Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

CyanogenMod 11 за K910
#76

(2015-03-19, 09:06:56)didipov написа:  Погледни това ръководство:
Battery saving tips:
1) Use 'Power save' profile, when ever possible.
2) Set screen brightness as low as suitable for you.
3) Set screen off max CPU in 'ROM Extra Settings' to as low as suitable for you. e.g. I have set this to 883Mhz Smile
4) When not in use (e.g. nights), turn off data (mobile, wifi) and battery consuption will be VERY low.
5) Use Privacy Guard to disable wakeup, keep awake and location permission from apps/services you don't need. This is really good battery saver! BUT if you disable from certain services that OS needs, some apps may malfuntion and consume even more battery.

През Privacy Guard-a как точно се работи, защото до сега не се бях сблъсквал Big Grin 

Xiaomi Redmi Note 4X Matte Black 
Цитирай
Аксесоари
#77

Някой може ли да провери дали My Tracks работи на този ром?
Цитирай
#78

(2015-03-19, 12:44:04)406fan написа:  Някой може ли да провери дали My Tracks работи на този ром?

Работи. Ползвам си го най-редовно в комплект с google fit.

OnePlus 3T
Цитирай
#79

Благодаря. Значи това ще е следващият ром на телефона ми Smile
Цитирай
#80

(2015-03-18, 21:42:53)nikophin написа:  Май само Shake to lock функцията я няма. Иначе всичко като че ли е по-добре на CM, единствено отключването на телефона ми се струва по-бавно - сякаш екрана се светва с около 1 секунда по-бавно от VibeUi, но не бих се върнал на вайб повече.

На пръв поглед има доста алтернативи в марката, като потърсих shake to lock
Цитирай
#81

Днес, освен ъпдейта, сложих и новия firmware от 1511 - за всеки случай(като че ли с предния често мобилния интернет ми минаваше на 3G, вместо H+). Иначе всичко си работи идеално, само Xposed трябваше да го активирам наново.

От вчера имам някакъв сериозен дрейн на батерията - вечерта го заредих до 100%, изключих абсолютно всичко от телефона (и го пуснах на power save режим) и си легнах. Сутринта - телефона е на 88% и приложението Google services не е оставило телефона да заспи. Рестартирах го, но ме съмнява, че продължава и не оставя телефона да спи.

[Изображение: e6f60c0e338514f2.png]

Дайте някакво предложение какво да правя, да сваля ли някое приложение от сорта на CPU Spy или друго?
Цитирай
#82

Моят разход е що годе същия, но без да съм спирал каквото и да било .... Пробвай без да минаваш на power save режим или:
Set screen off max CPU in 'ROM Extra Settings' to as low as suitable for you. e.g. I have set this to 883Mhz

p.s. Кои модули на xposed ползваш?

OnePlus 3T
Цитирай
#83

(2015-03-21, 09:27:01)didipov написа:  p.s. Кои модули на xposed ползваш?

И аз съм го направил на 800MHz да е, когато е изключен екрана. Иначе от Xposed ползвам само GEL settings (понеже съм с Google Now launcher - Trebuchet много лагваше в дадени ситуации) - явно е, че доста ползвам Google Now, но досега никога не ми е правил такъв проблем, даже около месец бях с активирано "Ok, Google" гласово разпознаване и батерията не страдаше по никакъв начин.
Цитирай
#84

(2015-03-20, 23:13:50)nikophin написа:  Днес, освен ъпдейта, сложих и новия firmware от 1511 - за всеки случай(като че ли с предния често мобилния интернет ми минаваше на 3G, вместо H+). Иначе всичко си работи идеално, само Xposed трябваше да го активирам наново.


От вчера имам някакъв сериозен дрейн на батерията - вечерта го заредих до 100%, изключих абсолютно всичко от телефона (и го пуснах на power save режим) и си легнах. Сутринта - телефона е на 88% и приложението Google services не е оставило телефона да заспи. Рестартирах го, но ме съмнява, че продължава и не оставя телефона да спи.

[Изображение: e6f60c0e338514f2.png]

Дайте някакво предложение какво да правя, да сваля ли някое приложение от сорта на CPU Spy или друго?

Решението е следното:

- инсталираш Disable Service
- отиваш в System Services - намираш Google Play Services, спираш Analytics Service

Явно нещо от последния ъпдейт го дразни. Странното е, че нито Better Battery Stats, нито Gsam Battery Монитор засякоха този wakelock. Намерих го ръчно като сверих кой сървис не се е терминирал Smile

Просто вази глупост на гугъл пречи на телефона да влезе в deep sleep - т.е ако всикчко ти е спряно, вместо през нощта да изконсумира 3%, ще ти заминат 10-15 Smile
Цитирай
#85

(2015-03-21, 15:49:41)gruio1 написа:  - инсталираш Disable Service
- отиваш в System Services - намираш Google Play Services, спираш Analytics Service

Явно нещо от последния ъпдейт го дразни. Странното е, че нито Better Battery Stats, нито Gsam Battery Монитор засякоха този wakelock. Намерих го ръчно като сверих кой сървис не се е терминирал Smile

Просто вази глупост на гугъл пречи на телефона да влезе в deep sleep - т.е ако всикчко ти е спряно, вместо през нощта да изконсумира 3%, ще ти заминат 10-15 Smile

Направо ме спаси - какво ли не опитах днес и телефона не изпадаше в deep sleep. Дори изтрих всичко допълнително на Google, смених си и launchera от Google Now на Nova (така или иначе бях решил да го направя и изобщо не съжалявам). След като направих каквото си написал - най-накрая телефона "заспа". 

Забелязах също, че има изключени (не съм ги спирал аз) още два процеса от гугълските - единия е ProximitySettingsInjectorService - звучи ми важно...
Цитирай
#86

(2015-03-20, 23:13:50)nikophin написа:  Днес, освен ъпдейта, сложих и новия firmware от 1511 - за всеки случай(като че ли с предния често мобилния интернет ми минаваше на 3G, вместо H+). Иначе всичко си работи идеално, само Xposed трябваше да го активирам наново.


Kaк го сложи този firmware от 1511 ?
Цитирай
#87

В needrom като влезеш в CyanogenMod 11 го има качен в "links", казва се: k910_firmware_update_v1511
Цитирай
#88

nikophin, да ти кажа и при мен са спрени, но какъвто и да е сървис на гугъл - хич не ми липсва и не би ми се сторил важен Smile
Цитирай
#89

(2015-03-21, 22:44:40)gruio1 написа:  nikophin, да ти кажа и при мен са спрени, но какъвто и да е сървис на гугъл - хич не ми липсва и не би ми се сторил важен  Smile

А да те питам, как разбра, че точно този процес не дава на телефона да заспи, с някое приложение ли?
Цитирай
#90

Като изтегли ъпдейта как точно се инсталва, че нещо ми прави катерици Big Grin

Xiaomi Redmi Note 4X Matte Black 
Цитирай
#91

Отстрани до ъпдейта има едно бутонче. След като се изтегли се натиска и даваш install или upgrade (не помня точно кое беше). След това телефона се рестартира и ъпдейтва.


Цитирай
#92

Не става. Изкарва ми Lenovo-Recovery и не може да инсталне ъпдейта.

Xiaomi Redmi Note 4X Matte Black 
Цитирай
#93

Отиди в developer options и чекни Update Cyanogen Recovery. Би трябвало след това да стане.


Цитирай
#94

(2015-03-23, 12:56:13)noxpire написа:  Отиди в developer options и чекни Update Cyanogen Recovery. Би трябвало след това да стане.

Да, мерси Smile Получи се Smile

Xiaomi Redmi Note 4X Matte Black 
Цитирай
#95

(2015-03-22, 10:00:39)nikophin написа:  
(2015-03-21, 22:44:40)gruio1 написа:  nikophin, да ти кажа и при мен са спрени, но какъвто и да е сървис на гугъл - хич не ми липсва и не би ми се сторил важен  Smile

А да те питам, как разбра, че точно този процес не дава на телефона да заспи, с някое приложение ли?


Опитах да разуча с better battery stats. Само че тъй като не го ползвам по принцип и не е инсталирано като системно приложение, дава много оскъдна информация.
В Gsam Battery monitor показа, че е от Google Play services, но не даваше конкретика кое е точно.
След което отидох в Systems -> apps -> running apps и проверих кои не са спирали откакто телефона е включен. Имаше няколко, но само един сървис на гугъл. И си пишеше, че е analytics. И като го спрях, телефонът успя да влезе в deep sleep.
Цитирай
#96

Много хора са получили този battery drain. Аз за всеки случай изтрих data и cache на Google services и сега е добре всичко, не е изключен analytics-а и няма дрейн. Разработчиците обещават да го оправят проблема със следващия ъпдейт, който трябва да се появи тази седмица.
Цитирай
#97

Новата версийка е факт, според описанието проблемът със сървисите на Google е решен Smile
Цитирай
#98

Да се надяваме, защото имат ненормален дрейн Big Grin

Едит : Балкан разлика ! Big Grin 

Xiaomi Redmi Note 4X Matte Black 
Цитирай
#99

Ей това вече е приказка, тия момчета разцепват:
Цитат:Development update

Here's something to wait for [Изображение: icon_wink.gif]
[Изображение: 2015-03-26%2008.23.25_small.png][Изображение: 2015-03-27%2022.28.57_small.png][Изображение: 2015-03-23%2020.14.25_small.png]
Still at early stage, first release beta within next few weeks.
Stay tuned
Цитирай

Дарявам една бира веднага Smile
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)