Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

спиране на GPS
#1

 
   Здравейте, търся програма, приложение или настройка с което при заключване телефона да не спира връзката със сателитите.
телефона ми е samsung galaxy s3 neo.
 
Цитирай
Аксесоари
#2

Дръж GPS опцията постоянно активна.
Цитирай
#3

Имаш ли включено някакво приложение или настройка за пестене на батерията?
Цитирай
#4

Пестенето на енергия е изключено.
Цитирай
#5

Когато определено приложение не използва GPS, съответно то не дърпа батерия.
Цитирай
#6

(2015-03-05, 23:26:04)mitkoandroid написа:  Когато определено приложение не използва GPS, съответно то не дърпа батерия.

Аз откакто си оставих включен GPS (Висока точност) батерията ми взе да издържа повече, отколкото като го бях оставил (и ползвал) само на Пестене на енергия. Явно по-лесно се "ориентира" widget-а за времето и ми хаби по-малко батерия, вместо да ме определя само по мобилните мрежи както беше преди с Пестене на енергия.

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай
#7

Аз ли не се изразявам правилно, вие ли ме разбирате грешно. За момента пестенето на енергията ми най-малкия проблем. В настройките за GPS няма нищо освен с каква точност да те позиционира.
Ако не сте ме разбрали от първия пост обяснявам: отивам в планината пуска oruxsmap и потеглям. GPS-не го ползвам постоянно, а само в местности за които не съм сигурен за пътя, понякога се случва да съм в някое дере където трябва повече време за свързване със сателит, затова искам когато включа телефона да ме позиционира веднага, а не да чакам 7-8 мин и да се губя ценно време. За сега това ми се е случвало два пъти, но се е случвало.

ПС: Надявам се да съм бил по-ясен.
Цитирай
#8

Донякъде. Гпс-а се ползва само когато го ползва някоя програма. Пускаш примерно някаква навигация и тя почва да ползва гпс-а. Спираш я и тя спира. В тая връзка на моя телефон имам едно приложение "моите маршрути" което като го пусна и ме следи къде ходя и записва маршрута ми на карта, засича средна скорост и такива работи. Не знам дали е от андроида и дали го има в маркета но ако искаш мога да ти пратя апк-то..

http://play.google.com/store/apps/detail...s.mytracks

Motorola G5s XT1793
Цитирай
#9

Дръпни някое от приложенията за гпс тест...те май държат постоянна връзка.

Sony Xperia Z
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)