Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Списък с налични ROM-ове за GEN2
#76

Аз пък съм много доволен от рома. До сега не съм имал много проблеми (единствено се беше прецакало звъненето и това вибрираше по 10 пъти като говорех, но с един фактори ресет се оправи всичко) Wink
Цитирай
Аксесоари
#77

Здравейте колеги. Имам един проблем с cyanogenmod green v.5. Кято цяло рома много ми допада, но установих един проблем, който не мога да реша. Не мога да пращам и получавам ммс-и. Настройките си ги има и са коректни, какво ли не опитах, изтрих ги и ги възтанових автоматично, въвеждах ги ръчно, но нищо не става. Търсих подобен проблем във форума, но никъде не се натъкнах на конкретно решение. Иима ли някой с подобен проблем и как се решава? Благодаря ви предварително.
Цитирай
#78

Пробва ли да си качиш дтуг СМС клиент , като Go Sms (PRO).

Lenovo s90-u L_SevenMaxs 5.0.1 ROM
Цитирай
#79

Пробвах, не става...
Цитирай
#80

Махай рома тогава, или си правиш бекъп на приложенията и го качваш на ново и ги връщаш към живота...

Lenovo s90-u L_SevenMaxs 5.0.1 ROM
Цитирай
#81

nestor написа:
dizell написа:Махай го този гаден ром,Cyanogenmod Green V5 според мен,не става за нищо.Сложи си Ginger Stir Fry Beta 10,ще видиш разликата,аз сега съм този ром и съм доволен и мисля поне за ся да остана вече с него.

Ти ме вкара в размисъл Big Grin , тъкмо мислех да не префлашвам на всеки 3 дена вече и понастройх всичко така както ми харесва и Блутута и wifi-то ми работят стабилно и ми постави черна дупка.

Стабилна ли е, преоразмерил ли си партишъни, батерията как е ?
Гледам че има бета 11, ти откъде дръпна 10-ката ?

С Cyanogenmod Green V5 бил ли си ?



Да бил съм със този Cyanogenmod Green V5 но при мен,нещо не ми хареса.Сега съм със Ginger Stir Fry Beta 11 вчера бях с версия 10 днес ъпдейтнах .При мен този Ginger Stir Fry Beta ром се държи добре ,батерията се държи добре само днес забелязах че като вляза в маркета не ми се отваря търсачката за търсене на друго приложение иначе поне за ся други проблеми не мие правил направих си еx3 партишан 512 мб и 64мб свап прилимам инсталирани 86 програми в картата и свободна памет в телефона 65 мегабайта.като още не съм си прехвърлил далвик кеша в картата.Чрез тази програма a2sdgui,като пехвърля и далвика ми се освобождават поне още 60 мегабайта.
Цитирай
#82

nikolaiooo написа:Здравейте колеги. Имам един проблем с cyanogenmod green v.5. Кято цяло рома много ми допада, но установих един проблем, който не мога да реша. Не мога да пращам и получавам ммс-и. Настройките си ги има и са коректни, какво ли не опитах, изтрих ги и ги възтанових автоматично, въвеждах ги ръчно, но нищо не става. Търсих подобен проблем във форума, но никъде не се натъкнах на конкретно решение. Иима ли някой с подобен проблем и как се решава? Благодаря ви предварително.

Аз имах твоя проблем Smile Спокойно оправя се мнохо лесно и мога да ти кажа само 1 в настройките ти е проблема и при мен беше там. Знам, ще кажеш че си ги конфигурирал на ръка. Сложи скриин на настройите ти за да ти кажа какво да променип или ми пиши на лична Smile

ZTE BLADE (GLOBUL Z3) WITH AKOP ICS 4.0.4 !!!
Цитирай
#83

Благодаря за помощта колега. Смятам, че ще е полезно и за други колеги ако разрешаваме проблема тук, а не на лични, за да може някой друг който има подобен пробшем да го разреши. Та конкретно, настройките са ми следните:
Име- Globul MMS
Име на точка за достъп-mms.globul.bg
Прокси сървър-няма
порт-няма
потребителско име-mms
Парола-няма
сървър-няма
MMSC-http://mms1.mms.globul. bg:8002
MMS прокси сървър-192.168.087.011
MMS port -8004
Мобилен код на държавата-284
Код на мобилната мрежа-05
тип удостоверявяне-няма
тип на име на точка-mms
APN protocol-IPv4
Цитирай
#84

Направете я тая анкета видима и без да се гласува, бе хора. Как да разбера кой ром е най популярен? Искам да сменя рома на сина ми, а няма как да видя какво сте си слагали вие.

Като че ли е някакво социално гласуване, та мога да го видя след като и аз си дам вота! Или да цъкам каквото ми падне - та да видя резултатите. Голяма тайна, голямо нещо...

Galaxy S (вече в жена ми) ★ Galaxy S III Mini (в сина ми) ★ Galaxy Note 2 (забравен в такси, бакшиша не го върна) ★ LG Optimus G F180L
Цитирай
#85

Някои с впечетления от blue ginger v3.1 ???
Цитирай
#86

yass написа:Като че ли е някакво социално гласуване, та мога да го видя след като и аз си дам вота! Или да цъкам каквото ми падне - та да видя резултатите. Голяма тайна, голямо нещо...
Ми цъкни, к'во толкова. :thumbup:

Samsung Galaxy S21FE
Samsung Galaxy Note 8
Huawei Mate 20 Lite
Цитирай
#87

Тук,повечето ги мързи да сменят ромове,през два дена.Понеже има голямо разнобразие от ромове и версии най добре е сам да си го сложиш,този блу джинджер и да споделиш.Че повечето колеги ги мързи и са си прави,че и на мен вече ми писна все да опитаме,нов ром.От личен опит поне за сега,няма читав ром от тези Джинджери все някой,някаде дава бъг.Така че ти си определи,кой ром и колко време ще се задържиш с него.
Цитирай
#88

dizell написа:Тук,повечето ги мързи да сменят ромове,през два дена.Понеже има голямо разнобразие от ромове и версии най добре е сам да си го сложиш,този блу джинджер и да споделиш.Че повечето колеги ги мързи и са си прави,че и на мен вече ми писна все да опитаме,нов ром.От личен опит поне за сега,няма читав ром от тези Джинджери все някой,някаде дава бъг.Така че ти си определи,кой ром и колко време ще се задържиш с него.

Има. Аз доста време ползвах Cyanogenmod Sunshine, ама май вече не се разработва. Пък и няма Live Wallpapers.

Запознайте се с Правилата на форума. | Устройства: ZTE Blade III, Sony Xperia Z (dead)
Предишни: Nexus 7 2012, ZTE Blade, Samsung Galaxy SII NFC | Други: Toshiba Encore, Nokia Lumia 630, Apple iPad mini
Цитирай
#89

Аз съм доволен от Cyanogenmod Green V5, но отвреме на време имам проблеми с Activity LuncherPro, при рестарт винаги а при изкл. и вкл. понякога неиска да се стартира и стой черен екран докато неизпише да го затворя защото има някакъв проблем.
Четох някакви мнения из форума (предложения в различни теми), да се сменят лънчери, но как се сменят и закакво изобщо се ползват тези лънчери, при положение че като се затвори и телефона си бачка нормално Huh

CyanogenMod 7 N156 - 2.3.5 - ZTE Blade - изгубен\ HTC Desire - AMOLED
Цитирай
#90

Ето качи си това и натисни бутона с къщичката , от контекстното мению избери go launcher ex и ще разбереш "що е това животно лаунчер" ...

Lenovo s90-u L_SevenMaxs 5.0.1 ROM
Цитирай
#91

Имам 1 въпрос, мога ли да ъпгрейдна например Ginger Stir Fry Beta 11 към Ginger Stir Fry Beta 12 без да изтривам кеша и данните и той да работи без проблем? :unknw:

Galaxy Note II
Цитирай
#92

Мисля че да.

Запознайте се с Правилата на форума. | Устройства: ZTE Blade III, Sony Xperia Z (dead)
Предишни: Nexus 7 2012, ZTE Blade, Samsung Galaxy SII NFC | Други: Toshiba Encore, Nokia Lumia 630, Apple iPad mini
Цитирай
#93

nikolaiooo написа:Благодаря за помощта колега. Смятам, че ще е полезно и за други колеги ако разрешаваме проблема тук, а не на лични, за да може някой друг който има подобен пробшем да го разреши. Та конкретно, настройките са ми следните:
Име- Globul MMS
Име на точка за достъп-mms.globul.bg
Прокси сървър-няма
порт-няма
потребителско име-mms
Парола-няма
сървър-няма
MMSC-http://mms1.mms.globul. bg:8002
MMS прокси сървър-192.168.087.011
MMS port -8004
Мобилен код на държавата-284
Код на мобилната мрежа-05
тип удостоверявяне-няма
тип на име на точка-mms
APN protocol-IPv4

Така колега проблема при мен се изразяваше в следното. Тези настройки който ти си посочил са коректни. Промени си само "Тип на удостоверяване: РАР". Но не тази промяна ще оправи всичко. Проблема се дължи на това, че настройката за Интернет " GLOBUL GPRS" има грешка. Отвори профила на глобул за достъп до GPRS там настройките би трябвало да са ти както следва :
Име- Globul GRS
Име на точка за достъп - globul
Прокси сървър-192.168.88.11
порт-8004
потребителско име-globul
Парола-няма
сървър-няма
MMSC-няма
MMS прокси сървър-няма
MMS port - няма
Мобилен код на държавата-284
Код на мобилната мрежа-05
тип удостоверявяне-РАР
тип на име на точка- default,supl,mms
APN protocol-IPv4

Проблема дефакто е в реда " Тип на име на точка :default,supl,mms " редактирай го като премахнеш mms от конфигурацията. Тоест остават само default,supl. Така всичко ще е ок. Проблема се дължи на това, че без тези промени телефона се бърка и използва един и същ профил за достъп до Интернет и ММС. А дефакто в този профил няма зададените настройки за ММС. Така след тази корекция би трябвало всичко да ти е ок. И незабравяй, че когато пращаш ММС, трафика на данни небива да ти е забранен (телефона трябва да има достъп до 3Г мрежата).
Успех надявам се, че съм бил полезен.

ZTE BLADE (GLOBUL Z3) WITH AKOP ICS 4.0.4 !!!
Цитирай
#94

Здрасти, с цианогенмод в5 гриин съм от близо месец. Поразбъзикал съм много неща и мога да кажа че що годе ми допада. Само че нямам радио, кажете коя програма за радио да си изтегля, че в маркета не намирам подходяща. Как може да махнат радиото :capitulation: За ФМ радиото става въпрос...

Samsung Galaxy S III GT-I9300
Цитирай
#95

Благодаря на колегата за компетентният отговор. Оправих си настройките и сега всичко работи.
Цитирай
#96

time2burn написа:Здрасти, с цианогенмод в5 гриин съм от близо месец. Поразбъзикал съм много неща и мога да кажа че що годе ми допада. Само че нямам радио, кажете коя програма за радио да си изтегля, че в маркета не намирам подходяща. Как може да махнат радиото :capitulation: За ФМ радиото става въпрос...

Те не са го махали... просто още не го бяха сложили в тези версии на Cyanogen ... след найтли 106 мисля , че го добавиха като екстра.

Lenovo s90-u L_SevenMaxs 5.0.1 ROM
Цитирай
#97

От снощи съм с Ginger Stir Fry Beta 13, стабилен ми се види за сега.Реших да му пусна един бенчмарк...резултата е 750 без да барам процесора.Не е лошо...като цяло. Wink

Samsung Galaxy S21FE
Samsung Galaxy Note 8
Huawei Mate 20 Lite
Цитирай
#98

Днес качих Ginger Stir Fry Beta 13 и видях, че е излезнал ъпдейт в android monaco, та въпросът ми е как се инсталира този ъпдейт без да се изтрива нищо, този файл е само 3 mb. Другият ми въпрос е защо ми дава грешка Recovery Manager, пробвах с различни версии и всичко описано в упоменатия сайт, но нищо.
Цитирай
#99

Ъпдейта се качва, както си инсталираш РОМ-а (install zip form SD card).

Huawei P20 with Android 8.1
Huawei MediaPad M3 with Android 7.0
Huawei Watch
Цитирай

mi7ko7 написа:Днес качих Ginger Stir Fry Beta 13 и видях, че е излезнал ъпдейт в android monaco, та въпросът ми е как се инсталира този ъпдейт без да се изтрива нищо, този файл е само 3 mb. Другият ми въпрос е защо ми дава грешка Recovery Manager, пробвах с различни версии и всичко описано в упоменатия сайт, но нищо.

Къде ти дава грешката ? Като рестартираш и задържиш бутона за намаляване на звука ли ? Или като го стартираш от app drawer -a ? Ако ти дава грешката след задържането на върпосния бутон , нещо си му е*ал мамата и ще трябва да го флашнеш наново. Някъде из темите имаше един архив с 3 -4 стъпки в който е описано как се флашва наново от PC.

Lenovo s90-u L_SevenMaxs 5.0.1 ROM
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)