Девин :facepalm: Останах изключително впечатлен от направения интернет трафик. За маршрута София - Триград и обратно и още няколко пъти в София по данни от телефона viago е дръпнало по-малко от 12mb. Сравнено с google maps направо "мирише" интернет-а това чудо. Също добро впечатление прави кеша. Не знам как точно, но докато карах в триградското ждрело обхвана на телефона падна, излезна съобщение "няма интернет връзка", но навигацията си работеше и си чертаеше нормално. Общо взето дори да липсват доста екстри спрямо другите онлайн навигации си има тези две предимства.

Sony Xperia L
Цитирай
#69

Не съм съгласен относно адресите. Онзи ден ходих до София до няколко магазина, вкарвайки адресите им навигацията ме заведе точно до входната им врата. Тук в провинцията тествах адреси, които знам на 100% къде са и отново абсолютно точно ме заведе. Много е важно човек да знае как да търси адресите иначе има шанс навигацията да го заведе на гъза на географията.
Цитирай
#70

zorvalth написа:
zorvalth написа:Добре аз купих офлайн картите, но таман да купя и камерите и видях че БГ не е включен. Да разбирам ли че за бг няма камери? То ако някой има повече опит да каже кои добавки си струва да се купят че май след 13ти Юли всяка ще стане по 30 лева...


Някой с повече опит по този въпрос няма ли да каже нещо?

Приложения които си струват:
1.Maps to Go Europe 15 лв
2.Mobile Alert Live Europe 15 лв
3.Panorama View 3D 15 лв
4.Sound and Buildings 15 лв

Камерите в Германия работят, но трябва да си онлайн, за България не съм пробвал. Държи се много прилично Виаджото. Почти истински Гармин Smile

GT-I9000 [ROM CM10.1 JB] VorteX 0.4 - by Team Tsunami [4.2.1][24 DEC 2012], GT-N7100 [ROM CM11-20141130 KK] Cyanogen,
Galaxy Note4 SM-N910C
XiaoMi A1
Galaxy Note9 SM-N960F 
Цитирай
#71

Но не и Garmin. По - добре iGO или Навител. Да не говорим че вече има и Garmin. С леки бъгове, но работещ чудесно.
Цитирай
#72

ddimitrov.bg написа:Някой има ли решение с търсене на адреси офлайн?

Здравей ,
за да търсиш офлайн трябва да създадеш отделен файл във .gar формат,
файлът трябва да се казва country_codes_generated.gar, след това отваряш файла с текст едитор и поставяш
съдържанието вътре: {"gmapsupp.img":"BG"} , където gmapsupp.img е името на файла, а BG е държавата,тогава поставяш файла в роот директорията на VIAGO , и офлайн търсенето тръгва без проблеми,но пак адресите зависят от самата карта,например топо картата не вади повечето от селата или градовете,например Кърджали , или Маказа.
Засега ънлок картите не тръгват но се опитвам на събера карта с Мapsource и ще пробвам пак,защото в други форуми някои са успели да го подкарат...

LG V10 DUAL H962 64GB
Цитирай
#73

Здрасти,@quato79 този файл който си постнал къде да го сложа?

GT-I9205 Galaxy   6.3   
Samsung Note 3 –>8 –>9 –>10+ 
Samsung s23 ultra
Цитирай
#74

losh1 написа:Здрасти,@quato79 този файл който си постнал къде да го сложа?

в директорията на втория срийншот който си постнал

LG V10 DUAL H962 64GB
Цитирай
#75

Купих си я за лв на промоция от Велико Търново съм и що годе биват картите, разбира се online ползвам, за европа картата е eur , общо взето всички са на тази цена. Редно е да отбележа че скоро ще има приложение на Here Maps за Android, първоначално ще е само за собственици на Samsung Galaxy и после и по-късно ще е налично за всички останали устройства. Тук съм дал повече инфо, не правя трафик към блога, просто не видях тук в раздела навигация да има качена тази информация и затова давам линк
Навигацията Nokia Here ще е достъпна за Android
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)