Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Wifi проблем.
#1

Здравейте, днеска взех едно HTC One. Обаче има проблем с Wifi. Като съм до рутера обхавата е пълен обаче ако се отдалеча на 5 метра и пада на една черта. Ъпдейтнах телефона до последна версия, хард ресетнах го но проблема остава. И това не е само с рутера вкъщи. Някой може ли да даде съвет къде може да е проблема и какво още мога да пробвам.

Благодаря.
   
 

Khrevsu tvahyu gradu tore! Khrevsu kvatro midvhu piedhvro! Khrevsu Kristo midhvu? vhradro! Medvro vhtrienn utrah vreghgrho!
Цитирай
Аксесоари
#2

Съжалявам, че ще ти дам такъв отговор (и дано да греша!), но след като проблемът не е само с един рутер и при положение, че си направил ресет, нещата отиват към необходимост от сервиз. Дано телефонът има гаранция.
Пробвай за всеки случай още един ресет.
Цитирай
#3

Сигнала от рутера зависи от много неща: oт преградите (наличието на стени), метални предмети, марката на рутера/качеството и наличието на брой антени, както и позицията на рутера, настройките на самия рутер също са важни избора на канал и стандарта (дали е b/g/n или е само g както бяха по-старите модели рутери). Моя обхват подобно на твоя също пада на 2 черти ако съм по-далеч от него 5-6-7 метра.
В двата апартамента имаме различни рутери на тп линк. Единия е 841 с 2 антени, другия е 741 с 1 антена.  Този с една антена доста слаб по покритие. Само на 2 метра от него и една стена, обхвата пада с 1 черта веднага. За да имаш по-добро покритие качи рутера някъде на по-високо и по-далеч от метални предмети. Това ще подобри силата на сигнала.
А другия рутер макар и с 2 антени през 3 стени ми дава 2 черти обхват, но в сграда старо строителство.
На работа има пък рутер за над 100 лв (идея си нямам каква марка е) и е качен на една стойка много високо (на 50 см от тавана) и има перфектно покритие във всички помещения.
Щом в близост до рутера имаш пълен обхват, няма проблеми. Лошо е ако си в стаята с рутера и обхвата ти пада да кажем на 1-2 черти.
Виж какви са рутерите, позицията им, канала на който работят, софтуера. Преди бях с един стар рутер-работеше само на g стандарт и беше доста зле. Постоянно ми дропваше връзката, голяма загуба на пакети при трансфера и т.н.
Направи още веднъж ресет и промени позицията на рутера в къщи. Дано даде резултат.


Most people respect the badge. Everyone respects the gun.
Цитирай
#4

Качването на Wi-Fi рутера на 50 см под тавана дава ефекта, че по горната плоча сигнала се отразява и достига до по-далечни места на същия етаж. В офиса точно такава стратегия използвам, и сигнала се разпръсва на повече от 30 метра, през 3 бетонни стени. Разбира се, Linksys или Cisco са висок клас рутери, които не могат да се сравняват с TP-Link.
Цитирай
#5

И аз да добавя, че много зависи от канала на който предава рутъра. Ако има два и повече на един канал си предствавете как на една радио честота свирят пет различни радиа... едното реклама, другото новини, третото чалга...Smile Горе долу същото се случва и със сигнала на рутъра.

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай
#6

Здравейте, малко късно пиша по темата за което се извинявам. Та значи, телефона беше сменен. На който и да е рутер телефона имаше сигнал само ако човек седи на не повече от 2-3 метра. До колкото разбирам от това което рових е че, и други хора са имали подобен проблем.

Поздрави и благодаря за съветите.

Khrevsu tvahyu gradu tore! Khrevsu kvatro midvhu piedhvro! Khrevsu Kristo midhvu? vhradro! Medvro vhtrienn utrah vreghgrho!
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)