Оценете темата:
  • 8 гласа - средно 4.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Ъпдейт на Moto G (Първо поколение) до Android L (5). Дали?

Оправено. Съжалявам за поста.

Huawei P9
Цитирай
Аксесоари

За каква щора говориш?

Samsung Galaxy I5500 >> Motorola Moto G 1st Gen >> Xiaomi Redmi Note 3 >> Xiaomi Redmi Note 4 >> Xiaomi Poco F2 Pro >> Xiaomi Poco F3
Цитирай

Гледам че в темата доста се коментира "проблема" Private number. Лично на моя телефон (Moto G XT1033 Dual Sim Asia Retail) съм забелязал и на 5.0.1 и сега на 5.1 че ми се появява Private number в списъка с разговори САМО когато аз набирам номер през ВиваКом И контакта ми е поставен на home screen-a (работния плот, десктопа или както там се казва) И го набирам чрез натискане на иконата намираща се на home screen. При всички останали случаи при набиране или приемане на разговор през ВиваКом ми се изписва номера или името на контакта в телефонната ми книга и не се появява "Private number".
Цитирай

Няма никакво значение дали набираш номера на Виваком като цифрова комбинация или от телефонния указател,резултатът е един и същ - Private number при регистъра.Единствено ако теб те набират, излиза Виваком при входящи повиквания.
Цитирай

Може би проблема се крие в самия чип на СИМ картата....Знам че имат разлики.

Samsung S21 FE 5G G990B/DS
Цитирай

(2015-09-15, 15:50:28)assen_l_s написа:  Гледам че в темата доста се коментира "проблема" Private number. Лично на моя телефон (Moto G XT1033 Dual Sim Asia Retail) съм забелязал и на 5.0.1 и сега на 5.1 че ми се появява Private number в списъка с разговори САМО когато аз набирам номер през ВиваКом И контакта ми е поставен на home screen-a (работния плот, десктопа или както там се казва) И го набирам чрез натискане на иконата намираща се на home screen. При всички останали случаи при набиране или приемане на разговор през ВиваКом ми се изписва номера или името на контакта в телефонната ми книга и не се появява "Private number".

съгласен!

Motorola Moto G 8GB XT1033 Dual Sim ||  Android 5.1 (Lollipop)
Цитирай

На жената на ХТ1033 asia.retail и дойде ъпдейт към 5.1.

Махнах ограниченията за данните във фонов режим на play store i google services за да проверя по-горе написаното че не точат батерията...

Всякакви устройства, компютри, телевизори, фотоапарати, телефони, преносими и вградени навигации и прочее ненужни боклуци с процесор и операционна система вътре.
Цитирай

Греда, точат си яко батерията. Иначе съм спрял автоматичното сканиране на Wi-Fi по всяко време.

Samsung Galaxy I5500 >> Motorola Moto G 1st Gen >> Xiaomi Redmi Note 3 >> Xiaomi Redmi Note 4 >> Xiaomi Poco F2 Pro >> Xiaomi Poco F3
Цитирай

Ето списък с подобрения в Android 5.1 за Moto G (1-во поколение):

Moto G (1st Generation) - Android 5.1
Цитирай

Да не казвам голяма дума, но проблема с Private number от два дни насам е изчезнал. Всички номера ми излизат коректно. Говоря за Вивакомска карта на Moto G2.

LG Optimus One -> Motorola Moto G -> Motorola Moto G 2Gen -> LG G2 - Xiaomi Readmi Note 4x
Цитирай

Вярно е, и аз от днес наблюдавам, че проблемът с "Private Number" вече го няма. Може би чудото се е случило и Виваком са си оправили системата, похвално за което Smile Да се надяваме, че проблемът е оправен за постоянно.
Цитирай

Вчера ми дойде ъпдейта до 5.1. Има някой добавени фукнции в статус бара- можеш директно да избереш мрежа за Wi-fi без да е нужно да влизаш в настройките да търсиш. Същото е и за Bluetooth-a. За бързина немога да преценя, мисля че си е същото. При входящи и изходящи повиквания вече не ми е приятно синьо, а сега е някакво кофти зелено/кафяво.  Друго ново немога да видя на пръв поглед.
Цитирай

Какъв модел ти е моторолата ?

Samsung S21 FE 5G G990B/DS
Цитирай

XT 1033
Цитирай

Няма да получим 6.0 :/
Цитирай

аз , като гледам как вървят нещата, и 5.1 за XT 1032 на Ментел няма да получим...
Цитирай

Някой с Moto G 2013 Retail.en.GB дали не е получил ОТА с 5.1? На жена ми телефона в понеделник получи 5.1 за Tesco версията, та се чудя дали не са пуснали и за retail, а пък да не е стигала още до мен.

Move your mind
Цитирай

Какъв Build Number е телефона на жена ти ? Аз също съм с Moto G 1 gen от Tesco, но нямам все още Update за 5.1.
Цитирай

XT1032, Build Number LPB23.13-56

Move your mind
Цитирай

Официално вече съм с Андроид 5.1! 
223 мб файл, retail.en.DE.
Цитирай

Пичове, не знам за вас, но при мен след ъпдейта 5.02 телефона почна да лагва и да се бави. Свободна рам 300-400мб. Правих му хард ресет веднъж - същата работа. Фул сток, без никакви къстъм ромове. При предните версии не беше така...но сега се почна едно дразнещо циклене. Телефона ми е на Теско хт1032. Има ли безопасен начин да върна на киткат или пък 4.3? То е ясно, че скоро ще го сменям, но още няма 2г., пък и батерията не е мръднала. Ще го сменям, но чак след 4-5 месеца. Та дотогава малко да го позабързам. Последно време го ползвам предимно за тетеринг  на лаптопа по цял ден, мисълта ми е не го човъркам плстоянно, но като река да цъкна сайт или приложение започвам да чакам...бози.

Lenovo K3 Note
Цитирай

И при мен почна да забавя доста, като редовно го чистя с CCleaner, но след като получих 5.0.2 не съм правил Factory Reset и може да има нужда вече. Чакам сега да получа 5.1 и ще му направя един ресет да видя как ще се държи. И Моя е Tesco XT1032 Build Number: LXB22.46-28.1 16gb.
Цитирай

Горе долу кога се очаква 5.1? Дано там да е оправено бозенето. (въпреки, че може и да е умишлено, за да ни подтикне към по-нов модел)

Заглеждам 3-та ген., но догодина.

Lenovo K3 Note
Цитирай

Аз съм с XT1033 16 GB от Емаг и получих 5.1 преди около един месец.
При 5.0.2 положението беше много зле! Постоянно забиваше, лагваше из менютата и т.н. От както съм с 5.1, телефона си е пушка! И аз се замислях за нов телефон, но след този ъпдейт, телефона литна! Скоро няма да го сменям Big Grin !
Изчакайте малко ъпдейта и си ползвайте телефончето. Няма нужда да го сменяте. Тези дни, трябва да го получите. Проверявайте от време на време в System Updates.

Samsung Galaxy I5500 >> Motorola Moto G 1st Gen >> Xiaomi Redmi Note 3 >> Xiaomi Redmi Note 4 >> Xiaomi Poco F2 Pro >> Xiaomi Poco F3
Цитирай

Преди малко ми дойде ъпдейт за 5.1 (221.21.56.en.GB). Smile Tелефона ми е ХТ1032 от Tesco. Довечера го слагам и дано бъговете на 5.0.2 са оправени както казвате.

Lenovo K3 Note
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)