Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблеми и въпроси свързани с Xperia Z3 compact (D58xx)

Здравейте, днес си купих телефона. Беше зададено автоматично ъпдейтване на андроидa. Видях, че е започнало и го оставих така, той се зареждаше. След това се върнах и го погледнах, но не работеше опитах да го включа. На екрана ми се появи, че ъпдейтването се е провалило и трябва да го свържа към pc за да продължи. Направих го, но pcto показва, че не е срързан към телефона. Имали ли сте някакъв проблем с това?
Цитирай
Аксесоари

Да разбираме, че телефона е неработещ, така ли? Смисъл, не може да стартира нормално?
На компютъра инсталираш програмата Pc Companion и през нея правиш следните стъпки, независимо, че компютъра не разпознава телефона, като и се абстрахираш, че са написани в тема за друг модел Xperia Z. Smile

https://www.androidbg.com/forum/post1276...l#p1276738

П.П. Ако пък си зарежда Андроида нормално, отново след прикачане с компютър и същата програма при включен телефон, ще ти разпознае модела телефон и ще покаже начичен ъпдейт,, щом като те е информирало и на апарата, като ще те въвежда към следващи стъпки, които ще трябва да последваш, за да завърши всичко нормално.

Упех.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай

pavlinstoyanov написа:Телефоните са си достатъчно здрави, това, че не си пазите телефоните не е проблем на Сони. Аз защо нямам такива оплаквания? Който и телефон да изпуснеш може да му се спука стъклото, просто при Сони стъклата са две и вероятността едното от двете да се пукне някое е двойна, чиста математика.

Явно не схващаш какво ти се говори. Няма смисъл от повече спам. Smile

Meizu MX4 and Yoga Tablet 10 HD+
You shouldn't throw stones if you live in a glass house and if you got a glass jaw, you should watch yo mouth...
Цитирай

Здравейте ! Прочетох всичко написано до момента преди 2 месеца си взех телефона . Купих му всякакви видове боклуци , гума отзад лепенки отпред . Работя в цех за алуминиева дограма и е постоянно в джоба ми . Напъвал съм го с цялата си тежест облягайки се отгоре после се сещам , че ми е в джоба , гледам нищо му няма . От скапаната гума отзад се получиха 3 черти и не мога да ги махна. Търках с какво ли не седят като мазни петна както и да е .. И като казвам търках напъвахме яко аз после мои приятели ама яко бате с онова за монитори , лакочистител и накрая малко ракийка . Ако бях прочел коментарите ви нямаше да го натискаме така . Махнах му протектора и купих кожен калъф понеже джоба ми се пълнеше със стружки и влизаха по говорителите но не се надра . Падна 2 пъти на земята от по метър и нищо му няма . Колкото повече пазиш толкова по зле става това е от мен . Ако се счупи здраве да е , носело късмет. А да забравих в приложения там много работи бачкат да ги спра ли ? Гледам и това за лентата на гугъл-а махнах я и аз дам намерих кеша ама ще ми изтрие паролите а аз нали не си ги знам и блокирах .
Цитирай

Записвам се да следя темата, защото обмислям закупуването на този апарат..

Samsung Galaxy GT-I5500 - - -> Sony Xperia SP (C5303) White - - -> Lenovo VIBE P1 - - -> Lenovo A7010
Цитирай

Изчетох темата до тук и доста се разубедих... Айде чупенето си е до късмет, но по проблема със забавянето на микрофона никой нищо не каза, а с един ром на първото ми HTC го имах това забавяне и определено е нещо, с което не мога да свикна...
Цитирай

Здравейте, изникна ми проблем с режима на вибрация. Както си пишех изведнъж клавиатурата ми остана без вибрация при натискане, цялостният режим вибрация не работи въпреки, че всички отметки за желана вибрация(клавиши) са си ок. Направих тест на телефона и тестът за вибрация се провали. Рестартирах телефона, но уви - никакъв ефект. Досега не ми е давал никакви дефекти, изключително доволна съм. Някой имал ли е подобен проблем? Huh
Друг проблем или по-скоро досаден pop up: отварят ми се от само себе си предложения за сваляне на програми, игри от Гугъл стора и буквално ме влудяват. Независимо дали отварям указателя, албума, браузъра... Не всеки път се отваря Гугъл стора, но доста често, което е много дразнещо. Прерових настройки и общо взето всичко по тела и не мога да открия как да не се появяват?!?!
Цитирай

Това, предполагам с рекламите е от някое приложение, което си изтеглила. А вибрацията ти не е от софтуера, тоест ако имаш гаранция се възползвай, ако ли пък не търси друг сервиз.
Цитирай

Здравейте, ориентирал съм се в най-скоро време да си взема D5803, интересувам се какви мемори карти ползвате за запис при 4к, четох че при някой, не се получава гладък запис, а имам 32 clas 10 UHS-1 и се чудя дали ще трябва сменям и нея заедно със смяната към новият телефон.
Цитирай

Щом е клас 10 не би трябвало да има проблеми. Smile

Xiaomi 11T Pro 256GB Moonlight White
Xiaomi Mi 11 256 GB Midnight Gray
Honor View 20 128GB Sapphire Blue + Honor MagicWatch 2 42mm Agate Black
Цитирай

Вибрацията се възстанови от само себе си, ще видя дали пак ще се появи същият проблем и ако да, ще го нося в сервиза. Колкото до приложенията, не се различават от стандартните, които винаги съм теглила и не мога да го свържа с нищо конкретно... Накрая ще го върна до заводски настройки пък да видим.

Sony Xperia Z3 Compact (white)
Цитирай

Здравейте!
Преди две седмици си закупих телефона, днес натоварих няколко филма с XviD формат, но не ще да ги отваря, излиза надпис "Видеоклипът не може да се изпълни". В спецификациите пише, че поддържа този формат. Ако някой има идея защо не се отварят ще съм благодарен за помоща.
Цитирай

Не си споменал, с кой плеър се опитваш да ги отвориш колега, стоковия ли?
Пробвай с Mx player от Плей Стор например.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай

Виж дали ще тръгнат с MX player.
Цитирай

Да, пробвам вероятно със стоковия. Нищо не съм пипал по него. Понеже това е първият ми смартфон явно не съм в час с нещата. Мислех си, че щом пише, че поддържа формата няма да е проблем с инсталирания.  
Цитирай

Аз ползвам само стоковия плеър, защото адски много ми харесва и досега не е имало формат, който да не чете. При теб явно има някакъв друг проблем. Да не би файловете да са с прекалено голям размер?

Samsung GALAXY S24+ [Marble Grey]
Цитирай

Не са голям размер файловете, приблизително 270 MB са. Чете без проблем гигабайтови MP4 файлове.
Цитирай

Ако аудио кодека е AC3 няма да се получи. Стоковия плеър не се разбира с този кодек..
Цитирай
Thumbs Up 

Благодаря на всички за мненията  В моя случай проблема се оказа записването. Записвал съм без конвертиране, само запис (той ми предлага и "конвертиране и запис"), когато избрах този вариант проблема изчезна и файла (филма) си се отвори със стоковия без проблем, даже и филм със субтитри. Сигурно грешката ми е елементарна, но какво да се прави за първи път го правя.
Цитирай

От днес не мога да публикувам във ФБ чрез Socialife. В туитър няма проблем, но ми дава, че не може да публикува в акаунта ми. Изтрих го и пак ги свързах, но не става. Някой с идеи?

Оправих го с изчистване на данните на Socialife...
Цитирай

Колеги имам проблем с тегленето от гугъл плей през мобилни данни, не тръгва инсталирането на каквото и да е само през wi-fi а не е ограничено от къде да се сваля помогнете ако знаете нещо.
Цитирай

Това и на бързи МБ ли го прави?

Xiaomi 11T Pro 256GB Moonlight White
Xiaomi Mi 11 256 GB Midnight Gray
Honor View 20 128GB Sapphire Blue + Honor MagicWatch 2 42mm Agate Black
Цитирай

Имам XPERIA GO с ЦИАНОГЕН исках да го сменя с Z3 Compact . Безброй пъти съм изтървавал GO и за 2 години киснене в морето за по 30 минути нищо му няма. Но това със спуканите стъкла на Z3 compact ме отказва от покупка . Всеки телефон e нормално да се изпусне от високо няколко пъти .
Цитирай

Понеже се коментира здравината, ще споделя и моите впечатления, но за предния компактен модел, понеже виждам, че се говорят глупости и за него... Имам два броя Z1 Compact, които ползвам от близо година. Преди няколко дни приятелката ми го запрати единия в стената. Мисля, че се удари в тръбите на парното. Според мен, ударът си беше доста силен. Да чукам на дърво, но на телефона му няма и драскотина. Напоследък го ползвам с някакво боклучаво калъфче взето от Виваком, та м/би това го спаси. Както и да е, преживял е и други изпускания, но доста по невинни. Приятел имаше същия телефон и самия той си го е запращал към стената (нервак е...). И на неговия нищичко му няма, с изключение на леко огънато където е бутона за включване. И към един по-горе писал - Dragontrail, според мен е по-доброто стъкло, поне според това което съм чел и гледал като сравнения. Повечето ми познати ползват някакви Samsung телефони. Племенника ми е със S4 - екрана дефектира, отвътре все едно е залят с масло. Първо му се появило малко петно и постепенно се разрастна и обхвана целия екран. Замениха му го с нов. Зет ми, с предпоследния Ноут - стъклото му се напука след изпускане в/у паркет от 50 см... На друг един приятел, изпускане - чупи стъклото. Даде май към 300 лева за ново. Изпусна го пак, пак му се счупи стъклото. Преди бях с Xperia Go - много здраво телефонче. Та толкова относно здравината и прочутите горила стъкла...

Xperia Z1 Compact; Nexus 7;
Rikomagic MK802 IIIS; Nook Touch (Android 2.1);
Цитирай

Имах един прозрачен гугъл сърч бар, който беше на всички начални екрани. Като го махнах ми излезе един прозорец. Нещо от рода как може да се върне обратно. Тогава не му обърнах внимание. После си сложих един от графичните обекти, като си мислех, че е същия ама не беше. И така въпроса ми е можете ли да ми кажете как мога да си върна първия. Търсих в настройките, но нищо не намерих. Благодаря предварително.

Sony Xperia Z3 compact
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)