Оценете темата:
  • 4 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Всичко за Lenovo Vibe Z2 MINI
#1

Мини, мини, колко да е мини. - http://www.gsmarena.com/lenovo_vibe_z2-6642.php
Вчера се сдобих с малкото братче на големия играч, и предлагам в тази тема да се обсъжда и коментира това телефонче.
На първо четене, въпреки слабия си процесор, е супер бърз и без никакви лагове. Въпреки че на повечето места не пише че има НФС, има, но още не съм го тествал.
За момента, единственото, което ме разочарова малко, е че няма опцията за стокова Андроид визия, като големия брат.
От екрана, който се води с ниска резолюция, също съм очарован. Няма стърчащи пиксели, а на максимална яркост, чак дразни.
Повече отзиви, като стопя 2-3 пъти батерията Tooth
Иначе е изключително стилен и удобен, много лек и си има фасон...
Цитирай
Аксесоари
#2

Привет

Задната камера как е?Може ли малко снимки?
Цитирай
#3

Камерата е прилична, като за 13мп телефонна. До колкото знам, всички матрици от този тип са на сони, така че останалото зависи от софта, който е въпрос на личен избор. Снимки по-натам.
Цитирай
#4

Някой подкарал ли е 4g че само това ме въздържа засега от покупка

Redmi 5 Plus
Цитирай
#5

Бутоните не светят нали? Поне на мен така ми се струва. Дайте отзиви ако го има някой. Как е, какво е, що е? Smile
Цитирай
#6

Кои бутони не светят според теб?
Аз отначало не бях впечатлена, но колкото повече време минава, толкова повече ме очарова телефона. И най-много това, че батерията с такъв дисплей, ми държи по 3 дена при постоянно вкл. нет, WIFI и GPS. Е, това е след като минаха 10 дена и не го човъркам постоянно. Smile

Lenovo Vibe Z2 5,5"
Цитирай
#7

Трите бутона долу. За тях става въпрос дали светят
Също така има ли проблеми с обхвата и с Wifi?
Цитирай
#8

Wifi-то е с най-добрия обхват, който съм виждал на телефон. Като е слаб сигнала, сам набримчва антената, четох някъде.
Бутоните си светят нормално. Всичко му е супер на телефона, и въпреки "слабия" процесор, зор не вижда.
Само не мога да разбера къде са му скрили NFC-то.

divka, я сподели, моля, коя ти е версията на рома, че руснаците ми викат, че имало по-нова от мойта, а ъпдейт няма...
Цитирай
#9

Здравей,
това е инфото което ми излиза:
[Изображение: 10936696_10205160395143387_1640285839_o.jpg]

Lenovo Vibe Z2 5,5"
Цитирай
#10

Мда, и аз съм със същата версия.
А разгада ли къде е nfc модула, че се мъчих да го свържа с фотоапарата, ама неще...
Цитирай
#11

Не съм го ровичкала, докато не попита. У дома от толкова техника няма нито едно устройство с NFC, за да го изпробвам. Утре ще опитам на работа поне с друг телефон и ще дам повече инфо.
Иначе от ровичкането разбрах, че ако искаш да споделяш данни от твоето устройство трябва да ти е активирано "Android beam" Намира се в "настройки"-"още..."-активираш NFC и тогава "Android beam" ти става активен, влизаш в "Android beam" и виж дали ти е чекнато на "on".
Другото, което е - на дисплея имам активна икона NFC, след като вляза има няколко икони с най-известните приложения на NFC, но навсякъде търси антена за устройство с NFC. Левият бутон пък те праща в настройки, но и там търси устройство с NFC, е има и опция за ръчно въвеждане на линк, например.

Lenovo Vibe Z2 5,5"
Цитирай
#12

Я кажете гърба лесно ли се драска?
Цитирай
#13

Той си е от драскан алумин Smile
Иначе при нормална употреба и носене в джоб, няма ядове. Оня ден и по паркета се лъзна и няма и следа.
В този ред на мисли, някой ако попадне на скрийн протектор за телефона в бг, да свирка, че моя е тръгнал да се разлепя по ръба от некадърно залепяне...
Цитирай
#14

Никой не отговори на горния ми въпрос ама аз да си кажа. Вчера едно любезно момче от Леново ексклузив стор-а се мъчи доста време но не можа да подкара 4g на Макс. Така че ако някой се чуди, поне засега не върви.

Redmi 5 Plus
Цитирай
#15

Благодаря за инфото, но реално близките примерно 4 години, това няма да е болка за 99% от юзърите в БГ, като се има предвид покритието. Поради тази причина нямаше и отговор на въпроса ти.
Поздрави
Цитирай
#16

Най-после да намеря малко повече време, за да дам по-подробни впечатления. Smile
Има редица гъдели, които са много полезни и удобни. Сравнението ми е между LG Optimus L9, Samsung S3 и Nokia Lumnia.
Опцията за "Джобен режим" изключва възможността случайно да се написне бутон, когато е в джоб или чанта, още повече че увеличава автоматично звука, когато е в този режим (затворено пространство). Има и опция, която автоматично намаля завука, когато го вземете в ръка.
За камерата... Светкавицата е доста силна - онзи ден освети половината заведение, хората се обърнаха да видят какво става и каква е тази силна светлина. А снимките с оптичната стабилизация са невероятни за телефон. На автоматичен режим обаче не ми харесват снимките. Когато е навън си избирайте режим на открито, а когато снимате в закрито помещение - режим за изкуствена светлина. Разликата е голяма.
Аксесоарите наистина са проблем. Намерих в китайския сайт само на две места. Този, който си поръчах е вече в пощата и ще си го взема утре. Имаше само в бяло и черно и си поръчах белия. Ще докладвам като го взема, но за съжаление след моята поръчка вече не се предлага. Намерих още един продавач и сигурно ще си поръчам и от него, винаги гледам да имам поне още един допълнителен. Ако се ровите от Алиекспрес и ако не пише специално че е за "PRO", въпреки всичко пишете на продавача задължително за уточнение че става въпрос за 5,5 инчовия.
Някой ако има по-конкретни въпроси да пита. Wink

Lenovo Vibe Z2 5,5"
Цитирай
#17

Телефона е много добър но не мога да намеря никакви аксесоари за него ако някой знае от къде да купя да пише.
Цитирай
#18

(2015-01-18, 16:29:53)rkv74 написа:  Телефона е много добър но не мога да намеря никакви аксесоари за него ако някой знае от къде да купя да пише.

Писах ти на лични.

Lenovo Vibe Z2 5,5"
Цитирай
#19

Ако някой поръчва протектори за екрана, можи ли и мене да ме обзаведе, черпя бира Smile
Цитирай
#20

(2015-01-18, 16:49:34)bo6o написа:  Ако някой поръчва протектори за екрана, можи ли и мене да ме обзаведе, черпя бира Smile

Добре че се обади, защото щях да си пускам поръчка за калъф, но ще изчакам до утре. Току-що писах на продавача дали предлага скрийн протектори за нашия модел и ще изчакам да ми отговори. Трябва да знаеш, че по принцип са в пакет по 5 или 10 броя.

Lenovo Vibe Z2 5,5"
Цитирай
#21

Ако са 5 ще го преживея, ще взема 2, а другите ще шитна, споко, и благодаря за услугата.
Цитирай
#22

Я кажете от къде ще поръчвате, че от 2 дни и аз съм в клуба Big Grin
И още нещо - като сложа снимка на даден контакт ми излиза с ниска резолюция. Идеи защо е така?
Цитирай
#23

(2015-01-19, 10:17:16)vaso22 написа:  Я кажете от къде ще поръчвате, че от 2 дни и аз съм в клуба Big Grin
И още нещо - като сложа снимка на даден контакт ми излиза с ниска резолюция. Идеи защо е така?

Нямам представа защо ти излиза с ниска резолюция. Погледни си настройките на фотоапарата, може да определят и всички снимки в телефона.
Само да кажа, че след проверка току-що ми излезе, че има системен ъпгрейт. В момента се сваля.

Lenovo Vibe Z2 5,5"
Цитирай
#24

Дам. Току що ъпдейтнах. Ако и пишеха кои бъгове са оправили...
Поне бъга с други лончъри и темите на иконите не е решен

Има нещо гнило в Дания. Руснаците викат, че последната версия е S205, която в момента инсталирам, след фактори ресет на телефона...
Ето ви линк, ако ви интересува дискусията....

руски форум
Цитирай
#25

(2015-01-19, 20:47:26)bo6o написа:  Дам. Току що ъпдейтнах. Ако и пишеха кои бъгове са оправили...
Поне бъга с други лончъри и темите на иконите не е решен




Има нещо гнило в Дания. Руснаците викат, че последната версия е S205, която в момента инсталирам, след фактори ресет на телефона...
Ето ви линк, ако ви интересува дискусията....

руски форум

Е, избързал си! Да, S205 e. Онзи ден трбваше 2 пъти да го ъпдейтнеш. Отиди пак в "Системен ъпгрейт" и ще видиш, че имаш такъв. Направи го пак, този път ще ти отнеме повече време ъпдейта и ще си с S205. Smile Видимо шрифта под иконите се промени, за друго не мога да кажа. Smile

Да се похваля, че си взех калъфа днес. Качеството е перфектно и има всичко описано към него (противопрахови тапички, скрийн протектор, писалка и държач за слушалки). Много съм доволна. Видях, че продавача го предлага пак, но на малко по-висока цена.

Lenovo Vibe Z2 5,5"
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)