Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

CyanogenMod 11 за K910

Хора, дайте някаква идея как да си отключа bootloader-a. Мислех си, че при инсталацията на CM11 се е отключил, но днес се опитах да boot-на новото рекавъри за CM12 и ми дава това:

Цитат:C:\Program Files (x86)\Minimal ADB and Fastboot>fastboot boot recovery1.img

downloading 'boot.img'...
OKAY [  0.534s]
booting...
FAILED (remote: Locked)
finished. total time: 0.539s
Помня, че като инсталирах CM11 имах много проблеми точно с това - по едно време телефонът се брикна, но слава Богу влизаше в някакво рекавъри на Crowds, което се беше инсталирало от този метод и успях да го инсталирам CM11.

Обаче проблемът със заключения bootloader не ми е решен и сега  не знам дали ще мога да инсталирам CM12 (до няколко дена ще излезе).
Като дам да ми рестартира в Recovery (дал съм опцията Settings > Developer options > 'Update recovery with system updates' ) влиза в Team Superluminal CWM v. 6.0.5.1 - според вас ще мога ли да инсталирам CM12 от там, без да се занимавам с ADB и Fastboot...?
[url=http://www.needrom.com/author/rendeiro2005/][/url]
Цитирай
Аксесоари

Като излезе CM 12 ще видим дали ще може да се инсталира през CWM v. 6.0.5.1, макар че лично аз не виждам логика защо да не може.
По отношение на заключения bootloader, отключването става по следния начин:
1. Теглиш https://yadi.sk/d/dPjE51rpZCDq6 ... разархивираш
2. При включен телефон стартираш 44_flash_unlocked_fastboot_K910SS_dd.bat
3. Ще ти поиска рут права ... даваш
4. .... и готово

OnePlus 3T
Цитирай

(2015-04-06, 13:32:19)didipov написа:  Като излезе CM 12 ще видим дали ще може да се инсталира през CWM v. 6.0.5.1, макар че лично аз не виждам логика защо да не може.
По отношение на заключения bootloader, отключването става по следния начин:
1. Теглиш https://yadi.sk/d/dPjE51rpZCDq6  ... разархивираш
2.   При включен телефон стартираш 44_flash_unlocked_fastboot_K910SS_dd.bat
3. Ще ти поиска рут права ... даваш
4. .... и готово

Брей, че било лесно... Ако знаеш колко съм се чудил и какво ли не съм опитвал Smile

П.П. Няма да е лошо това да се добави към първото мнение на някоя от темите - Инсталиране на РОМ например... И още нещо - файла "44_flash_unlocked_fastboot_K910SS_dd.bat" трябва да се стартира нормално, а не като администратор, защото като администратор не работи. Много благодаря!!!
Цитирай

Някой има ли проблеми с копчета на тъчпада с CM11. Прочетох че някой хора се оплакват в needrom и се чудя дали да не изчакам новият ъпдейт или направо CM12, който пък от своя страна се очаква също да има проблеми като първа версия на рома.

Ако си отключа буутлоудера и сложа TS TWRP рекавърито дали ще има проблем ако реша да си върна стоковият VIBE?
Цитирай

Проблема с бутоните и трудната реакция на тъч скрина се решават с този пач : https://www.dropbox.com/s/6ph5tsb9wiev8y...h.zip?dl=0 Инсталира се през рековери, аз също съм го инсталирал.
Цитирай

(2015-04-06, 18:36:29)optybg написа:  Ако си отключа буутлоудера и сложа TS TWRP рекавърито дали ще има проблем ако реша да си върна стоковият VIBE?

Някой беше писал, че точно с това рекавъри не може да се върне VibeUI, за да се върне трябва да си инсталираш CWM (на Team Superluminal от needrom). Не съм го пробвал лично, но не смятам някога да се връщам към вайба, дори и да пуснат Lollipop.
Цитирай

Vibe'а си е чудесен, явно не сте се наиграли още Smile
А и кит-катчето си е най-доброто от хандроид....и не мисла и да пробвам тъпите близалки Smile

Motorola Startac → Ericsson t28 → t610 → k750 → Sony Ericsson P1i → iPhone 2G → 3G → 3GS → HTC HD2 → Dell Streak 5 → HTC Flyer → Galaxy Nexus → Galaxy Note → Lenovo s750 → Lenovo s920 → Lenovo K910 vibe Z
Цитирай

(2015-04-07, 16:23:41)bacekoko написа:  Vibe'а си е чудесен, явно не сте се наиграли още Smile
А и кит-катчето си е най-доброто от хандроид....и не мисла и да пробвам тъпите близалки Smile

Като изключим параноичните рестрикции наложени във вайба .... да добър е колкото всеки модифициран андроид Big Grin  ....

OnePlus 3T
Цитирай

Нов ъпдейт, пичовете май спират с този РОМ и се насочват към разработването главно на CM12

cm-11-20150406-UNOFFICIAL-kiton ST1
- Sync with CM11 repo
- Stable release with known issues
- No more big updates, moving to CM12
Цитирай

Най-добре така ще направят, няма смисъл да се трепят за този CM11 повече, щом са подкарали CM12 и там го няма бъга с bluetooth-a Smile
Дано и двете сим-карти да работят добре с Lollipop-a, и дано след време ъпдейтнат пичовете до CM12.1, че нали Андроид 5.1 поддържа вече официално две сим-карти и някакви други благинки има...
Цитирай

CyanogenMod 12 – Team Superluminal - след малко го слагам и ще изпробвам как работят двете сим-карти и интерета, че пише, че може да има проблеми.
Цитирай

Колега, засили го в отделна тема, защото си е отделен РОМ, тази нека си седи за единадесетката, макар и да и спират ъпдейтите
Цитирай

(2015-04-06, 20:54:09)Crazy_hatteR написа:  Проблема с бутоните и трудната реакция на тъч скрина се решават с този пач : https://www.dropbox.com/s/6ph5tsb9wiev8y...h.zip?dl=0 Инсталира се през рековери, аз също съм го инсталирал.

Моля, дайте друг линк за сваляне на пача, че този не е актуален. Благодаря. 

EDIT: С последния рилийз съм cm-11-20150406 и забелязах, че Lenovo Camera App забива при опит за снимане в Burst Mode. 
Цитирай

Колеги, някой тествал ли е HDR мода на последната версия на камерата на леново дали бачка ?
Цитирай

И аз да попитам, някой с Вивакомска карта ползва ли CM11 или CM12.1 - да сподели дали го има бъга с неизвестните номера?
Цитирай

@nikophin
Ползвам CM12.1 и съм с Вивакомска карта.
Последният ъпдейт от днес.
Все още го има този бъг за съжаление. В един от коментарите в needrom някакъв руснак беше писал, че в CM11 го няма този бъг.
Но нещо друго ми направи впечетление. Че като звънях на номер, който не е в контактите ми и говорих с отсрещната страна.
След разговора номера не стана неизвестен.

Huawei Mate 8 NXT-L29
Цитирай

Май приблема го правеше, когато и отсрещната страна също е на Виваком.
Цитирай

@artridis не е руснак... Аз писах, че се появи този проблем на RC15 и да на CM11 този проблем го нямаше. проблема с "неизвестния" се появи на предпоследния ъпдейт. Писах на Морфи и му изпратих лог, но според него няма нищо нередно...

@tolostoi  при мен проблема го направи на изходящ разговор от Виваком към Теленор.
Цитирай

(2015-06-05, 16:08:11)Crazy_hatteR написа:  @artridis не е руснак... Аз писах, че се появи този проблем на RC15 и да на CM11 този проблем го нямаше. проблема с "неизвестния" се появи на предпоследния ъпдейт. Писах на Морфи и му изпратих лог, но според него няма нищо нередно...
Значи проблема е дошъл от CM... предполагам както е дошъл, така може и да си замине... А иначе при RC14  и по-предните го няма проблема?
Цитирай

Гледам и чета!!! Защо не си ползвате стоковия Леновски РОМ 1516? Телефона работи перфектно с всички екстри. Чудя ви се на акъла какво повече търсите като екстри???

OnePlus 7T Pro Mclaren Edition 5G 
Lenovo YT 2-1050L 
Цитирай

Напълно споделям мнението на Kosyo71 ,докато ако имаме късмет има ъпдейт до близалката , този ром си работи прекрасно и няма ядове.

Vivo Nex 
Цитирай

(2015-06-05, 23:54:02)kosyo71 написа:  Гледам и чета!!! Защо не си ползвате стоковия Леновски РОМ 1516? Телефона работи перфектно с всички екстри. Чудя ви се на акъла какво повече търсите като екстри???

Като например безпроблемната работа със смартчасовник и всички други благинки които идват по бтутут "ефира".

OnePlus 3T
Цитирай

@Crazy_hatteR
Сори за объркването.... Smile
Потвърждавам. Наистина не зависи от картата на отсрещната страна.
Но и съжалявам, че си изтрих скриншота от тогава.
Звънах на Мтелски номер, след чиста инсталация на последната версия.
Преди да си добавя акаунтите от Google и да синхронизирам контактите от там. Пиша го, защото ми се струва, че има нещо общо.
След синхронизирането .... Греда. Отново започна с непознатите номера.

Huawei Mate 8 NXT-L29
Цитирай

Върнах се на VibeUI . Еми няма такава батерия на нито една версия на СМ . При нормалното ми ползване днес бутнах само 25% , а при CM не съм се прибирал с повече от 45-50% батерия. Верно бъга с неизвестния контакт дразни, но ще трая ...
Цитирай

На CM пускаш ли някаква оптимизация и даунгрейд на процесора, това по принцип е едно от яките неща на рома.
Тия 25% на ден на vibe-a да не са без включено 3g?
ПС: ще споделиш и малко know how как се минава от CM към стоков ром. Със къстъмското СМ рекавъри май не може да се флашне сток?
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 2 гост(и)