Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

LG G3 S D722 (beat) върпос за ф.о. фабрично отключване
#1

 
   Здравейте колеги, андроидковци.

Първо искам да се представя, понеже това ми е първия пост в този форум, но го следя редовно вече повече от година.
Фен съм на андроид и в момента използвам(силно казано  Rolleyes ) ЛГ г3 с.
Реших да пусна нова тема, понеже не намерих друга подобна, в която да си задам въпроса.  Angel

Замених си стария самсунг с3 за този преди около седмица, но се оказа, че телефона е hardlocked, което разбрах чак след като си купих код за отключване от ибей. Това, което ми излиза след като набера кода в номератора 2946#*722# е "phone is permanently locked and cannot be unlocked"

Та въпроса ми е някой може ли да ми помогне със нулиране на брояча, който отговаря за въвеждане на кода? До сега съм пробвал с руут и erase all system files през рековъри (тийм уин), флашване на всички възможни firmware-и за модела, без този, който е за китай...(нещо не иска да се флашне?!?) Пробвах с него, понеже четох в xda за друг модел ЛГ, че с китайския става... За фактори и хард ресет мисля, че няма нужда да споменавам...
Също така пробвах да намеря и файловете carrier, но при мен в папка ADB на руут експлорер има само папка cust, която подозирам, че е същата... но нищо не успях да направя... Sad На друго място пак в xda четох, че след флашване на CM mod брояча се е нулирал, но за този модел все още няма ЦМ... Sad

Вече звънях в Мост и ми казаха, че ще ми сменят софтуера за 24лв. Може би ще използват LGE tool, понеже четох, че отключва телефони?? Rolleyes Но много искам сам да се справя.
Не съм програмист, само любител, но се справям с повечето команди на цмд... Ако някой има някакви предложение за справяне с проблема, ще съм изключително благодарен!

Благодаря предварително!
Димитър Тенев,
Поздрави!
   
 
 

Gas Gas EC enduro rider 
Цитирай
Аксесоари
#2

Здравейте, колеги.

Никой ли не се е сблъсквал с подобен проблем и решението му?
Преди ден, два четох за същия проблем, на същия телефон - само че отключване чрез Октопус бокс, но пак неуспешно. Не можело да се флашне оригиналния "чайнис" фърмуаер.

Сега имам друг проблем - не мога да изляза от фастбуут режим, след погрешно флашване с лг флаш тул, след като съм пуснал CS_Emergency вместо DIAG....

Някой може ли да помогне, моля.

Gas Gas EC enduro rider 
Цитирай
#3

Телефончето отиде вчера в Most... Може ли да ми кажете приблизително извън гаранционните телефони колко време ги бавят? Sad

Gas Gas EC enduro rider 
Цитирай
#4

Много зависи колко работа имат в сервиза. В най-добрия случай 7-10 дни ще ти го върнат. Щом е само софтуерен проблема, би трябвало да са бързи.
Това обаче никой не може да каже със сигурност. Важното е да го оправят.
Успех!


Most people respect the badge. Everyone respects the gun.
Цитирай
#5

Мерси за бързия отговор, колега. Smile

Значи се очертава за след празниците да му се порадвам най-после... Sad че така и не успях да го ползвам.. само да стане де... Big Grin

Поздрави!

Gas Gas EC enduro rider 
Цитирай
#6

Здравейте пак колеги,

Преди седмица ми звъннаха от МОСТ и ми обявиха най-безумното нещо, което можех да чуя.... че платката ми е за смяна(229лв)... Икам да Ви питам мога ли да оборя по някакъв начин цената за диагностика, защото мисля, че това е най-тъпото нещо, което могат да ми кажат и не искам да им плащам за нервите, които ми създават...

И ако знаете къде другаде ще ми обърнат по-компетентно внимание? Мисля да го занеса на колегата от Дейли смарт? Други предложения?
Поздрави.

Gas Gas EC enduro rider 
Цитирай
#7

Вече излезе ъпдейта за G3S - 5.0.2, дерзайте!!!

Movian - Арена, Замунда, Зелка, 1337x... + BGsubs субтитри от 8 сайтa
WordMateX - универсален речник | Donate
Цитирай
#8

Телефончето бе върнато към живота благодарение на колегите @Be6i4 и @dailysmart, за което им благодаря.
И вече с флашната нова 5.0.2 близалка. Smile

Gas Gas EC enduro rider 
Цитирай
#9

Имам въпрос за този телефон (имам такъв).
Ако го отключа през сайта им, това връща ли ми телефона във фабрични настойки и после как стои въпроса със фота ъпдейтие и ъпдейтите въобще?

Movian - Арена, Замунда, Зелка, 1337x... + BGsubs субтитри от 8 сайтa
WordMateX - универсален речник | Donate
Цитирай
#10

Ако отключиш телефона с код, не прави фактори ресет и не може да се заключи повече от каквото и да е флашване

☜ПаднаЛ АнгеЛ☞
ЕСъМъ  за светъл живот. 
Цитирай
#11

Това за отключването на боотлоадера през сайта нали за това говорим, а как стоят нещата с ъпдейтите, з агаранцията ми е ясно че пада.
П.С.
Нали говорим за отключване на боотлоадера и възможност за роот не за отключване на мрежата?!

Movian - Арена, Замунда, Зелка, 1337x... + BGsubs субтитри от 8 сайтa
WordMateX - универсален речник | Donate
Цитирай
#12

Аз говорех за мрежата, иначе при отключен буутлоъдър може да слагаш рековъри и къстъм ромове. За ъпдейт трябва да флашнеш стоков ром и буутлоъдъра ще се заключи

☜ПаднаЛ АнгеЛ☞
ЕСъМъ  за светъл живот. 
Цитирай
#13

А ако го рутна с стоковия може ли после само крупка да кача от някъде или всеки път цял ром и отново отключване. Питам не толкова заюото искам да го рутвам, но има неюо което ме дразни. Телефона си работи много добре има си почти постоянно към 250 рам но може да варира 200~260.
Но доста често като изляза от някое приложение и екрана ми е празен и чакам 2-3 секунди да ми презареди с икони и джаджи ако има такива, която е неприятно. Правих ресет и върбах бекъпа на програмите от LG Backup дружеше се ОК 2 дена и пак почна да мисли като излизам от приложенията на десктопа. Това дразни, но не мога да кайа ч е ми е бавен иначе. Какво мога да измизля са този проблем?

Movian - Арена, Замунда, Зелка, 1337x... + BGsubs субтитри от 8 сайтa
WordMateX - универсален речник | Donate
Цитирай
#14

Нищо не можеш да измислиш, рестартирането на лънчъра за щяло и нещяло е патент на LG и го има при всички модели. Ако искаш сложи Go Launcher Ex и му дай да стои в рама

☜ПаднаЛ АнгеЛ☞
ЕСъМъ  за светъл живот. 
Цитирай
#15

Това не съм го забелязвал преди надграждането до андроид 5. Може и да го има и про по-високия клас телефони но сигурно е половин секунда не 2-3. Рестартира някой път дори като вляза в дайалъра.

Edit:
Сложих Нова лаунчер, защото си го бях купувал и е ок за сега. Тъпото е, че нямам джаджи за време и календар и трябва да свалям др проложения за това Sad

Movian - Арена, Замунда, Зелка, 1337x... + BGsubs субтитри от 8 сайтa
WordMateX - универсален речник | Donate
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)