Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Смяна на телефон в гаранция, гаранционно и извън гаранционно обсл
#51

Някой ще ми обясни ли, защо се пускат ъпдейти и след това някоя функция спира да работи,нещо бъгва и т.н. и след това пак се пуска ъпдейт за да фиксират проблемите? Дайте логично мнение по въпроса.
Цитирай
Аксесоари
#52

(2015-04-22, 15:33:17)sunyfilipov написа:  Някой ще ми обясни ли, защо се пускат ъпдейти и след това някоя функция спира да работи,нещо бъгва и т.н. и след това пак се пуска ъпдейт за да фиксират проблемите? Дайте логично мнение по въпроса.

Кой ъпдейт имаш предвид и коя бъгната функция?
Цитирай
#53

Това е софтуер, правен от хора, хората грешат, не са роботи, за да бъдат безгрешни.Ти самият грешиш понякога, нали?!Същото е с бъговете по софтуера, няма нищо идеално в този живот.

[Изображение: nexus2cee_output_t4FJGx.gif]
Цитирай
#54

аз да попитам, примерно някой върне до 4.4 после приложенията които се ъпдейтват от гугъл стора дали ще работят нормално?

HTC ONE BLACK
Цитирай
#55

Въпроса е нелогичен. Как се "връща" до 4.4? Според мен има само 2 начина:
1.) с пълно триене на телефона и инсталация на ROM с Андроид 4.4
2.) с RUU (ROM Update Utility) от hTC, което трие всичко от телефона, и сменя абсолютно всичко, Firmware, Radio, Recovery и прочее, със стоковите на 4.4
След което и да е от двете горни "връщания" телефона си тегли от Google Play наново програмите, и те се инсталират на телефона. Нещо важно: При инсталирането програмите се компилират на всеки един телефон в зависимост от неговата операционна среда! Това е процеса "Инсталиране". Няма теглене на готови програми, хубаво е да си го представи човек и да го разбере завинаги. На всеки телефон, всяка програма се компилира от нулата, това, което се тегли преди инсталацията е специално пакетиран Source.
Цитирай
#56

Здравейте! Моята седмица, след две замени още като нов през първите месеци ползване /сега трети апарат/ отново същия проблем с камерата. Първите два пъти исках замяна като преди да го пратя говорех с международния съпорт. Те ми и съдействаха пред Мост. Сега остават месец /два според закона за престой в сервиз/ и се чудя как пак да си изпрося замяна. Предните пъти ми го сменяха, щото HTC имат политика до месец след покупка при констатиран дефект да се заменя веднага. Но сега в края вече на гаранцията се чудя как да си поискам замяна. Тия дни ще го пращам в Мост. Камерата е отново със същия проблем - синее, лилавее, прави решетка, но само на слаба осветеност /стайна/. Иначе през деня си снима добре. Някаква идея за изпросване на нов като за пред HTC ? Smile

Наполеон може да е изглеждал дребен по нощница пред леглото на Жозефина. Но в барутната буря при Аустерлиц той съвсем не е изглеждал дребен.
Цитирай
#57

Говори с съпорта,и им обясни че си го давал на ремонт 2 пъти за един и същи проблем, и искаш смяна.
Цитирай
#58

(2015-04-23, 08:19:14)sunyfilipov написа:  Говори с съпорта,и им обясни че си го давал на ремонт 2 пъти за един и същи проблем, и искаш смяна.

Искаш замяна,защото вече не можеш да имаш доверие,че отново няма да ти дадът неправилно функциониращ апарат!  Big Grin
Цитирай
#59

(2015-04-23, 02:13:17)iuly_vn написа:  Здравейте! Моята седмица, след две замени още като нов през първите месеци ползване /сега трети апарат/ отново същия проблем с камерата. Първите два пъти исках замяна като преди да го пратя говорех с международния съпорт. Те ми и съдействаха пред Мост. Сега остават месец /два според закона за престой в сервиз/ и се чудя как пак да си изпрося замяна. Предните пъти ми го сменяха, щото HTC имат политика до месец след покупка при констатиран дефект да се заменя веднага. Но сега в края вече на гаранцията се чудя как да си поискам замяна. Тия дни ще го пращам в Мост. Камерата е отново със същия проблем - синее, лилавее, прави решетка, но само на слаба осветеност /стайна/. Иначе през деня си снима добре. Някаква идея за изпросване на нов като за пред HTC ? Smile

Само обаждане на съпорта директно и всеки ден ако е нужно. Те знаят много добре за проблема с камерата, не е нужно да им се обяснява. Искай смяна до откат, както се казва.
Относно ъпдейта на моята осмица не знам дали има някакво значение, но в протокола пише следното:SKU,HTC,English-WWE, GBR,UK, Bootloader Lock,Gray,w/o SIM Lock,M8.
Явно телефона е прадназначен за английския пазар и затова не може да се актуализира. И какво иска да каже това:Bootloader Lock,Gray,w/o SIM Lock

HTC One M8
Цитирай
#60

Благодаря за съветите. То наистина, досега не го давах пак за ремонт, щото знам, че пак ще е така. Тия камери нямат оправия.

Телефона на tenkojj най вероятно е за Англия и затова не се ъпдейтва. Тоест би трябвало да се ъпдейтне, но спрямо ъпдейтите за там. Буутлоудера е заключен по подразбиране. От съпорта би трябвало да помогнат, след като им се обясни, че телефонът се ползва в БГ.

Наполеон може да е изглеждал дребен по нощница пред леглото на Жозефина. Но в барутната буря при Аустерлиц той съвсем не е изглеждал дребен.
Цитирай
#61

(2015-04-22, 20:05:47)Vickfred написа:  Въпроса е нелогичен. Как се "връща" до 4.4? Според мен има само 2 начина:
1.) с пълно триене на телефона и инсталация на ROM с Андроид 4.4
2.) с RUU (ROM Update Utility) от hTC, което трие всичко от телефона, и сменя абсолютно всичко, Firmware, Radio, Recovery и прочее, със стоковите на 4.4
След което и да е от двете горни "връщания" телефона си тегли от Google Play наново програмите, и те се инсталират на телефона. Нещо важно: При инсталирането програмите се компилират на всеки един телефон в зависимост от неговата операционна среда! Това е процеса "Инсталиране". Няма Big Grinтеглене на готови програми, хубаво е да си го представи човек и да го разбере завинаги. На всеки телефон, всяка програма се компилира от нулата, това, което се тегли преди инсталацията е специално пакетиран Source.
въпросът е ироничен, ти веднага почна с обясненията  Big Grin Big Grin

HTC ONE BLACK
Цитирай
#62

(2015-04-23, 12:42:30)iuly_vn написа:  Благодаря за съветите. То наистина, досега не го давах пак за ремонт, щото знам, че пак ще е така. Тия камери нямат оправия.

Телефона на tenkojj най вероятно е за Англия и затова не се ъпдейтва. Тоест би трябвало да се ъпдейтне, но спрямо ъпдейтите за там. Буутлоудера е заключен по подразбиране. От съпорта би трябвало да помогнат, след като им се обясни, че телефонът се ползва в БГ.

Благодаря за пояснението щото хич не съм в час с тия неща(специално за андроид). Седмицата си я ползвах така,както я купих. Не ми се е налагало нито да отключвам нито да руутвам и не мисля да го правя и с осмицата. Телефона най-вече се ползва за мейли,разговори и да си наглеждам нещата от работата по интернет.
Мисля си обаче,че ъпдейтите са добре за работата на тела, иначе никой няма да се занимава следпродажбено да подобрява туй онуй.
Утре ще звъня на HTC да видим какво ще ми кажат.

HTC One M8
Цитирай
#63

точно така ъпдейтите са хубаво нещо, тъй че хора инсталирайте ги

HTC ONE BLACK
Цитирай
#64

(2015-04-23, 16:57:13)boogie1 написа:  точно така ъпдейтите са хубаво нещо, тъй че хора инсталирайте ги
Редовно го правиме, без да задаваме излишни въпроси.

 
Цитирай
#65

хахахха така и трябва

HTC ONE BLACK
Цитирай
#66

(2015-04-22, 20:05:47)Vickfred написа:  Въпроса е нелогичен. Как се "връща" до 4.4? Според мен има само 2 начина:
1.) с пълно триене на телефона и инсталация на ROM с Андроид 4.4
2.) с RUU (ROM Update Utility) от hTC, което трие всичко от телефона, и сменя абсолютно всичко, Firmware, Radio, Recovery и прочее, със стоковите на 4.4
След което и да е от двете горни "връщания" телефона си тегли от Google Play наново програмите, и те се инсталират на телефона. Нещо важно: При инсталирането програмите се компилират на всеки един телефон в зависимост от неговата операционна среда! Това е процеса "Инсталиране". Няма теглене на готови програми, хубаво е да си го представи човек и да го разбере завинаги. На всеки телефон, всяка програма се компилира от нулата, това, което се тегли преди инсталацията е специално пакетиран Source.
 

Само дето от версия 7.19.401.2 не може да се върнеш направо до 4. с RUU. Тоя ъпдейт преоразмерява партишъните на нанд паметта и връща error code 155. Вече се мъчех да даунгрейдна до заводския 1.29.16 ама не. Че ще трябва да връщам апарата за ремонт на камера. Smile


П.П. Та ти ако имаш RUU версия около 4, да вземеш да ми я пратиш, че се сещам за един начин. Мисля да префлашнa Hboot-а до версия която поддържа четворката. И после да инсталирам RUU-to. Smile

Наполеон може да е изглеждал дребен по нощница пред леглото на Жозефина. Но в барутната буря при Аустерлиц той съвсем не е изглеждал дребен.
Цитирай
#67

В подписа ми каквото имам, това е всичко. RUU M7 UL K44 SENSE55 MR HTC Europe 4.19.401.9
http://htc.vi8.info/hTC-One-M7/
Цитирай
#68

Мерси. Даунгрейднах го с encrypted/signed зип. Сега е с Hboot 1.44 и стокова 1.29.401.13 Като новичък е, току що излязъл от завода и заключен надлежно. Утре ще звъня на съпорта да си прося нов за смяна. То с тая камера търпи ли се. Smile

Наполеон може да е изглеждал дребен по нощница пред леглото на Жозефина. Но в барутната буря при Аустерлиц той съвсем не е изглеждал дребен.
Цитирай
#69

Колеги вече за 2ри път давам телефона за гаранция. Въпросът ми е след втория път като го върнат трябва да се обадя на съппорта ли ? и след това какво предлагат да дадът нов M7 или да кажа че искам да го сменят с M8 или M9 може би Big Grin xaxaxaxa


Цитирай
#70

Това... с какво им кажеш, че искаш да ти го сменят и с какво реално ще ти го сменят, ако изобщо го направят, са много различни неща Big Grin!

Иначе на въпроса кога, как и с какво сменят, както и какво и с кого трябва да говориш, отдавна е отговорено.
Цитирай
#71

@BGmafiaa назад в темата е писано към кого трябва да се обърнеш и как да постъпиш.


Most people respect the badge. Everyone respects the gun.
Цитирай
#72

Май не са много съгласни със смяната. Днес ми се обадиха и ето отговора им:
 

"Благодаря Ви, че се свързахте с HTC.

Искрено се извиняваме за проблема, който имате със своя телефон и като цяло за всичко, което сте преживяли досега със своя HTC One и Ви благодарим за проявеното търпение от Ваша страна.

Аз опитах да се свържа с Вас два пъти днес, но линията даваше заето. В тази връзка Ви изпращам този и-мейл.
Бих искала да Ви уведомя относно резолюцията на ескализацията, която направих за Вашия телефон HTC One. Бихме искали да Ви предложим е да изпратите своя телефон към "Мост Компютърс", които ще го изпратят към сервизния център, за да може проблема с телефона да бъде потвърден. В сервизния център ще се опитат да поправят проблема с телефона и ако поправка на телефона не е възможна, ще Ви бъде предоставена замяна с HTC One M8. Бих искала да Ви помоля да се свържете с мен, за да потвърдите, дали сте съгласен да изпратите телефона си към сервизния център."


Днес им го изпратих но май ще го ремонтират. Телефона е сменян до тук два пъти пак заради камерата. Оня ден след като разговарях с нея, измърмори нещо от рода на, че поне три пъти трябва да е даван за един и същ проблем и на четвъртия може да го сменят. До края на гаранцията има две седмици, но ако се сметне престоя в сервиз за предните смени то още 2 месеца + тия две седмици. Та има време да се повреди пак. Smile

Наполеон може да е изглеждал дребен по нощница пред леглото на Жозефина. Но в барутната буря при Аустерлиц той съвсем не е изглеждал дребен.
Цитирай
#73

Точно така , трябва да имаш 3 сервизни протокола както казах и по - горе освен ако от сервиза не потвърдят , че не могат да го оправят , защото ако настояваш за смяна ти искат да им изпратиш копие на сервизните протоколи. Сега сигурно ще ти сменят камерата пак , но тя когато снимаш видео срешу светлина ти прави картината негативно бяло и ще искаш пак ремонт и замяна Smile
Цитирай
#74

Ето какво получих аз като отговор, но предполагам, че със съдействието на HTC Bulgaria ще получим най-доброто.
" We sincerely apologize for the issue, that you are having at the moment with your phone and we sincerely appreciate your patience.


Regarding your inquiry, please, kindly note, that we suggest you to follow up the information on our HTC official web site-www.htc.com, as it is confirmed information. Kindly note, that, by the process of HTC, when your phone has being at least 3 times in our HTC official repair service centre, for one and the same issue, and this issue is confirmed from the repair service that cannot be fixed, then, we can escalate your case and ask for swap. Kindly note, that by the process, when the customer is approved for swap, the swap will be with the same model, but every customer case is investigated personally.     "

Моят телефон го пратих на 05.05 за първи път и ще чакам да видим резултати.

One и Nexus <3
Цитирай
#75

Така е. Те имат право да го ремонтират в сервизите си три пъти, след като си им платил толкова пари, да ти се извиняват за намеренията си отново да те прецакат с ремонт, но ти имаш правото, следващият път да смениш марката и да намалиш одитите им за печалба в края на годината. И когато това стане, дано най после го проумеят, че да те пращат за зелен хайвер, не е решение в тяхна полза. Щото на мен ми омръзна да ми виси телефона по сервизите, да намирам време да им описвам един и същ проблем който те така прекрасно знаят, да звъня от стара нокия която напук на всички технологии си работи 15 години и следващият път с усмивка и радост пак да им дам над хиляда и четиристотин лв за поредния им гаф. На това вече трябва да се сложи край, щото всеки има право за парите си да получи качествена стока. А това е закон в Европа и по света.
Та сега остава да чакаме пак, докато те прекрасно знаят, че проблема с камерата на М7 е нерешим дори и с подмяна на същата камера и че ще има следващ път в който пак да берем ядове. Smile

Наполеон може да е изглеждал дребен по нощница пред леглото на Жозефина. Но в барутната буря при Аустерлиц той съвсем не е изглеждал дребен.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)