Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Актуализации и ъпдейти
#1

Здравейте, колеги!
Тук можете да коментирате нови ъпдейти и актуализации свързани със модела на Леново. Също така може да питате нещо, ако не ви е ясно. Споделяйте впечатления, информация и изобщо всичко, което би било полезно както на новите собственици, така и на старите. За последният фърмуеър ъпдейт мога да кажа, че не забелязвам драстични промени. Може би само антивирусната програма, която си върви към телефона е леко обновена, но не се забелязва.
Поздрави!

Lenovo Vibe K5
Цитирай
Аксесоари
#2

На жената и спря единият от старите телефони - Sony Walkman, за да не носи пак два и взех едно бяло А328. Телефончето си е дърво, като единствено предимство може да се приемат 4-те ядра и 1G RAM. При поставянето на MicroSD то става памет по подразбиране за приложения и всичко останало и не може вече да се избере вътрешната памет освен може би за камерата. Няма сензори, даже основни като компас и осветеност. Лаунчера на Леново е ужасно дърво и прилича (малко) на iPhone. Сложих Nova Launcher за да заприлича на нещо. Телефон за хора на които има трябва телефон или по-скоро нещо подобно на feature phone както им харесва да го наричат от Samsung, т.е. телефон + фейсбук + мейл и броузер. Тя и цената му е такава, но все пак си върши работа. Игри не съм пускал, жената пък съвсем няма да пусне, но тубата си върви прилично. HD филми също не съм пускал, така че за видеото нищо не мога да кажа. Камерата е средна работа, на тъмно си е зле както на всеки евтин телефон.
Цитирай
#3

Здравей!
За някой неща съм съгласен с теб, но с други не.. Вярно е, че липсват компаса и осветеността на бутоните. Micro SD-то също е доста дразнещо, но все пак за тези пари лично за мен, няма по-добър телефон. С тези параметри досега не е имало игра, която да ми зацепва. Не мисля, че Лаунчъра е чак толкова зле, на мен ми допада. Вероятно това е въпрос на вкус. И все пак благодаря за мнението Wink
Поздрави!

ПП: Доколкото бях чел по форума мисля, че проблемът със паметта и картата памет може да се оправи, ако телефонът се руутне, но да не забравяме, че руутването не е подходящо за хора, които още не са напълно запознати с Android OS.

Lenovo Vibe K5
Цитирай
#4

Не става въпрос за осветление на бутони, а за датчик за осветеност така че яркостта на дисплея да се нагажда според външното осветление. На дъщерята взех таблет Lenovo A2108 преди година и половина и там яркост на Auto си работи доста добре. Аз пък имам Prestigio 4322 който също има такъв датчик, но само с 4-ри нива: 0, 200 и 2000 лукса и на Auto или ти вади очите или е тъмно, така че там си го правя плавно с Power Toggle и все едно че го нямам. Иначе за СД-то няма проблем ако сложиш 16 или 32ГБ, аз обаче исках да дръпна снимки и контакти от старата Нокия на жената която е с 2ГБ и не стана нищо защото Леновото почна да се оплаква че нямал памет и пр. което ме раздразни тогава защото след три рестарта за избор на памет пак беше същият шит.
Цитирай
#5

Ами или се лъжа, или съм мяркал някъде такава опция за осветеността на екрана - Auto.

Lenovo Vibe K5
Цитирай
#6

...
Цитирай
#7

Тя е стандартна за Андроид, но ако няма сензор ...


Аз обаче съм се объркал, всъщност съм купил А536 който обаче е същият като го гледам, само дето е 8GB ROM и по-голям екран. Няма автоматична яркост, само плавна, а втората снимка е от мен:





[note=Модератор]8. Публикуването на няколко поредни мнения в рамките на 48 часа едно от друго не се разрешава. Редактирайте първото![/note]

Дали нямаше друго мнение между двете? Ако нямаше щях да направя точно така.
Цитирай
#8

Здравйте колеги имам проблем с леновто а328 купих си го преди 5 дни , но не съм доволен от камерата няма вид на 5МП няма и автофокус а в рекламата на леново казва че има в моят телефон ли е дефекта или наистина няма този модел ?
Цитирай
#9

Не знам каква реклама си гледал ама на сайта им си пише черно на бяло че е с фиксиран фокус, т.е. НЯМА авто-фокус:

Цитат:Задна: 5 MP с фиксиран фокус
Предна: 2 MP с фиксиран фокус

Източник: http://shop.lenovo.com/bg/bg/smartphones...ецификации

Prestigio Multiphone PAP5044 DUO
Цитирай
#10

Някакви идей как мога да я пооправя малко с някой приложение :confused: :confused: :confused:
Цитирай
#11

HD camera ultra ползвам аз и съм доволен.

Samsung A21S ,  Samsung A6 
Цитирай
#12

А как да настроя да се инсталират всички приложение на SD картата ? И как да прехвърлям приложения на нея
Цитирай
#13

Здравейте,
камерата и на мен ми е болна тема. Изпробвах няколко приложения. След доста игра и сравнения установих, че няма съществена разлика между HD camera Ultra и заводското приложение (но трябва да се снима в HDR режим, иначе снимките са пълна мъгла). HD camera Ultra е малко по-добра от гледна точка на това, че сама конфигурира настройките в HDR, вместо всеки път да се задават ръчно от телефона. От друга страна, е едно приложение в повече на и без друго малката памет на телефона, така че всеки преценява за себе си. Камерата на Google пък, снима в различен формат (примерно 5:3), което за някои ще е хубаво, за други като мен - дразнещо. В крайна сметка аз си останах със заводското приложение, снимам само на HDR режим и забравих за снимане на тъмно. Светкавицата само влошава нещата...
Относно инсталиране на приложенията на SD - някои приложения имат такава опция и те пита при самото инсталиране. Други каквото и да ги правиш си се инсталират на телефона. Вариантът е някакъв root, но така вероятно половината приложения ще откажат да работят. Самата опция се за запаметяване по подразбиране в SD се задава от Настройки -> Всички настройки -> Вътрешна памет. Там поставяш отметката на SD карта. По този начин снимите и получените файлове се записват там. Освен това при самото поставяне на SD, операционната система прави огледални папки в картата по този начин кешът от някои приложения отива там, което все пак ти спестява малко от паметта на телефона.

- Работил ли сте с Андроид?
- Бате, бех 20 години у Кремиковци, работил съм със секакви изроди!
Цитирай
#14

Със Camera FV-5 се постигат добри резултати на доста устройства и с по-лош хардуер. За конкретният телефон не знам, трябва да се пробва, но приложението е платено.
Цитирай
#15

icis4 написа:...но приложението е платено.


                       
              Xiaomi 13

                
               
                     
Цитирай
#16

dingila написа:
icis4 написа:...но приложението е платено.



Благодаря,има доста настройки и снима много по-добре. :cheers:

Samsung A21S ,  Samsung A6 
Цитирай
#17

Аз лично предпочитам LG Camera...за тия простите телефончета прави чудеса

                       
              Xiaomi 13

                
               
                     
Цитирай
#18

dingila написа:
icis4 написа:...но приложението е платено.


Тъпо е да снесеш няколкостотин лева и после да се стискаш за още 50-тина за да си сложиш това което ти трябва и да не се занимаваш да ъпдейтваш и да се занимаваш с глупости?
Цитирай
#19

Да, така е...не всеки може да даде 6-7 лв за некво глупаво приложение Wink
Аз лично си купувам това което ми върши наистина работа!

                       
              Xiaomi 13

                
               
                     
Цитирай
#20

Имам телефона от един месец и досега не ми е правил актуализация, и когато избера проверка за актуализиране ми изписва, че системата е най-новата версия.Четох тук и в други форуми че актуализация има, но при мен такава няма.
Цитирай
#21

Пробвай с Lenovo Smart Assistant


                       
              Xiaomi 13

                
               
                     
Цитирай
#22

Пробвах и пак същото системата ви е най-новата версия.
Цитирай
#23

Еми това е, то друго няма да има...най вероятно.
Все пак си с неква тояга, не е някой флагман който има поддръжка и тн..
Скоро и аз ще го имам тоз тел, подарък от Виваком.
То май тука във форума всичките са се сдобили така с този тел Tongue

                       
              Xiaomi 13

                
               
                     
Цитирай
#24

(2014-12-11, 22:52:35)mkg91 написа:  Здравйте колеги имам проблем с леновто а328 купих си го преди 5 дни , но не съм доволен от камерата няма вид на 5МП няма и автофокус а в рекламата на леново казва че има в моят телефон ли е дефекта или наистина няма този модел ?


(2014-12-11, 23:33:24)radowolf написа:  Не знам каква реклама си гледал ама на сайта им си пише черно на бяло че е с фиксиран фокус, т.е. НЯМА авто-фокус:



Цитат:Задна: 5 MP с фиксиран фокус
Предна: 2 MP с фиксиран фокус

Източник: http://shop.lenovo.com/bg/bg/smartphones...ецификации


В сайта който си дал има на -функции автоматично фокусиране http://prikachi.com/images.php?images/777/7825777a.png
И сега вече не знам на какво да вярвам Sad

(2014-12-16, 10:12:26)deni_metodiev написа:  Относно инсталиране на приложенията на SD - някои приложения имат такава опция и те пита при самото инсталиране. Други каквото и да ги правиш си се инсталират на телефона. Вариантът е някакъв root, но така вероятно половината приложения ще откажат да работят. Самата опция се за запаметяване по подразбиране в SD се задава от Настройки -> Всички настройки -> Вътрешна памет. Там поставяш отметката на SD карта. По този начин снимите и получените файлове се записват там. Освен това при самото поставяне на SD, операционната система прави огледални папки в картата по този начин кешът от някои приложения отива там, което все пак ти спестява малко от паметта на телефона.

Аз нямам в Настройки -> Всички настройки -> Вътрешна памет --> ВЪТРЕШНА-ПАМЕТ ------- защо така ?
Цитирай
#25

Ledena-Kralica, като влезеш в Настройки, горе вдясно избираш "Всички настройки", след което под "Аудио профили" и "Дисплей" има "Вътрешна памет". Като натиснеш на нея, се отвяря "Диск за запис по подразбиране". Ако си купила и поставила SD карта в телефона (понеже в пакета няма), ще имаш 2 опции "Памет телефон" и "SD карта", а отдолу излиза статистика за заетата/свободната памет. Избираш "SD карта" и готово.

- Работил ли сте с Андроид?
- Бате, бех 20 години у Кремиковци, работил съм със секакви изроди!
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)