Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Преминаване от Nexus 4 на Nexus 5 при наличието на Nexus 6
#1

Здравейте,

Миналата година по това време си взех Nexus 4 защото не ми се чакаше 5-цата. Този месец излезе Nexus 6, но единственното, което се чудя още е дали да го изчакам да дойде в България или да премина на Nexus 5. Идеята е че 6-цата ми изглежда огромна /5.96 inches / и вече надхвърля моите представи за удобство. Да се върна на основния въпрос - Има ли смисъл изобщо да мигрирам от Nexus 4 на Nexus 5

Nexus 5x 16GB Carbon / Android Nougat
Цитирай
Аксесоари
#2

Има смисъл. Екрана е по-голям и по-качествен, по-добра камера, ( ЗА МЕН ПО ГОТИН ДИЗАЙН ), Още поне минимум 1 година подръжка от към Андроид и така на татък Smile

Samsung Galaxy Z Fold 3 5G Snapdragon 
Galaxy Watch 4 44mm Silver 
Цитирай
#3

На мен даже Nexus 5 ми харесва повече визуално. При всички положения хардуера му е по - добър от Nexus 4. Така че няма много за какво да се чудиш. Вземай го и ще останеш много доволен.

SAMSUNG GALAXY Z FOLD 4 BEIGE
Цитирай
#4

Предвид вече ниската му цена... Няма какво да го мислиш. Дизайн... Характеристики... Са си все в плюс. Единственото за мислене може да е коя версия да си вземеш 16/32. Относно нексус 6, ако беше най-много 5.5" се ядва, но тези размери вече.. Не са за всеки, но ако излючим размера.. Другото няма равен Wink

Xiaomi Mi 5S gold 64Gb, Xiaomi Mi 9T Carbon 6/128Gb, Honor View 20 6/128
Цитирай
#5

За мен - няма смисъл. Разликата не е съществена. А и 600 лв. за 5-цата не са малко.
Извитото стъкло на Nexus 4 създава уникално усещане при всекидневната употреба. Даже Apple го използват в Iphone 6.
И все пак всичко в въпрос на лична преценка.
Цитирай
#6

И според мен няма смисъл. Нексъс 4 все още има официална поддръжка и работи бързо, не мисля че си заслужава да даваш 600лв за по-добър екран и процесор. Но ако ти е омръзнал и парите, които ще вложиш за теб не са много го смени.

OnePlus 7 Pro
OnePlus 3T
LG Nexus 5
Samsung Galaxy Nexus
Цитирай
#7

И аз съм пред такава дилема,с такова нетърпение чаках нексус 6 но с този размер ме отказаха,та сега се чудя какъв тел да взема ,от нексус 4 за година и половина съм много доволен но жена ми го иска още от половин година и аз и казвах изчакай да излезе 6-тицата и ти го давам ,така съм свикнал с чистия андроид и бързината му че не знам дали няма да ме разочароват модели от други марки та дори и флагмани.0т по компактните съм харесал Z3 compact ,a от другите с по голям дисплей LG G2,G3 ,нексус 5,единствено бих направил компромис с размера за Note 4 ,вчера го разглеждах и ме грабна.Ще ми е от полза при избора ако чуя и някое и друго мнение за изброените модели

ex Note 4 : ex Note 10 +: S 23 Ultra
Цитирай
#8

Ако го взема за 500лв /втора употреба от познат който знам че го е пазил/ има ли смисъл

Nexus 5x 16GB Carbon / Android Nougat
Цитирай
#9

Има смисъл.. Ако го вземеш от мен. Дори ми е с лепенките все още и мога го дам за 499 Wink А сега сериозно... Втора употреба си е абсолютно много, защото трябва да е поне с 30% под пазарната цена... А тя е 570 чисто нов.http://www.citytel.bg/lg-nexus-5-d821

Xiaomi Mi 5S gold 64Gb, Xiaomi Mi 9T Carbon 6/128Gb, Honor View 20 6/128
Цитирай
#10

niksanvn написа:Има смисъл.. Ако го вземеш от мен. Дори ми е с лепенките все още и мога го дам за 499 Wink А сега сериозно... Втора употреба си е абсолютно много, защото трябва да е поне с 30% под пазарната цена... А тя е 570 чисто нов.http://www.citytel.bg/lg-nexus-5-d821
Напротив. Заслужава си ако е 32GB. Аз моя го взех за 480 лева от колега от форума 32GB. Защо да трябва да е с 30% под пазарната цена. Ами ако изглежда като нов? Плюс че от сайта в който си дал е с 50-60 лева по-скъп от колкото в rvmobile например.

Samsung Galaxy S24 Ultra Titanium Violet 512GB
Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 512GB
Samsung Galaxy S21 Ultra Phantom Brown 512GB
Samsung Galaxy Note 10+ Aura White 256GB

Цитирай
#11

Адашче.. Нали и аз това казах, конкретизирах за кой модел говоря, а за твоето предложение 480лв за 32GB са същите 30% за които споменах. Ето отново факти... 32Гиги за 660лв нов... http://www.citytel.bg/lg-nexus-5-d821-32gb А относно коректността към този сайт (с физически магазин в софия)..има подробни теми с коментари.
П. С. И наистина телефона ми е с лепенките по ръбовете и дори лепенката с imei не съм махнал.

Xiaomi Mi 5S gold 64Gb, Xiaomi Mi 9T Carbon 6/128Gb, Honor View 20 6/128
Цитирай
#12

А какво ще кажете за преминаване от Nexus 5 на LG G3?

 Nokia 7 Plus Black
Цитирай
#13

По скоро към g4 трябва да се насочиш,камерата е по-добра и дисплея...няма особен смисъл,ако беше нексус 4 си заслужава.
Цитирай
#14

Колко време ще поддържат софтуерно и двата модела?

 Nokia 7 Plus Black
Цитирай
#15

Нексус 5 поне още година,G4 поне 2 още както и нексус 6
Цитирай
#16

Аз съм с Nexus 5 от началото на 2015 година. Ако ще си вземаш нов телефон бих ти препоръчал Nexus 5x поне по мнения на приятели и хора от форума е супер телефон. Телефона излезе скоро така че поддръжката ще му е поне 2 години (по скоро 3 години). От скоро го оглеждам проучвам и тн и съм се спрял на него и най вероятно в началото на 2016-та година ще си го взема.

Nexus 5x 16GB Carbon / Android Nougat
Цитирай
#17

Че той G3 е по-зле от Нексуса...

Nexus 5 32GB White @6.0.1
Цитирай
#18

Ако иска от най-новите нексуси по добре да е Nexus 5p (на Huawei), четох няколко ревюта, че е по-добър от 5х (на LG). За мен над 5 инча екран ми идва малко големичък. Само да отбележа че 5х е 5.2 инча а 5р 5.7 инча.

neXus 5 running M (rooted)
Цитирай
#19

За протокола нексус 5p няма 6p е точното име...
Цитирай
#20

Най-добре да си остана с Нексус 5, докато му спрат ъпдейтите и тогава минавам на 5Х или някой по-добър Нексус (ако излезе нещо друго дотогава). Мерси за всички мнения Smile

 Nokia 7 Plus Black
Цитирай
#21

По-скоро събирай още пари и си вземи 5х според мен. 5цата вмомента може и по-скъпо да върви защотото вече не го произвеждат
Цитирай
#22

100% следващия ми смарт ще е 5Х...

 Nokia 7 Plus Black
Цитирай
#23

Лично мое мнение, но според мен няма смисъл от преминаване към нов нексус. По-добре 1+2 или 1+3, който излиза догодина. Това са flagship killers и са супер евтини сравнение с другите телефони от висок клас.

Samsung Galaxy S24 Ultra Titanium Violet 512GB
Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 512GB
Samsung Galaxy S21 Ultra Phantom Brown 512GB
Samsung Galaxy Note 10+ Aura White 256GB

Цитирай
#24

OnePlus 1 и 2 са много хубави телефони, но фирмата нещо се е разделила с Цианогена и новата им операционна система OxygenOS е доста зле в момента. Всъщност 1 е с Цианогена оригинално, а 2 мисля че вече са го портнали за Цианогена. Аз се бях засилил към OnePlus X, но се отказах или поне за сега.

neXus 5 running M (rooted)
Цитирай
#25

Защо се отказа от ОР Х, изглежда добре.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)