Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблем с камера
#1

Здравейте,проблема с камерата е че при Update до Sence 6 камерата прави невероятно ужасни снимки,говоря за нощни снимки или примерно на много добре осветена стая.Говоря за РОЗОВА КАМЕРА.Единствения задоволителен вариант е снимка да се прави през деня.Интересното е че имам и 3-4 мои приятели с този модел телефон и проблема е един и същ.Има ли смисъл да се занимавам с гаранционен сервиз при положение,че доста се оплакват с появата на същия проблем само че в ЗЕЛЕНО след сервиза.Има ли вариант да се върне до SENSE 5.5 и евентуално всичко да си дойде на мястото? Понеже при SENSE 5.5 всичко си беше просто перфектно. прилагам две снимки едната е в стая осветена с две x 100 вата осветителни тела,другата е направена вечер на заведение при по слабо осветление със светкавица. пълен ужас!!!!
Цитирай
Аксесоари
#2

Първо има много писано по темата и е ясно, че това не е софтуерен ефект, което на чист български означава, че не е след ъпдейта получено. Второ, ако не ти се занимава със сервиз, то няма да имаш ултрапикселова камера и няма да снимаш с телефона. Решението е само сервиз и преди да се опиташ да ме оборваш как е станало след ъпдейта ще ти кажа, че съм минал по твоя път. Повярвай ми след смяната на камерата няма да е така!

Samsung Galaxy S24 Ultra Titanium Grey, Samsung Galaxy S22 Ultra Phantom Black, Samsung Galaxy S20 Ultra 5G Cosmic Grey, Samsung Galaxy S9+ Midnight Black,
Samsung Galaxy Watch 5 44mm, Samsung Galaxy Watch 5 Pro 45mm Black Titanium
Цитирай
#3

Аз имах същия проблем с розовите петна на снимките. Дадох си телефона на сервиз и сега камерата е супер.
Цитирай
#4

не искам да споря с никои Smile а относно проблема въпрос просто за мнение към колегата andriann - в един и същи ден 3 телефона HTC One M7 един до друг правят ъпдейта до SENSE 6 и след ъпдейта и 3-та телефона са с прецакани камери РОЗОВИ.
Цитирай
#5

maravioso написа:не искам да споря с никои Smile а относно проблема въпрос просто за мнение към колегата andriann - в един и същи ден 3 телефона HTC One M7 един до друг правят ъпдейта до SENSE 6 и след ъпдейта и 3-та телефона са с прецакани камери РОЗОВИ.

Айде пак... има 40 страници описани за проблема с камерата... дори от htc потвърдиха ,че е дефект в камерата...
Цитирай
#6

maravioso написа:не искам да споря с никои Smile а относно проблема въпрос просто за мнение към колегата andriann - в един и същи ден 3 телефона HTC One M7 един до друг правят ъпдейта до SENSE 6 и след ъпдейта и 3-та телефона са с прецакани камери РОЗОВИ.
Той не искал да спори, ама не било както казвам. Confusedtupid: Проблема е твой пич! Ако искаш вярвай! Направи си тогава хард ресет :rofl: :rofl: :rofl:

Samsung Galaxy S24 Ultra Titanium Grey, Samsung Galaxy S22 Ultra Phantom Black, Samsung Galaxy S20 Ultra 5G Cosmic Grey, Samsung Galaxy S9+ Midnight Black,
Samsung Galaxy Watch 5 44mm, Samsung Galaxy Watch 5 Pro 45mm Black Titanium
Цитирай
#7

Напълно излишна тема. Наистина има прекалено много изписано по въпроса - какъв е проблемът, какво го причинява и какво е решението.
Цитирай
#8

Не е излишна темата!
На мен също, преди последния ъпдейт, камерата ми снимаше така както при първата снимка. След ъпдейта, снима така както при втората снимка! Има осезаема разлика. Рязко очертана точно след ъпдейта.

[Изображение: 6546.jpg]

[Изображение: 10708175_10204933399444165_376085571_n.jpg]
Цитирай
#9

Колеги това е хардуерен проблем... Това, че се е случил след ъдейта не означава нищо, въпрос на време беше всичките им първоначално хубави камери да издадът багажа... Този проблем съществува от както го има телефона... Давайте го на гаранцията ако държите толкова много на хубава камера на тъмно. Оправят ги без проблеми Smile И да темата е излишна!
Цитирай
#10

talrak написа:Колеги това е хардуерен проблем... Това, че се е случил след ъдейта не означава нищо, въпрос на време беше всичките им първоначално хубави камери да издадът багажа... Този проблем съществува от както го има телефона... Давайте го на гаранцията ако държите толкова много на хубава камера на тъмно. Оправят ги без проблеми Smile И да темата е излишна!
Всичко много хубаво, но нали ти слагат сензор от М8 и почва да зеленее камерата, след което пак го пращаш и отиде около месец без телефон :/
Цитирай
#11

Ами аз моя го пратих преди седмица добре, че горния говорител ми се издъни, че да го пратя на 1 и за 2те работи сега ще видим каква камера ще ми сложат бях с лилава, след това зелена, сега остава да ми сложат синя и край Big Grin Big Grin Иначе може да са се поучили от грешката си и да са разбрали, че камерата от М8 не става за М7 и да слагат каквито трябва камери, за това трябва да се рискува пък и по-хубаво месец без телефон от колкото после да ме е яд, че съм дал 1 куп пари, а да не мога да направя една качествена снимка ..
Цитирай
#12

Потвърждавам същия проблем...и аз бях с хубава камера, но се скапа...щом казвате, че не е от ъпдейта значи не е. Направо в МОСТ ли да го нося? И фактически проблемът е само при снимане на приглушена светлина, така ли? :capitulation:

П.П. Тъкмо ще го пратя и за проблем в wi-fi приемника...не знам, дали някой има подобен проблем, но аз хващам супер трудно wi-fi...понякога ми е authentication problem, понякога изобщо не го лови. Ако сложа на едно и също място 10 телефона и моя, само моя може да не хваща сигнал...

Още един въпрос. При смяната на камерата подменят ли ти нещо друго от телефона..предполагам го разглабят, а до колкото знам този телефон трудно се асемблира после.

*hTC Desire HD* --> *hTC Sensation* --> *hTC One(M7)*
*BB Curve* --> *BB Bold* --> *BB KeyOne*
*Huawei P10 Lite*
Цитирай
#13

Проблема на лилавата камера е черния цвят като цяло, хората които ще ти го оправят не са някакви случайни спокойно, ще ти го сглобят правилно, макар, че моя при всяка вибрация на телефона докато снимам се виждаха някакви съвсем леки вълнички... За проблема с уи-фи предполагам, че трябва да го напишеш в протокола, защото моя примерно лови адски много уи-фита, иначе ще проверят всеки проблем който напишеш в протокола, а вече дали ще го сменят е друг въпрос. Ако видят, че има повреда някъде другаде ще оправят и нея. Аз лично писах освен за камерата и говорителя който е издънен, писах и за батерията, че пада много бързо макар, че си работи почти нормално като за телефон на 1 година и написах, че дисплея отвреме на време става прекалено ярък и цветовете ми се виждат някак странни Big Grin Big Grin
Цитирай
#14

Добре си ги наредил, при толкова проблеми (ако са реални) най-вероятно са ти сменили целия телефон. Smile Колко време чакаше да ти върнат телефона?

*hTC Desire HD* --> *hTC Sensation* --> *hTC One(M7)*
*BB Curve* --> *BB Bold* --> *BB KeyOne*
*Huawei P10 Lite*
Цитирай
#15

Добре си ги наредил, при толкова проблеми (ако са реални) най-вероятно са ти сменили целия телефон. Smile Колко време чакаше да ти върнат телефона?

*hTC Desire HD* --> *hTC Sensation* --> *hTC One(M7)*
*BB Curve* --> *BB Bold* --> *BB KeyOne*
*Huawei P10 Lite*
Цитирай
#16

Аз имам същия проблем, след ъпдейта се скапа камерата!

XIAOMI MI4 LTE 16GB
Цитирай
#17

@Godqwe не са го върнали още, до 1-2 седмици ще пристигне, иначе най-малкото е срамота най-хубавия им телефон за 2013 година да се окаже с толкова много дефекти... Пълно разочарование са Htc крайно недоволен съм от тях и не мисля да ги имам в предвид повече... Иначе аз съм от Сливен и при мен нещатата са малко по-сложни, защото от Сливен го пращат в МОСТ София, от там в Полша или Румъния, след това идва втъщането до София и Сливен и става малко по-бавно предния път ме бавиха около 3 седмици сега ще видим дадах го миналия понеделник ще ви информирам когато го върнат и ще ви кажа какво са ми сменили!
Цитирай
#18

Я кажете процедурата по изпращане на телефона за ремонт. Да звуня ли на съпорта им и да им обясня всички косури или да го нося направо в Мост . Този протокол аз ли го пиша или просто им казвам какъв е проблема и те го популват ?
Цитирай
#19

Ти трябва да го напишеш, дори да ти кажат, че те ще го направят. Най-добре си свърши сам работата. Няма смисъл да звъниш на съпорта, направо го носи в МОСТ. (От съпорта така ще ти кажат Wink ) Успех!

@talrak Мерси за информацията. Ще чакам за отзиви. Иначе наистина много разочарования. Не знам, дали не е защото го взех много рано...то винаги като вземеш нещо веднага след като излезе се оказва с много дефекти и кусури. Това не е оправдание разбира се! Но, ако не е hTC Не остават много варианти за жалост Sad Може би huawei...

*hTC Desire HD* --> *hTC Sensation* --> *hTC One(M7)*
*BB Curve* --> *BB Bold* --> *BB KeyOne*
*Huawei P10 Lite*
Цитирай
#20

@Godqwe и моя апарат беше един от първите, но както каза това не е оправдание, защото гледай колко много хора тепърва почват да им се развалят камерите... А за отзивите днес ми се обадиха от МОСТ, за да ме питат какво искам да кажа за един от проблемите, защото в протокола пишело, че говорителя не работи добре, а аз му бях казал да напише, че е издънен и не знам малко нереално ми се вижда да съм го пуснал на 15.09 и на 24.09 да ми се обадят да ме питат кво имам в предвид с това изказване това означава, че 9 дена пътува от Сливен до София ли какво направо не можах да ги разбера ама и аз глупака не ги питах Big Grin Надявам се до 6-7ми Октомври да е върнат пък да видим! Ще ви информирам веднага след като го взема и ще ви кажа всичко което е сменено!

П.С. Гледам, че тези китайски Xiaomi са доста добри освен huawei-a Big Grin
Цитирай
#21

Това за това е добре - както вече казах - сам да си напишеш протокола и да го подпишеш (с изх.номер). Защото ще те претупат иначе. Нали знаеш " YOU HAVE ONE JOB ..." това за българския служител важи в пълна сила.

*hTC Desire HD* --> *hTC Sensation* --> *hTC One(M7)*
*BB Curve* --> *BB Bold* --> *BB KeyOne*
*Huawei P10 Lite*
Цитирай
#22

Напълно съм съгласен с теб братле, но нямаше как да седна да го пиша аз протокола. Аз му казах нали напиши, че е издънен горния говорител и ония ми вика -а издънен как ше е издънен бе ти луд ли си? Викам му абе човек издънен е бе и той ми вика -не, не ще напишем, че не работи добре. Пълен бастун, виж само колко време го праща от Сливен до София и ще ти стане ясно какъв е...
Цитирай
#23

Моля,ако някой може да ми разясни: има ли разлика в камерите на 801n и 801е?
Предстои ми да си поръчвам задна камера именно заради проблема с нощното снимане и дали ше има проблем, ако си поръчам 801е, защото моят телефон е LTE весия 801n. Гледам, че предлагат в EBAY камери за около 15$ с безплатна доставка от Китай. По какъв начин да разбера, че партидата е читава?

XIAOMI MI4 LTE 16GB
Цитирай
#24

И какво ще правиш , като я получиш ? Само не ми казвай, че ти ще я сменяш ?
Цитирай
#25

Boby13 написа:И какво ще правиш , като я получиш ? Само не ми казвай, че ти ще я сменяш ?
Вариантите са два: или аз или срещу 40лв. Ти по добре ми кажи имаш ли някакво инфо по моя въпрос!

XIAOMI MI4 LTE 16GB
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)