Оценете темата:
  • 8 гласа - средно 4.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Ъпдейт на Moto G (Първо поколение) до Android L (5). Дали?

(2015-08-17, 09:23:53)bgbore_96 написа:  ... Така само губят клиенти...

При милиард и половина население само на Индия и Бразилия, едва ли някой в "Моторола" му минава през ума, че някъде съществува България и там има 179 човека с Мото Г, 36 от тях на виваком с привате нумбер.
Цитирай
Аксесоари

До колкото знам и при други оператори се получава този Private Number.

Samsung Galaxy I5500 >> Motorola Moto G 1st Gen >> Xiaomi Redmi Note 3 >> Xiaomi Redmi Note 4 >> Xiaomi Poco F2 Pro >> Xiaomi Poco F3
Цитирай

Жената ползва Moto G XT1033 (dual sim), андроида е 5.0.2. SIM 1 е на Telenor, a SIM 2 e на MTEL. Няма проблеми с Private number. При БТК-то само е проблема.

Samsung S21 FE 5G G990B/DS
Цитирай

От вчера има новина в сайта на Моторола, че ще има пуснат ъпдейт, свързан със сигурността. По бързо ще дойде за необвързаните с оператор. Дали ще е 5.1.1 не разбрах.
Цитирай

Мото G първо поколение (XT1033) двусимов, вчера получи ъпдейт от 5.0.2 до 5.1.

Samsung S21 FE 5G G990B/DS
Цитирай

От Емаг ли е купен?
Моя е същия, купен от Емаг и няма ъпдейт.

Samsung Galaxy I5500 >> Motorola Moto G 1st Gen >> Xiaomi Redmi Note 3 >> Xiaomi Redmi Note 4 >> Xiaomi Poco F2 Pro >> Xiaomi Poco F3
Цитирай

Като гледам е с GPE ром-а , така че нормално да получи първи ъпдейт

OnePlus 6T - 8GB - Mirror Black
Galaxy S7 edge - Black Onyx
Moto G2 [CM14.1] Galaxy S2[Stock ,rooted] 

Цитирай

Това означава ли, че всички moto g(1) ще получат ъпгрейд до 5.1 или е само за определени партиди. Моят е от Мтел и съм чувал, че получавали последни ъпдейтите. Има ли нещо вярно и как става ъпдейта?
Цитирай

Телефона е на жена ми и е купен от верига магазини за телефони. Не помня как се казваше точно. Моя е XT1032 от Англия и съм го обърнал на GPE след като му изтече гаранцията.

Samsung S21 FE 5G G990B/DS
Цитирай

Всеки ще получи ъпдейт до 5.1.1 рано или късно. Още има SOAK тестове и в Индия тече в момента.

Moto G 5.1 # Moto G3 6.0.1 # Lenovo A7600-H 4.4.2
Цитирай

За тези които имат XT1033-AsiaRetail (Moto G, 1-ва генерация, с две СИМ-карти, Азиатската версия) и не им се чака ъпдейт до 5.1 могат да ъпдейтнат от 5.0.1 до 5.1 по следния начин :

1. Сваляте Blur_Version.221.21.56.falcon_umtsds.AsiaRetail.en.03.zip от ТУК
2. Записвате .zip файла в главната папка на вътрешната памет на телефона 
3. При изключена връзка с интернет влизате в Настройки / Abaout_Phone / System_Update
4. Телефона сам си намира .zip файла и се ъпдейтва, но батерията трябва да е над 50%.

ъпдейта продължава около 20 мин., като телефона сам се рестартира два пъти и оптимизира приложенията (при мен бяха 67 броя).

Информация за ъпдейт по този начин съм взел от тук: http://forum.xda-developers.com/showpost...tcount=202
Цитирай

Вчера вечерта взех някъв ъпдейт. Беше само 7 МБ. Не пишеше какво оправя, беше се свалил и чакаше само инсталация. XT1032 5.1 GPE.

Samsung S21 FE 5G G990B/DS
Цитирай

Здравейте колеги,току що получих ъпдейт до Lolipop 5.1 .В момента го тегля-208,7 Mb.Аз съм с Моторола ХТ 1033 от Емаг двусимова.Като инсталирам ъпдейта,ще пиша как се държи с Виваком,защото и аз като всички имам проблеми с идентификация на обажданията.
Цитирай

Дано да са го оправили. От темата в официалния форум излиза, че Виваком са си виновни. 
Моля те споредли резултата Smile


Забележка от модератор:

Цитирането на последно мнение в темата е абсолютно забранено. Не се препоръчва цитиране на няколко поредни мнения. За да получи цитирания известие в Tapatalk, не е нужно да се цитира цяло мнение. Може да се копира името под аватара и да се постави в "нов отговор" по този начин Copy/Paste name:https://youtu.be/ojj6McL6orc или просто да се сложи @ пред ника на колегата когато го изписвате (пример: @username ).

Moto G 5.1 # Moto G3 6.0.1 # Lenovo A7600-H 4.4.2
Цитирай

Не са го оправили проблема с Виваком и не вярвам вече да го оправят.Аз съм с 2 сим карти,едната е на Глобул,другата на Виваком(не правя реклама-извинявайте). На хронологията се получава Private number само когато аз набирам Виваком от Вивакомската карта.Ако ми звънят на мен-без значение на коя карта ми излиза реалния оператор включително и Виваком.Когато си купих телефона 2013 год. бях с Kit Kat и понеже нямах функция за разделяне на обажданията по Sim карти с различен ринг тон си инсталирах приложението DualSimRingtone от Google Play.Докато бях с KitKat приложението работеше перфектно.След ъпдейта с Lolipop 5.0 приложението не ми разпознава Вивакомската карта,а ми дава,че съм с две Глобулски карти и двете Sim карти ми звънят с една мелодия.След снощния ъпдейт до 5.1 силно се надявах всичко да е наред,но уви-нищо,не е оправено-всичко е по старо му.Няма никакво значение Вивакомската карта на кое гнездо е-Sim 1 или Sim 2-винаги ми дава,че двете карти са Глобулски-отнася се за приложението,не за телефона,но телефона не може да раздели Sim картите по мелодия.Засега това мога да споделя,защото точно това ме интерисуваше най-много,всичко останало е същото.
Цитирай

(2015-09-10, 07:26:07)ka4o_pi4a написа:  Вчера вечерта взех някъв ъпдейт. Беше само 7 МБ. Не пишеше какво оправя, беше се свалил и чакаше само инсталация. XT1032 5.1 GPE.

stagefright fix, и може би някакви минимални промени, забелязвам, че имам малко повече свободна рам от преди. Аз днес го получих ъпдейта.

Pixel 7
Цитирай

Другото,което забелязвам е,че липсва опцията за пренасочване на обажданията,след като инсталирах 5.1.Ако някой може да я намери-нека пише къде е.
Цитирай

(2015-09-10, 20:45:09)georgiev_goro написа:  Здравейте колеги,току що получих ъпдейт до Lolipop 5.1 .В момента го тегля-208,7 Mb.Аз съм с Моторола ХТ 1033 от Емаг двусимова.Като инсталирам ъпдейта,ще пиша как се държи с Виваком,защото и аз като всички имам проблеми с идентификация на обажданията.

И аз съм с XT1033 от eMag и днес си го ъпдейтнах и както всички останали аз също имам отново проблема с Private Number бъга, а така се надявах и чака този ъпдейт мислейки, че този бъг ще се оправи, НО УВИ!!! И аз вече загубих надежда!

Motorola Moto G 8GB XT1033 Dual Sim ||  Android 5.1 (Lollipop)
Цитирай

То дефакто има 2 проблема. Един във Виваком и един в андроида. Проблема във Виваком винаги си го е имало. Докато при проблема с андроида е по различно. Във всички версий преди 5.0 Лолипоп, този “проблем в андроида" ни е позволявал да виждаме всички номера както трябва. Тоест без Private Number.
Във версийте от Лолипоп нагоре, Гуугъл са оправили този "проблем в андроида". Така остава само проблема във Виваком. Докато от Виваком не оправят проблема, ние ще продължаваме да виждаме въпросният Private Number.
Накратко, проблема в момента е изцяло на Виваком! Моторола нямат вина за това, какво правят от Гуугъл. Гуугъл са си оправили проблема и сега остава Виваком да си оправят проблема, което в близкия 1 век няма да стане. Варианта е да сменяме телефона с някои без стоков андроид, защото всички със стоков андроид 5.0 и нагоре им се показва Private Number.

Иначе относно ъпдейта до 5.1 съм супер доволен! Всичко работи много мазно. Рам мениджмънта е супер. Не се появяват разни системни приложения в менюто за мултитаскинг. Google Play Services не точи батерията. Всъщност батерията се държи много добре!
Накратко от Моторола си оправиха телефона. Направо е пушка. За Private Number-a те нямат вина.

Samsung Galaxy I5500 >> Motorola Moto G 1st Gen >> Xiaomi Redmi Note 3 >> Xiaomi Redmi Note 4 >> Xiaomi Poco F2 Pro >> Xiaomi Poco F3
Цитирай

(2015-09-13, 12:27:41)georgiev_goro написа:  Другото,което забелязвам е,че липсва опцията за пренасочване на обажданията,след като инсталирах 5.1.Ако някой може да я намери-нека пише къде е.

Phone/.../Settings/Calls/Call forwarding
Цитирай

Phone/.../Settings/Calls/Call forwarding -Това беше при 5.0,при 5.1 няма никъде в Settings-Calls/Call forwarding.Колега,ако наистина си с 5.1 и имаш Call forwarding,моля те напиши ми точно как влизаш там.Аз използвам прехвърляне на повикванията откакто имам телефона всяка вечер на служебната карта и сега откакто си инсталирах 5.1 не мога да го направя,защото нямам такава опция.
Цитирай
Wink 

Call Settings в 5.1 се намират в dialer (ап-а за разговори) - като го отвориш, най отгоре трите вертикални точици в дясно от лентата за търсене. 
(малко са ги посбутали, но си ги има) Smile
Цитирай

Благодаря много и аз го намерих.Тази вечер щях да пиша.
Цитирай

Някой да е получил 5.1 на Moto G (2013)Retail.en.DE ?
Цитирай

Nope!

"Има две безкрайни неща - вселената и човешката глупост, като за първота не съм много сигурен..."

Motorola Moto X4 Payton Stock Android - Pie 9
Xiaomi MI 9T Pro MIUI global  Stable 10.3.4
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)