Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Отключване на заключена рам+ модифицине на системен дял до GEN 1,2,3
#51

darthhvader написа:Малко ме е страх да го руутна и се чудя какво да правя Sad
П.п телефона ми е СЕ Х8
Приятел,това чудо е само за ZTE Blade.Не флашвай нищо,да не си брикнеш тела.Влязъл си в грешен раздел.
Цитирай
Аксесоари
#52

Цитат:2.custom Gen2 v4 Gen2 radio and memory layout
Partition layout: 2MB cache, 138 MB system, 315MB data
Fastboot активен
TPT активен
Ако си флашнете този пакет , ще можете да възстановите Nandroid бекъпа , който ви посъветвах да направите по- рано !
Този размер на системните дялове е най- ефективен ако искате да използвате CM7 ромове !!!

Искам да попитам с цел да си разширя data дяла - този пакет как да го инсталирам без да минавам през всички описани стъпки, тъй като съм ги правил вече като съм слагал ромове през ClockworkMod

благодаря


Оправих се Smile прочетох още веднъж стъпките - точка 3 Smile

от ZTE Blade на galaxy S3
Цитирай
#53

аз имам малък проблем след като направих цялата операция мина успешно обаче неиска да ми качва някои от ромовете помагай :confused: :confused: :confused: :confused: :confused: :confused: те
Цитирай
#54

Не иска понеже размерът на ромовете е по- голям от размера на модифицирания системен дял, който си избрал. Трябвало е да избереш версия със системен дял поне 138- 160мб. Аз използвам този -
Цитат:1.custom Gen2 v5(md5:1F0443092233CA52D642435A47EC538C)
Partition layout: 2MB cache, 160 MB system, 293MB data
Fastboot активен
TPT активен

Lenovo s90-u L_SevenMaxs 5.0.1 ROM
Цитирай
#55

Globe, за ColdFusion:

YOU NEED A 185 MB SYSTEM PARTITION MINIMUM FOR THIS ROM!

Трудно е да си тъп, особенно за околните!
Цитирай
#56

При мен се събра и на 160, с mini gapps.

Запознайте се с Правилата на форума. | Устройства: ZTE Blade III, Sony Xperia Z (dead)
Предишни: Nexus 7 2012, ZTE Blade, Samsung Galaxy SII NFC | Други: Toshiba Encore, Nokia Lumia 630, Apple iPad mini
Цитирай
#57

ок грешката е моя какво да направя сега че да мога да събера coldfusion рома ако може да ми помогнете малко ще съм благодарен
Цитирай
#58

Вариянта е един: сменяш системня дял с някой по-голям. Демек всичко от начало Wink
Цитирай
#59

Offtopic @ChillToucH, детето пусна цяла тема, отговорих му, след питане на обичайното и дали се е оправил не е писал. :capitulation:

Трудно е да си тъп, особенно за околните!
Цитирай
#60

1.custom Gen2 v5(md5:1F0443092233CA52D642435A47EC538C)
Partition layout: 2MB cache, 160 MB system, 293MB data
Fastboot активен
TPT активен

Някой може ли да ми даде работещ линк за този пакет, благодаря

от ZTE Blade на galaxy S3
Цитирай
#61

А как мога сам да си оразмеря дяловете, както на мен ми харесва? Искам 150МВ системен, 30МВ кеш и останалото за приложедния. Как може да се направи?

"За да чуеш, трябва да мълчиш." (Оджиън)
Globul Z3; Sony Xperia P; Google Nexus 5
Цитирай
#62

С два инструмента, за целта обаче първо си изтегли някое от готовите custom TPT-та.

Първия е ZTE Blade Partition Layout Tool, а втория - ZTE Blade TPT Extractor/Generator.
Забележи, че TPT Extractor/Generator е само за Gen2, така че, ако си на Gen1, това не е безопасно за телефона!

Първо, с първия си правиш layout-a, като избираш правилния Gen (Gen2, щом си със Z3)!. Генерира ти 2 файла (appsboot.mbn и partition_zte.mbn), които запазваш някъде.

После с екстрактора разопаковаш някой от custom TPT (image.bin) файловете, пействаш генерираните от първия инструмент 2 файла, така че да заместят съществуващите, и с Generator-a си опаковаш TPTто, което след това е готово за употреба.

Запознайте се с Правилата на форума. | Устройства: ZTE Blade III, Sony Xperia Z (dead)
Предишни: Nexus 7 2012, ZTE Blade, Samsung Galaxy SII NFC | Други: Toshiba Encore, Nokia Lumia 630, Apple iPad mini
Цитирай
#63

Ъпдейтнах Smile Златен си :cheers:
Сега ще кача ICS 4.0.4 KonstaKang. Да видеим дали съм направил всичко както трябва.

"За да чуеш, трябва да мълчиш." (Оджиън)
Globul Z3; Sony Xperia P; Google Nexus 5
Цитирай
#64

Дали мога да помоля някой да ми каже от къде да сваля това: .custom Gen2 v5 Partition layout: 2MB cache, 160 MB system, 293MB data понеже този в поста не работи а не намирам такъв в нета който да се инсталира по описания горе начин, а съм малко бос в тази работа. Благодаря предварително
Цитирай
#65

Е нали точно за това ти дадох работещ линк в другата тема (първият линк - от там избираш G2 v2a).
Цитирай
#66

аз го свалих този ама той е .iso и както казах вече не съм много запознат как трябва да се случат нещата ... ако ти е удобно да ми подскажеш малко ще съм ти много благодарен . Smile
Цитирай
#67

оправих се вече, много благодаря за помощта намерих работещ файл който се инсталира по показания начин ето го на някой ако му трябва
http://forum.xda-developers.com/showthre...45&page=12
Цитирай
#68

OK, радвам се, че си се справил. Android
Цитирай
#69

Много съм благодарен.
Със ZTE libra съм,купена от Vali Computers,без проблем стана и си оразмерих партишъните.
Преди имах свободна 85мб,сега 240.
Цитирай
#70

Здравейте! Имам GloBul Z3 можете ли д ми кажете, дали има вариант за преозмеряване на партишъните? След като инсталирам даден РОМ и ми остава много малко място з инсталиране н програми, дори и като ги прехвърля в SD картата. Благодаря предварително Smile))!
Цитирай
#71

Има тема за това, отбелязана е като важна.
Цитирай
#72

Това за отключването на RAM важи ли за моя глобулски q1? Gen 1 съм го направил. Smile
Цитирай
#73

Не, не важи. ZTE Racer си има 256MB хардуерно.

Запознайте се с Правилата на форума. | Устройства: ZTE Blade III, Sony Xperia Z (dead)
Предишни: Nexus 7 2012, ZTE Blade, Samsung Galaxy SII NFC | Други: Toshiba Encore, Nokia Lumia 630, Apple iPad mini
Цитирай
#74

http://prikachi.com/images/121/6114121j.png

Бях ген2 но сложих ген1 понеже неставаше един ром на ген2!Но,каква е разликата ген1 по-бърз ли прави телефона от ген,2,3;???
Цитирай
#75

Не, няма нищо общо. Просто различни партиди с различен firmware. Търси информация в темите за твоя телефон, тук е раздел за ZTE Blade.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)