Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Инсталиране на MIUI GLOBAL Stable за Redmi 1S
#1

*Описанието е горе долу копи-пейст от темата ми в МИ3 раздела, оставям го така за да е по ясно всичко. 99% от нещата важат и за Redmi 1S!

Първо с две думи какво е Global? Всички официални версии които не са за Китай като: Сингапурска, Малайзийска, Тайванска, Филипнска, Хонг-Конгска, Индийска и каквито други излязат след версия 18.0 се обединяват в една наречена - Global(За моемнта: KXDMIBF, предполагам като излезе v6 ще се промени). Ъпдейтите и Рекавъри РОМ-овете на всичките щебъдат абсолютно еднакви. Единствената рзлиак е във Fastboot Ромовете. И по скоро в userdata партишъна. Там са програмите за различните региони, но това са тези програми които могат да бъдат деинсталирани без проблем. С две думи няма разлика. Сравних Сингапурския с Малайзийския, единствената разлика е в MI Readme - упътването за телефона, всичко друго е абсолютно еднакво. Освен липсата на всякакви китайски програми имаше пълен арсенал от Google приложения, повечето от които деинсталирах защото или нямат поддръжка в БГ (Google Movies, Books, Music) или не използвам. Освен тях имаше още две програмки , еднот обеше някакъв офис другото не го помня но и тях махнах. Вградените калвиатури са Google Pidgin , Google Keyboard и Swift Keyboard. Другите подрбности си ги знаете от темата за сингапурския, няма китайски надписи ниакде, изчистен и върви добре.

Инсталирне(ще загубите цялата си информация), типичен fastboot писан в другтие гайдове:

* Трябва да имате сложени на компютъра fastboot драйвери ако нямате може от тук да си сложите: http://forum.xda-developers.com/showthre...?t=2588979

1. Теглите примерно сингапурската версия ето линк: https://mega.co.nz/#!FlJgmbib!I4ANVcL6bP...MdN7gFYB88
2. Разархирирате веднъж и се появява нов архив
3. Разархивирате новият архив и би трябвало да имате една папка с познатите .bat i .sh файлове
4. Гледайте тая папка да е в някое основно устройство като C: или D: а не на десктопа за да нямате ядове
5. Вкарайте телефона във fastboot. Спирате го и го пускате с volume down + power
6. Стартирате от flash_all.bat
7. След като приключи (2-3 минути) тела ще се рестартира и може да го извадите и изчакайте да зареди.
8. Ъпдейтвате през менюто до последата версия. (В момента на писането е 34.0)


- Препоръчвам да не възстановявате бекъпи, просто за всеки случай. Или поне за всеки случай възастановете си програмите но не възстановявайте "settings". Между другото Backup програмта е преместена в настройките: Settings-> Backup & Reset->Local Backups

[Изображение: zorvalth.jpg]
Цитирай
Аксесоари
#2

Един съвет: бива да качиш в мегата последния сингапурски ром 35 или да сложиш директния линк към него. Преди малко го налях през fastboot и съм просто очарован, върви видимо по-добре от глобалния ром 35 , който се сваля от официалното място (вижда се и по резултатите от AnTuTu с двете глобални версии) и действително всички китайски услуги (изключвам MiCloud) са отрязани.

Цитат:...Освен тях имаше още две програмки , еднот обеше някакъв офис другото не го помня...
Другото е кухия СуратТефтер (а.к.а. FaceBook) Smile .
Цитирай
#3

Нищо не ти разбрах, сингапурския и глобалния са едно и също нещо...

[Изображение: zorvalth.jpg]
Цитирай
#4

Не твърдя обратното, както ти сам каза, единствената разлика между всички глобални версии е userdata партишъна, всички останали образи имат напълно еднакви чексуми. Да, еднакви са, но резултатите, които получих с AnTuTu при инсталацията на глобалния през recovery като ъпдейт и глобалния (сингапурския), налят през fastboot, бяха различни и в полза на втория. И в двата случая не съм слагал никакви други приложения, освен тези, които си вървят с рома и естествено, AnTuTu.
Цитирай
#5

Еми нормално, едното го слагаш върху китайска база. За това горе съм дал фастбуут за инсталиране. Освен това за което говоря не са ралзките между рековъри и фастбуут, а между глобал сингапур и глобал малайзия да кажем. И пак не разбирам какво искаше да ми кажеш и какво да съм променил и какво да дам?

[Изображение: zorvalth.jpg]
Цитирай
#6

Привет на всички! Мисля да се сдобия с Xiaomi redmi 1S, но понеже не съм толкова на ти с различните ROM-ове, по-добре ли ще е да поръчам телефона с оригиналния(стоков) такъв, или с мултиезичния. От прочетеното из темите оставам с впечатление че е най-добре със стоковия. Предпочитам да ползвам английско меню.
Правилно ли съм разбрал че при оригиналния ROM няма гугълските приложения. А при мултито няма възможност за update.
Какви са предимствата на единия и другия, как е откъм издържливост на батерията.
Благдаря на всички предварително!
Извинявам се,ако постът не е за тук!
Цитирай
#7

Не знам за многоезичния ама китайския си има английски и като за начало е добре да имаш Mi account за да можеш от техния маркет да си дръпнеш google installer и съответно през него да си сложиш каквото от гугълските приложения ти е нужно.
И за да те локализира правилно трябва да се замени BaiduNetworkLocation.apk в /system/app
https://www.dropbox.com/s/2eshhpgoqwupjt...n.apk?dl=0 , за което пък трябва root (това е тествано до 37ма версия: https://www.dropbox.com/s/9l6qi7ejufcroy...e.zip?dl=0

Сваленият NetworkLocation.apk трябва да се преименува и да му се сложат правилните permissions:

Screenshot 1: https://www.dropbox.com/s/lipqbf6fkjn6ar...5.png?dl=0
Screenshot 2: https://www.dropbox.com/s/9jayjvuei1i03y...4.png?dl=0


И като бонус ето и файл за unroot: https://www.dropbox.com/s/c2x6lhmpcrsnfy...S.zip?dl=0
Цитирай
#8

Благодаря эа напътствията
Цитирай
#9

Този глобал стейбъл няма български език, нали? Че един приятел му е писнало от проблеми с multi-то и иска да му сложа глобала, но там пък нямало българско меню? Нямам телефона, но така като чета май ще е по-добре за него да понаучи малко английски вместо да чака да оправят multi-то...

Samsung Galaxy S Advance --> Mi2s --> Mi Note --> Mi Mix 2 --> Mi8 --> Pixel 3 XL --> Pixel 6 Pro --> Samsung S23 Ultra
Цитирай
#10

Български има само в Multi версиите. Всички останали са с английкси и 2-3 китайски.

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
#11

Може да си поиграеш малко с more locale 2 или с locale от маркета.
частично българизира част от настройките и имената на приложенията
Цитирай
#12

suffer написа:Може да си поиграеш малко с more locale 2 или с locale от маркета.
частично българизира част от настройките и имената на приложенията
И разказва играта на целия телефон/ROM ама как си трябва!...
Цитирай
#13

Не съм тествал - на други телефони спасява положениeто: HTC ChaCha, lenovo p780, motorola .. не помня модела
Цитирай
#14

1s обаче се шашка. Вчера разказахме играта на един такъв точно с море локале 2. Добре поне, че е лесен за преинсталиране тоя телефон.
Цитирай
#15

Да разбирам ли, че мултиезичната версия за нищо не става и проблемът не е в задтелефонното устройство (моя приятел) и да му мятам през fastboot глобалната? Че нямам време да се занимавам да му тествам вичко поотделно, само за да установя че самия multi си е кофти?

Samsung Galaxy S Advance --> Mi2s --> Mi Note --> Mi Mix 2 --> Mi8 --> Pixel 3 XL --> Pixel 6 Pro --> Samsung S23 Ultra
Цитирай
#16

Точно така. За нищо не става. Слагай глобал смело Wink
Цитирай
#17

vaso22 написа:Точно така. За нищо не става. Слагай глобал смело Wink

Той сигурно е с последното мулти, трябва ли да даунгрйдвам нещо или директно да пускам през fastboot този global от линка най-горе? Ех да беше MI2/3 щях да се оправя, но след ядовете около инсталациите на едни от първите HongMi-та (бяха докарани директно от Китай тогава с някаква странна ревизия на процесора и масовите описания не сработиха, а това RedMi си е от ibuygou така или иначе) - предпочитам да питам аз Big Grin

Samsung Galaxy S Advance --> Mi2s --> Mi Note --> Mi Mix 2 --> Mi8 --> Pixel 3 XL --> Pixel 6 Pro --> Samsung S23 Ultra
Цитирай
#18

Може и през ъпдейтър, може и през фастбут. Принципно препоръчват фастбут, но аз си ползвам ъпдейтър. Иначе 1S си е с qualcomm процесор и няма ядове.
Цитирай
#19

Здравейте,
Инсталирах рома от първи пост (JHCMIBH29.0), обаче след като тръгне да се ъпдейтва до версия JHCMIBH 41.1, стига до downloading и не сваля нищо. Чаках 10-15 минути, рестартирах и пробвах пак, но нищо. Някакви идеи?

SAMSUNG GALAXY S4
Цитирай
#20

Мдаа, и аз имах подобни тегоби наскоро. Преди това като имаше до 36 версия си се ъпдейтваше без проблем.
Свали 43 версия и си го инстални през Фастбоот...
Цитирай
#21

Ами аз качих 29-та през фастбуут и после безпроблемно си се ъпдейтна директно до 43-та телефона.

Samsung Galaxy S Advance --> Mi2s --> Mi Note --> Mi Mix 2 --> Mi8 --> Pixel 3 XL --> Pixel 6 Pro --> Samsung S23 Ultra
Цитирай
#22

s01o написа:
suffer написа:Може да си поиграеш малко с more locale 2 или с locale от маркета.
частично българизира част от настройките и имената на приложенията
И разказва играта на целия телефон/ROM ама как си трябва!...
Дразнеше ме, че с глобалната версия 43 всичко/ адреси, улици и т.н./ в Google Maps и Here Maps е на английски. Локализирах с Locale More Pro и нямам абсолютно никакви проблеми. Всичко е ОК.

Huawei Ascend G7 - v. B331,  rooted
Nexus 7 2012 WiFi - v.5 Lolipop, rooted + TWRP
Цитирай
#23

На моето Redmi 1s, в момента с miui 36.0, през ъпдейтъра ми излиза възможност да ъпгрейдна до версия 43.0. По-добре ли ще е да да действам направо от телефона и всичката ли информация на телефона ще се изтрие?
Цитирай
#24

Нищо няма да се изтрие, действай !
Цитирай
#25

Аха, благодаря. А ще има ли някакво подобрение с новата версия - в бързината на телефона, управлението на рамта, батерията?
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)