Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Съвет за спасение на "старо куче"
#1

Здравейте колеги, Sensation 4g - то ми го закъса. С Андроид 4.0.3 е и Sense version 3.6. Имах проблем със свързването към домашния ми WiFi и бутона за блутуут стоеше на позиция като все едно се включва в момента. Имаше и леко забавяне на работат на телефона като цяло, но нищо особено. Направих му фактори ресет, защото и преди имаше такива проблеми и тогава помогна, но тоя път телефона стана много бавен. Проблема с интернета и блутуут изчезна, но вече след като затворя някаква апликация или просто натисна бутона за хоум скийн излиза бял екран с логото на HTC след това loading и чак тогава е готов. Също така прозореца, на който бях сложил на шорт кът галерията със снимки вече не работи трябва от апликациите да влизам в снимките. СД картата е почти празна, вътрешната памет е наполовина запълнена. Апликациите работят нормално, не ползвам много само най-популярните. Случва се понякога при рестартиране на телефона да не намира обхват или да се рестартира сам веднага след като се е включил. Master Clean ми изписа на няколко пъти, че процесора прегрява, на пипане не е топъл. Служи ми добре телефона и не ми се иска да го сменям, защото реално не ми трябва нов, ако това не е хардуерен проблем и може да се оправи. Мерси предварително
Цитирай
Аксесоари
#2

Доколкото разбирам си със стоковия ром, прави root и слагай някои нов ром (аз съм с ViperS), няма да можеш да го познаеш телефона. Всичко за рутването и ромовете го пише в раздела

 Samsung Galaxy S6 
Цитирай
#3

Тоя проблем го разрешихме, обаче вече нещата са по-сериозни. Счупи се дисплея при изпускане. Казаха ми, че трябва да се смени не само стъклото(тъч-скрийн си бачка), а комплекта. За услугата ми беше казана цена от 100 лв. Истина ли е, че не може само едното да се подмени?
Цитирай
#4

(2015-03-18, 00:56:41)ddragomirovmo написа:  Тоя проблем го разрешихме, обаче вече нещата са по-сериозни. Счупи се дисплея при изпускане. Казаха ми, че трябва да се смени не само стъклото(тъч-скрийн си бачка), а комплекта. За услугата ми беше казана цена от 100 лв. Истина ли е, че не може само едното да се подмени?
Звънни в Мост - там ще кажат дали може или не. Visslar

 
Цитирай
#5

(2015-03-18, 00:56:41)ddragomirovmo написа:  Тоя проблем го разрешихме, обаче вече нещата са по-сериозни. Счупи се дисплея при изпускане. Казаха ми, че трябва да се смени не само стъклото(тъч-скрийн си бачка), а комплекта. За услугата ми беше казана цена от 100 лв. Истина ли е, че не може само едното да се подмени?

Пиши на Be6i4 от форума. Той ще те светне. И ако те устройва и ще го оправи.
С мост не бих се занимавал за негаранционен телефон.

Motorola G5s XT1793
Цитирай
#6

В YouTube има клипчета , как се прави.Може да са ти от полза.
Мисля,че не е много лесно!

Phone: hTC Sensation / ROM: ViperS 5.1.0/ kernel: Sebastian FM /
Recovery: 4Ext 1.0.0.6 RC1 / Radio: 11.29A.3504.18_М / статус: S-OFF
Цитирай
#7

Мерси
Цитирай
#8

Наскоро и аз попаднах в отбора на счупените дисплеи , но с помощта на това:
https://www.youtube.com/watch?v=6QukjhAbozI
и след като си поръчах това:
http://www.ebay.com/itm/400336556780?_tr...EBIDX%3AIT
и това:
http://www.ebay.com/itm/221068941218?_tr...EBIDX%3AIT
след около час борба вече имам здрав телефон(излезе по-малко от 20лв.).
Сменял съм дигитайзер и на други телефони , но на този ми беше най-трудно! Важното е човек , да не се плашиSmile
Най-големия проблем беше , че доставката се забави повече от 2 месеца. Добре ,че телефона си работеше със счупен дисплей.

Phone: hTC Sensation / ROM: ViperS 5.1.0/ kernel: Sebastian FM /
Recovery: 4Ext 1.0.0.6 RC1 / Radio: 11.29A.3504.18_М / статус: S-OFF
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)