Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблем със сим картата и липса на обхват.
#1

Здравейте,
Днес както си се ровех във Фейбсук изведнъж телефона ми показа, че обхвата ми е нулев с Х, а от ляво ми излезе и картичка и там Х, т.е че нямам карта в телефона, а тя е вътре? Някой да знае какъв е проблема? Вадих и вкарвах и пак същото, картата е вътре, отчита че е вътре, телефона се рестартира, но след като се рестартира пак същото... Нямам карта в телефона, а всъщност е вътре. Някой да има идеи как да оправя този проблем? Дано не е изгорял слота.

Android SXZ Black Android 4.2 JB Android<---------- Sony Xperia Tipo 4.0.4 ICS <---------------- Sony Ericsson W395
Цитирай
Аксесоари
#2

Пробвай с друга такава.

 
Цитирай
#3

Пробвай с друга карта дали ще е така. Също е добре да пробваш и твоята карта на друг телефон.
Цитирай
#4

Пробвах и с друга Вивакомска карта освен моята (тази на брат ми) и пак същото. Моята я сложих на неговия телефон и там тръгна.

Android SXZ Black Android 4.2 JB Android<---------- Sony Xperia Tipo 4.0.4 ICS <---------------- Sony Ericsson W395
Цитирай
#5

Значи проблема е в телефона. Направи му един ресет и кажи дали се е оправил. А телефона в гаранция ли е?
Цитирай
#6

Направих му ресет до фабрични настройки и пак нищо. Да, в гаранция е, ама като знам ква е гаранцията в България... Ох леле майко.

Android SXZ Black Android 4.2 JB Android<---------- Sony Xperia Tipo 4.0.4 ICS <---------------- Sony Ericsson W395
Цитирай
#7

За такава ситуация ще си изпълнят коректно задълженията по гаранцията. Wink Но може да ти стои 1 месец в сервиза телефона.
Цитирай
#8

Абе мани ти, на мен лично са ми връщали телефони по зле и от преди именно от такива "гаранционни сервизчета" . Току виж го закарам и по зле ми го върнат + че ще загуби и водоустойчивостта си, сигурен съм.

Android SXZ Black Android 4.2 JB Android<---------- Sony Xperia Tipo 4.0.4 ICS <---------------- Sony Ericsson W395
Цитирай
#9

А към къде ти е гаранцията, че толкова се притесняваш?
Цитирай
#10

Радоста от намирането на слот за сим-а беше кратка !
Телефонът все едно няма сим карта !
Отключва я и обхватът седи все едно я няма !
Зачетох из света, и няма логично решение (повечето сменят направо телефоните)
Влизах из скритите менюта, и на едно в което уж трябва да има x-ове и нулички, има само нулички ! 
edit * ето от тази тема - https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=71748
Телефонът е не е заключен към някой оператор (или поне аз така си мисля) !
Пробвах с друга сим карта - същото !
Върнах го към заводските настройки - пак няма обхват ! 
Вчера точно за около секунда две даде една чертичка и пак изчезна !
Днес е на доктор, но ще се радвам ако някой сподели ако се е сблъсквал с такъв проблем ...

Ето два шот-а на екраните
[Изображение: 12249988_1029554443773307_88047607242290...e=56B15AB4]

[Изображение: 12274766_1029554533773298_42590061768279...e=56EDBF7F]
Цитирай
#11

Картата micro SIM ли е или е отрязана mini SIM?

Един познат имаше същия проблем със отрязана mini SIM карта...
Цитирай
#12

Отрязана е ... Но с друга оем микро пак не дава признак на живот ...
Нищо де, вече е в сервиза, ще видим там какво ще кажат !
Поне дисплея и е оригинален както каза момчето Big Grin

След смяна на кабел (така казаха), няма проблем !
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)