Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[EXP] Lollipop За Xperia Z
#1

Сега се натъкнах на тази тема и много се зарадвах Smile
Да ви е честито собственици на Xperia Z,имате работещ AOSP 5.0 Lolipop Rock

Линк към темата http://forum.xda-developers.com/xperia-z...z-t2929369

Какво работи

Feature list:
Working:
- Screen / touch
- Audio
- Wifi
- Vibrator
- Camera
- RIL (incoming/outgoing + data)
- NFC
- Bluetooth
- Sensors
- GPS (forgot a lib, extract attachment , push libgpsutils.so to /system/lib)

Какво не работи
- You tell mee(кажете на разработчика,явно всичко бачка Tooth )

Ако го пробвате се надявам,че ще драснете няколко реда.Все още чакам работещата версия за Z2,но явно и тук Xperia Z изпревари наследника си :whistle:

Iphone 13 mini Blue 128GB
Xiaomi 11 Lite 5G NE 128GB
Цитирай
Аксесоари
#2

Супер, да се надяваме, че след време ще пуснат и някой порт за заключен буутлоудър. Пък иначе си чакаме ъпдейта. :thumbup:

1+6
9.0 Pie
Цитирай
#3

днес ф;ашнах новата версия и от около 2 часа ръчкане мога да каже че върви много добре, както никога до сега, срашно бърз е телефона, батерията беше на 70% като започвах да го флашвам и до сега 2- часа и половина по- късно ръчкане падна на 17% и мисля, че и тя ще се държи добре, root, recavery всичко е ок, слагайте смело Smile ... пък който има нерви да чака Tooth

ето няколко снимки

https://fbcdn-sphotos-f-a.akamaihd.net/h...0be37831b2
https://fbcdn-sphotos-d-a.akamaihd.net/h...30c2389478
https://fbcdn-sphotos-b-a.akamaihd.net/h...f36fbc0970

Максимално допустимия размер е 400 символа, разположени на максимум 2 реда
Цитирай
#4

Изглежда много добре.Аз още чакам работеща версия за Z2,но разработчиците не могат да оправят бъговете :wall:

Iphone 13 mini Blue 128GB
Xiaomi 11 Lite 5G NE 128GB
Цитирай
#5

Мисля да купя Sony Xperia Z
Сам ли ще се упдейтне някой ден или ще се налага да флашвам и да правя някакви сложни инсталации.
Не съм в час със смартфоните и затова питам.
Цитирай
#6

webtourist написа:Мисля да купя Sony Xperia Z
Сам ли ще се упдейтне някой ден или ще се налага да флашвам и да правя някакви сложни инсталации.
Не съм в час със смартфоните и затова питам.
Сам няма да се ъпдейтне.Ще получиш нотификация в статус бара,че има наличен ъпдейт и можеш да го направиш по два официални начина:
1.През телефона-нуждаеш се от стабилна WI-FI връзка
2.Теглиш от Сони Мобайл програмата PC Companion ,връзваш телефона към лаптопа (компютъра) и спазваш инструкциите.
Вторият метод е за препоръчване.Няма нищо страшно или сложно. :cheers:
Цитирай
#7

шерлок холмс написа:
webtourist написа:Мисля да купя Sony Xperia Z
Сам ли ще се упдейтне някой ден или ще се налага да флашвам и да правя някакви сложни инсталации.
Не съм в час със смартфоните и затова питам.
Сам няма да се ъпдейтне.Ще получиш нотификация в статус бара,че има наличен ъпдейт и можеш да го направиш по два официални начина:
1.През телефона-нуждаеш се от стабилна WI-FI връзка
2.Теглиш от Сони Мобайл програмата PC Companion ,връзваш телефона към лаптопа (компютъра) и спазваш инструкциите.
Вторият метод е за препоръчване.Няма нищо страшно или сложно. :cheers:


Много благодаря.
Ще го купя.
Цитирай
#8

излезе нова версия ония ден, ето и промените:
Version 5.0.9 (Released 2015-02-01)
  • Notifications override the charging LED

  • Disabled QSEECOM and patched CVE-2014-4323

  • Switched prima-wifi to LNX.LA.2.7-06510-8064.0
ето и лик за сваляне https://mega.co.nz/#F!WgMEVCxY!4EPBjo6wEDQaR1bveP0V4g 

.. вечерта ще слага Smile

Максимално допустимия размер е 400 символа, разположени на максимум 2 реда
Цитирай
#9

сложих този 5.0.9 от линка и какво се оказа,че на версия андроид пише 5.0.2 защо така?
Цитирай
#10

Тя версията на самия РОМ може и да ти е 10.5.8 (примерни числа давам), но Андроида ти няма да е такъв. Версията на самия РОМ няма нищо общо с версията на Андроида.
Цитирай
#11

Стабилен ли е? Заслужава ли си да си отключа bootloader-а заради този ром?
Цитирай
#12

ми върви добре Wink иначе си заслужава да го отключиш и не само заради този, иначе преди да го отключиш си направи бекъп на дрм, че после при нужда да ти е на лесно Wink

Максимално допустимия размер е 400 символа, разположени на максимум 2 реда
Цитирай
#13

Как мога да се върна към KitKat? Big Grin Big Grin 
Цитирай
#14

флашни някой фтф ....
а защо искаш да се върнеш, какво не ти харесва на този ?

Максимално допустимия размер е 400 символа, разположени на максимум 2 реда
Цитирай
#15

(2015-03-07, 18:37:43)habib написа:  флашни някой фтф ....
а защо искаш да се върнеш, какво не ти харесва на този ?

Ми като цяло супер бързо ми пада батерията, зарежда се изключително бавно - нещо от сорта на 6-7 часа. Не знам какво се случва... Да не говорим, че при разговори, ако съм на слушалки нищо не се чува, мога да говоря само без слушалки. Иначе като цяло много ми харесва Lollipop-a, но май ще чакам да го пуснат от официално. Big Grin 
Цитирай
#16

Някой има ли идея тия от Теленор кога ще пуснат 5.0 Lolipop  за  Xperia z телефона ми е на две години тъкмо ми свърши лизинга Smile и ако наистина пуснат 5.0 ще е супер
Цитирай
#17

То за Z3 още от Сони не са го пуснали, ти искаш за Z от теленор... За теленор вероятно ще излезе края на годината тази близалка, но като излезе винаги можеш да си я флашнеш чрез флаштуул.
Цитирай
#18

Писах им днеска на тия от Теленор Викат работим по въпроса викаш скоро няма да стане а
Цитирай
#19

Със сигурност няма да е по - рано от август - септември.

За последно, когато бях с теленорски РОМ, забавиха последния ъпдейт с.... 7 месеца, така, че след като излезе официална близалка си я флашни с флаштуул.
Цитирай
#20

вече излезе версия андроид 5.1  може да се го свалите от https://mega.co.nz/#F!WgMEVCxY!4EPBjo6wEDQaR1bveP0V4g 
... v510

само, че да се има в предвид, че понеже това е първата версия базирана на 5.1 и не е много стабилна и за ежедневна употреба, за разлика от 5.0.9 която се води стабилна Smile

Максимално допустимия размер е 400 символа, разположени на максимум 2 реда
Цитирай
#21

"Сонето" обаче са бързи в разпространяването на ъпдейтите. Smile Вчера пуснаха за Z3, днес за Z2, до края на седмицата и за нас ще има, но вече по регион колко ще са бързи не знам.
Цитирай
#22

(2015-03-17, 17:17:22)ddqnov написа:  "Сонето" обаче са бързи в разпространяването на ъпдейтите. Smile Вчера пуснаха за Z3, днес за Z2, до края на седмицата и за нас ще има, но вече по регион колко ще са бързи не знам.

Всъщност обещанието за ъпдейта на останалите от Z серията е до 2 седмици, които започнаха да текат от вчера....
Цитирай
#23

Тома Неверни, аз не вярвам, поне още месец и повече .. Smile

Максимално допустимия размер е 400 символа, разположени на максимум 2 реда
Цитирай
#24

По принцип коя версия на Лолипоп трябва да получим - 5.0, 5.0.1 или директно 5.0.2?
Цитирай
#25

5.0.2
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 4 гост(и)