Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[ROM][4.4.4][WIP] CyanogenMod 11.0 (Kitkat) за Lenovo A3000-H
#1

Ето, че най-сетне се появи CM11 за нашия таблет, но все още е в процес на разработка! Dance

Преди всичко, за да се инсталира ROM-a ще е нужен CWM Recovery CWM специално направен за lenovo a3000.

Понеже РОМ-а не е тества още на всички стокови РОМ-ове преди да започнете е хубаво да свалите Terminal и чрез командата
Код:
getprop ro.product.board

ако ви се появи a3000_prc_3gfull може да продължите, ако не то трябва да флашнете правилния "стоков" ром, като например: A3000_A421_kupyxa4444_&_luckasfb_1.3.rar

ВНИМАНИЕ! Гаранцията на таблета Ви(ако има такава) отпада при слагането на този ром! Също така, действате на СВОЯ ОТГОВОРНОСТ, никой не поема отговорност ако таблета ви се повреди!

НЕ РАБОТИ:
  • Camera
    Video en/decoding
    ?[/*]

ОТ ЧАСТИ РАБОТИ:
  • Сензорите за ротация (в интерес на истината работят, но по-доста досаден начин)

РАБОТИ:
  • Boots :whistle:
  • Wi-Fi
  • Audio
  • SELinux
  • Vibration
  • Bluetooth
  • HWComposer
  • RIL/radio (only on SIM1, SIM2 is still broken and therefore disabled, you can re-enable it by setting persist.radio.multisim.config=dsds in your build.prop)
  • Internal and external sdcards

DOWNLOAD:
  • Всички build-ове тук: url

Оригиналната тема

Начин на инсталиране:
1. Теглите си Flash tool
2. Изтегляте си ADB драйвърите за таблета. Отваряте My Computer -> Properties -> Диспечър на устройствата -> Други устройства и там след като включите таблета ще се появи за 2-3 секунди нещо от сорта на MTK65xx, кликвате десен бутон бързо -> Актуализиране на драйвъра и задавате пътя на драйвърите.
За Windows 8/8.1 потребителите, преди това упражнение е нужно да спрете идентифицирането на подписан сертификат иначе няма да ви даде да инсталирате драйвъра.
3. Ще ви трябва MTK6589 scatter който да заредите във flash tool
4. След като имаме всичко нужно пускаме Flash tool, натискаме scatter-loading и упътваме до MTK6589 scatter файла, след това ще се появят полета долу като оставяме чекирано само "RECOVERY", кликваме на него и упътваме до CWM папката и избираме recovery.img, горе чекираме "DA DL All With Check Sum"
5. Изключваме таблета, подготвяме USB кабела и натискаме "Download" , ще ви излезе съобщение, че не всички полета са селектирани и натискаме "ок", изчакваме 3-4 секунди и свързваме таблета с кабела. Ако нищо не се случва и не се появява зелено кръгче, значи драйвърите не са инсталирани.
6. Ако всичко е точно то вече имаме CWM Recovery и е време да преминем към слагането на новият ром.
7. Теглиме си билд от линка по горе, аз сложих cm-11-20141224 и го слагаме в някоя папка на сд картата.
8. Изключваме таблета и влизаме в CWM Recovery чрез задържане на бутона за включване и бутона за увеличаване на звука/намаляване на звука (при мен май беше с увеличаване, но не помня точно). Навигирането в менюто става чрез бутоните за увеличаване и намаляване, а селектирането с бутона за включване/изклюване.
9.Правим wipe data, factory reset и wipe dalvik cache, след това install from zip -> избирате sdcard(за вътрешната памет) или sdcard1(за външната) според зависи къде сте сложили файла и навигирате при .zip файла избирате и инсталирате.


Забележки:
  • Възможно е да пропускам някоя точка при инсталирането или някой линк да не работи, спи ми се доста! Ако има нещо питайте или ако нещо не работи. Нарочно съм писал слагането му толкова подробно, защото има хора които не разбират!
  • РОМ-а не е с "разменени" карти, тоест да ползва SD картата като вътрешна памет, но писах на пича които е правил РОМ-а ако може да се измисли нещо по въпроса.

Това е от мен, аз залягам да си играя с китката, и малко за зарибявка.. С китката направи 16091 точки на антуту, докато с другия РОМ който съм пуснал във форума ~13700 точки изкара :thumbup:
Цитирай
Аксесоари
#2

Би ли дал инфо по отношение на дяловете на паметта след инсталацията на CM. Как е конфигурирана - като един цял дял или е разделена на две части. Ако е на две части, то с какви размери са ?

Samsung Galaxy Note 10+
Samsung Galaxy Tab S 10.5 LTE, Xiaomi Mi Max 2
Цитирай
#3

Малко е стара темата, но какво да се прави сега ми кефна да си ровя таблета Big Grin. Всичко точно, но като стартирам рекавърито и дам инстал фром сдзип и нищо, не ми отваря дяла на таблета (не ползвам карта) и реално не мога да видя ром-а и да го инстална. Какво мога да направя?

Селянин е духовно състояние.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)