Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Новата платформа на АндроидБГ - дискусии и въпроси

На някои юзъри изписва : Състояние: "Извън линия". На сайта обаче статуса им е в зелен цвят ? Undecided

 
Цитирай
Аксесоари

(2015-01-09, 09:14:47)stiebel написа:  Това имах предвид и аз, че не можеш да редактираш профила си в forum.android.bg през Тапаталк, а само от сайта.

Извинявай, не съм те разбрал правилно. Понеже и в тапаталк може да се добави аватар, в самото мобилно приложение. Аз си бях добавил там и преди да си оправя аватара във форума ми показваше в тапата този, който си бях сложил там. Честно не съм се опитвал да си оправям профила във форума през тапа, но ще опитам. Може и да си прав и да не става, не знам.

Google Pixel 4 XL + Amazfit Bip
Историята ни учи, че нищо не научаваме от историята. ( Георг Хегел )
Цитирай

Да де, то профила на Тапаталк си важи за всички форуми, който следиш. Моя е директно от Г+. Но за самия сайт, няма опция(има, но не работи) дори за преглед на профила в Тапата, камо ли за редакция. Както и да е, това е най-малкия проблем.

Mi 11 Lite 5G
Цитирай

Видях че приложението вече работи но ми отваря старата версия и новите мнения ги няма.

iPhone 13pro max,Apple watch ultra 49mm.titan
Цитирай

При мен може да се сменя аватара от тапата
[Изображение: f6f2e0542abcb6578b4a2b2a5183386f.jpg]
Цитирай

тея новите андроидчета на темите са леко пикселизирани (гадно качество)
Цитирай

Дай по-добри.
Цитирай

какъв формат, каква резолюция?
Цитирай

Трябва да са в една картинка четирите икони. Png формат. 30x120. Демек всяка да е 30х30 една под друга наредени в един файл.
Цитирай

а защо са 4 иконите. едната за нови теми, другата без нови теми, а останалите 2?
Цитирай

Виж най долу в началната страница.
Цитирай

Сега... не съм много добър в дизайна, но изработих един вариант за икони. Тъй като картинките явно са доста малък размер, може би за това андроидчето ми излиза пикселизирано, тъй като антените му са много тънки и реално остават броени пиксели, които ги изграждат. За да се избегне, може би трябва да има възможност за по големи икони, поне 48x48. Но да кажем ако трябва да седят така, разсъждавам по друг начин. Трябва да има възможно по малко елементи на картинката - следователно, от пренасочен форум и заключен, премахвам андроидчето (ясно е че сме в андроид форум) и оставям само същинската икона. А за избягването на тънките пикселизирани антени, единсвеното за което се сещам е да има някакъв фон. Това ще облекчи контраста и няма да изпъква така. Та за това предлагам икони с фон. Надявам се това да осигури малко по smooth (така да се каже) картинки. Не претендирам, че моя вариант е по добър, нито държа да се използва, нито нищо, просто прелагам на базата на предишния вариант с топките, които всъщност бяха доста приятни. Та по това подобие залагaм на кръгли икони. Smile

[Изображение: androidbg_icons.png]

link: https://dl.dropboxusercontent.com/u/7089..._icons.png

ето и разликата при мен:
[Изображение: klz1421489414h.PNG]
Цитирай

Честно да ти кажа топките си бяха супер гадни ама това си е мое лично мнение Smile
Цитирай

На мен ми харесва новата визия на форума ,но има две неща които не са наред според мен...
-1-во:Преди в букмаркс бях сложил адреса на "Нови мнения"и като влезна директно ми показва новите мнения в темите-много удобно.Сега пробвах да букмаркна адресите и на "Нови публикации" и на "Днешни публикации" но и двете работят само по няколко часа след което като влезна чрез тях ми дава:"Невалидно търсене. Моля, върнете се и опитайте отново".С Мозила съм ,ако има някакво значение.
-2-ро:Дискутирания проблем в началото ,че няма бутон "Маркирай мненията като прочетени"

Добре тренираните рефлекси са по бързи от късмета.
Цитирай

За новите мнения не знам, не съм пробвал. Но за втория ти проблем на началната страница скролни най - долу:

.jpg Capture.JPG Размер: 28 KB  Сваляния: 49
Цитирай

Няма да е лошо статистиката за онлайн потребителите и модераторите в дадената секция ,да се измести в долната част на страницата.

P10

Цитирай

Благодарим на xn3k за новите форумни икони.

Надяваме се сега недоволните от предните пикселизирани икони да са по-малко.
Цитирай

PNG файловете за устройствата нещо не са наред, показва се бял фон зад тях, освен ако това не е целта де.


https://forum.androidbg.com/images/modup...-Forum.PNG

Освен това малките икони за характеристиките, са изрязани доста кофти личи си бекграунда им на пиксели и се различава от белия цвят, в шопа има една гумичка, която реже автоматично бека и става за секунди.


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай

ами какво стана с приложението на форума,че не го намирам нещо,а пък тоя тап талк ме дразни нещо

𝕊𝕒𝕞𝕤𝕦𝕟𝕘 𝔾𝕒𝕝𝕒𝕩𝕪 𝔸𝟝𝟜
Цитирай

(2015-01-19, 09:56:49)GH0STFACE написа:  Благодарим на xn3k за новите форумни икони.

Надяваме се сега недоволните от предните пикселизирани икони да са по-малко.

да, сега са супер!
Цитирай

(2015-01-19, 10:18:30)dfxos написа:  PNG файловете за устройствата нещо не са наред, показва се бял фон зад тях, освен ако това не е целта де.


https://forum.androidbg.com/images/modup...-Forum.PNG

Освен това малките икони за характеристиките, са изрязани доста кофти личи си бекграунда им на пиксели и се различава от белия цвят, в шопа има една гумичка, която реже автоматично бека и става за секунди.

Да, фона е бял.

Относно иконите за характеристиките на Samsung, моя е грешката, защото ползвах неправилния макет. Ако видиш примерно HTC раздела, ще видиш, че качеството на иконките е оправено. Лошото е, че сега нямам толкова време да си играя на ново да оправя Samsung и Sony.
Цитирай

Ще има ли такива характеристики и в раздела за по-стари Sony-та (Arc,Neo,Ray...) ?
Иначе е много готино, поздрави за това направи ми много добро впечатление.

Имам обаче една идея-за HSPA да пише до колко е (има до 3.6,7.2,14.4 и т.н.),защото няма такава информация, а е добра идея според мен.
Цитирай

(2015-01-19, 12:25:52)alisali1234 написа:  Ще има ли такива характеристики и в раздела за по-стари Sony-та (Arc,Neo,Ray...) ?
Иначе е много готино, поздрави за това направи ми много добро впечатление.

Имам обаче една идея-за HSPA да пише до колко е (има до 3.6,7.2,14.4 и т.н.),защото няма такава информация, а е добра идея според мен.

Чак пълните характеристики не може да изредим. На кому е нужно чак толкова да знае скоростта на трансфер пък. Има си сайтове, където могат да се проверят. Тук са засегнати по-важните и основни характеристики.

Добре е и да има и за архивните раздели, но ще видим. Първо за новите да смогна да направя, пък после може да мислим.
Цитирай

Ще ме откажете да влизам във форума през компютъра...
Няма ли начин да виждам само теми, за които съм абониран?! Както е в ХДА, например. Сега за да видя тема за таблета си Самсунг, трябва да държа разпънат целия раздел на марката (два екрана дължина), и да скролвам като луд. Както и с другите неща, които ме интересуват, обикновено са по един модел от раздела. Ако имаше ТАБ или РАЗДЕЛ "абонирани теми", ще виждам само това, което искам да чета? Толкова ли е невъзможно и трудно да се направи?

Pixel XL / Android 9 Pie
Цитирай

Защо не си ги поставиш точно тях на отметки в браузъра? И не е нужно да ги държиш разпънати, само кликваш върху Самсунг и от там действаш нататък.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)