Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Moto X (2014)
#1

Вече 3г. съм с моя Галакси Нексус и съм останал доста доволен от телефона, но вече ми се иска да го сменя. Чаках да излезе Н6, но с тези размери ми се струва твърде голям за ръката ми, пробвах един Нолт4 да вида как е като размери и като се сетя че Н6 е още по-голям го изключих за избор. Новият Мото Х ми се вижда добра алтернатива, близко до чист андройд, бързи ъпдейти, чист звук при разговори и при високоговорителя. Ревютата който съм гледал из нета са добри. Единствено цената ми се вижда леко висока около 1000лв. Другият вариянт, който обмислях е Н5 - чист андройд, цена около 550лв, но съм чувал че звука при разговори не е чак толкова добър и се страхувам, че гугъл може да му резнат ъпдейтите следващата година.

Интересува ме някой от форума дали не се е сдобил с новия Мото Х да изкаже отзиви от първа ръка.
Цитирай
Аксесоари
#2

Някой да е чувал нашите оператори да имат намерение да го предлагат?

Pixel XL / Android 9 Pie
Цитирай
#3

Имам телефона от 2 дни, до преди това ползвах една година nexus 5. Много добър дизайн(това си е до лично предпочитание де), качеството на изработка е много добро. Камерата прави прилични снимки, работи гладко без лаг като nexus 5, да не кажа и по добре, единственият недостатък до момента е, че няма качествен custom rom, но предполагам след няколко месеца ще се наредят нещата и там.
Цитирай
#4

Аз имам телефона от около 2 месеца. Дизайнът и допирът с него са доста добри. Отстрани е с метална рамка, а отзад си е пластмаса (поне лично моят), но ако си барнеш кожен или банбуков предполагам ще е още по-шик. Лично мен телефонът много ми харесва, но има няколко недостатъка. Първо, батерията наистина му е слабо място. Трудно ще изкараш 1 ден със средно ползване на телефона. Със леко ползване от типа да си преровиш фейса 2 3 пъти за по 10 15 минути, да початиш половин един час и няколко разговора ще изкараш, но ако играеш игри и го ползваш по-стабилно - забрави. Вторият минус, андроид лолипоп... Доста е бъгав братле. За един месец открих толкова много проблеми, че не ми се говори. В началото като го купих телефона имах проблем с прехвърлянето от wifi на mobile data. Постоянно някакви удивителни знаци се появяваха на иконата за обхвата и се налагаше да си включвам и изключвам мобилният докато захапи. Дори се е налагало да рестартирам целия телефон. Свързах се с customer service на моторола и една женица ме посъветва да му направя wipe data/factory reset от буутлоадера. Интересно след това проблема изчезна. Има и други дразнещи бъгове. Лично според мен не бяха готови с лолипоп преди да го пуснат. Сега преди малко видях в нета, че почти свършили със soak теста и съвсем скоро (надявам се до месец два) ще има ъпдейт 5.1 за нашите мотота, в който доста от тези бъгове щяли да бъдат изчистени. Като махнеш тези 2 основни проблема телефона си е супер готин. Един power bank с тебе да помага да доизкараш деня и ще му се радваш с кеф Smile Моторола са вкарали неща които наистина са от полза в него. Тези 4 ir сензора са върха. На пръв поглед като се замислиш си казваш голяма работа, но според мен е най-простото и в същото време супер удобно нещо Big Grin вадя си тела от джоба и дисплея ми е активен, swipe и отключваш. Посягам да го взимам от масата, swipe и отключваш Big Grin спестява много време с натискането на пауър бутона Smile Ако бяха измислили също и толкова лесен и удобен начин за заключване, щеле да е върха. Нотификациите също къртят. Общо взето кефи ме, че моторола са успяли да внедрят малки, прости но в същото време супер удобни неща Smile Ако имаш въпроси  за тела питай, с квото можем ще помагаме Smile

Motorola Moto X 2nd gen (2014) Stock kernel & ROM
Цитирай
#5

Знае ли се вече от къде може да се вземе по евтинко и надеждно?Всякаква информация е от ползва.

Galaxy S10+ Prism Black
Huawei Watch GT2 Pro
Цитирай
#6

По-евтинко виж на Алито, там има много оферти, а да е надежден гледай търговеца да е с висок рейтинг.

 
Цитирай
#7

Вече не си заслужава, излезе наследника му Moto X Play, а разликата в цената е само 50 евра.

Pixel XL / Android 9 Pie
Цитирай
#8

Има нещо с което не мога да се оправя, има ли начин да направя менюто на български език без да рутвам, пробвах с програми от рода на More LOcate 2 но не се получава програмата иска някакви права ...
Цитирай
#9

Откъде е телефона, та няма български?

Pixel XL / Android 9 Pie
Цитирай
#10

От Емаг е , до колкото гледах нямат български както и още няколко европейски езика ... модела си е за европа хт1092...
Цитирай
#11

Телефона вече го има наличен в немския амазон, без карти и с 16 gb е 385€. За Мото Плей говоря.

'Love and sex are two things that really hang people up. And why that is..... I’ll, I’ll never fully understand.'
Stay open minded and... Be paranoid
Цитирай
#12

249 паунда в английския, от петък ми е в джоба ;-)

Pixel XL / Android 9 Pie
Цитирай
#13

Ъхъм. Чакаш камиона на Гъбко, щото и аз имам пратка от амазон към тях или с друга фирма процедираш? Smile
Иначе, ще чакам да се похвалиш и да споделиш какви са ти впечатления. Даже и ревю може да напишеш. Smile

'Love and sex are two things that really hang people up. And why that is..... I’ll, I’ll never fully understand.'
Stay open minded and... Be paranoid
Цитирай
#14

Не чакам никакъв камион. За едни 6 паунда ми го доставиха за ден и половина (UPS) - директно от Амазон. Впечатленията са ми ясни - НЕКСУС без надписа отзад. Само нямам време да разгледам Мото екстрите. Ааа, за батерията съм безмълвен просто. В ситуация, когато със стария тел търсех вече зарядно, сега съм на 70%!

Pixel XL / Android 9 Pie
Цитирай
#15

Оф, аз разбрах, че от Петъка ще е в теб. Как е сглобката иначе, нещо друго да ти е направило впечатление?

'Love and sex are two things that really hang people up. And why that is..... I’ll, I’ll never fully understand.'
Stay open minded and... Be paranoid
Цитирай
#16

Сглобката е перфектна. Екранът за мен е супер, тия с орловите очи да му мислят. Много малки безели - сравнен с Lenovo Vibe shot са почти еднакви, а Моторолата е с .5 инч по-голям дисплей. Друго не се сещам.

Pixel XL / Android 9 Pie
Цитирай
#17

така като ги сравнявам с мото х 2014 , единствения плюс тука май е батерията...
Цитирай
#18

Да не е малко?! Освен това по-голям екран и една година повече ъпдейти - всичко това за 50 евра, за мен си е сделка.

Pixel XL / Android 9 Pie
Цитирай
#19

На мене единствено гърба на телефона не ми харесва сравнен със мото х 2014.Просто няма място за сравнение в дизайна на предния модел,който за мене е във пъти по-добре изглеждащ гръб.

Galaxy S10+ Prism Black
Huawei Watch GT2 Pro
Цитирай
#20

Честно казано, и аз бях с такова впечатление. Преди да го видя на живо. Изглежда много по-добре в действителност.

П.П. Още едно впечатление за телефона,по-точно за размера му. Който ви каже, че 5.5 инча е супер удобен и малък за носене, не му вярвайте. Не е удобно да се ходи, докато е в предния джоб на дънките, за сядане не говорим изобщо. Добре, че идва сезона на връхните дрехи с джобове.

Pixel XL / Android 9 Pie
Цитирай
#21

А дисплея какъв е амолед или lcd никъде не пише, като дебелина как е телефона, сложи едно antutu и сподели какъв е сензора на камерата ако ти е възможно.
Цитирай
#22

Не пише каква е камерата, само 21.4MP

Pixel XL / Android 9 Pie
Цитирай
#23

@bobyn Как е процесора при продължителна работа? Загрява ли? Говоря не за игри, а за дълго ползване на 3G или навигация? Също колко средно, кажи-речи, ти прави SoT?

'Love and sex are two things that really hang people up. And why that is..... I’ll, I’ll never fully understand.'
Stay open minded and... Be paranoid
Цитирай
#24

[Изображение: 39ad3f71e5b3f4a516d3e40d8649013c.jpg]

[Изображение: 08034230598ae3384902978882df2f8c.jpg]

Довечера ще погледна пак, ако се сетя.

П.П. Не знам защо така стана със снимките, качих и двете едновременно през тапата.

Pixel XL / Android 9 Pie
Цитирай
#25

    няма ли информация за сензора малко по надоло
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)