Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Смяна на телефон в гаранция, гаранционно и извън гаранционно обсл

Не се занимавай с теленор, ако имаш възможност, го занеси директно в мост компютърс с гаранционната карта, пестиш време.

[Изображение: nexus2cee_output_t4FJGx.gif]
Цитирай
Аксесоари

Пестя ама нямам друг телефон... Дават оборотни
Цитирай

Е, това е вече твой приоритет.Smile

[Изображение: nexus2cee_output_t4FJGx.gif]
Цитирай

Снощи си изпуснах телефона и започна да се рестартира сам досега вече 6 пъти и тази сутрин изгубих мрежа. Немога да звъня нито да влезна в интернет през 3G. И за капак от 2 месеца и аз имам проблем с камерата (лилава е ). Та въпроса ми е като го закарам в М-тел дали е нужно да се обаждам на съпорта на HTC ( английският ми не много добър ) и дали М-тел ще ми го заменят с нов М8 като на колегите. Мерси предварително.
Цитирай

Ако ти е за първи път да го носиш по гаранция, няма нужда да звъниш на съпорта.Английски не ти трябва, те говорят български.Мтел не заменят телефони, HTC го правят, след като си се обадил на съпорта.Съветвам те, да го занесеш директно в Мост Компютърс, ще спестиш 10 дни от времето за ремонт.Не съобщавай, че си го изпускал.Успех!

[Изображение: nexus2cee_output_t4FJGx.gif]
Цитирай

Мерси колега ама нямам друг телефон, а до колкото разбрах в мост не дават оборотен.
Цитирай

Да, не дават, но аз колкото пъти съм питал в Ментел за оборотен телефон, все ми казваха, че нямат в момента и дали искам да проверят в кой офис имат.Не разчитай много, много, въпреки че може и да имаш късмет.....

[Изображение: nexus2cee_output_t4FJGx.gif]
Цитирай

Изпратих го днес моя през Мост, но жената ми ядоса като ми каза, че щяло да отнеме 1 месец, а преди това говорих с Елина и тя ми каза, че за 15 дена ще стане работата....
Цитирай

моя днес го върнаха, след 19 дни, сменена дънна платка, нов IMEI, камерата зеленее и 4G не работи, май пак ще го връщам, да искам ли смяна или е рано още

Samsung Galaxy Note IV / HTC One M9 +
Samsung Tab S2
Цитирай

Искай си. Това с камерата е непоправимо
Цитирай

Одобрен съм за замяна с ми. . Ама тая Елина какво ми се прави, можело да бъде 16гб версията!? Гаранцията ми изтече на 17 юли
Цитирай

Чакай сега, я обясни по-спокойно, с М8 ли имаш предвид?
Той си е 16 gb, само че имаш слот за карта памет.Докато телефона ти е на сервиз, гаранцията спира да тече, ако ти е бил телефона един месец по сервизи, гаранцията се увеличава с един месец автоматично.

[Изображение: nexus2cee_output_t4FJGx.gif]
Цитирай

Одобрен съм за замяна с м8(от м7) но искам да взема 32 гб версия ,а не 16.Незнам какъв е проблема толкова, защо трябва да слагам карти памет ?
Цитирай

Ти може и M9 да искаш, ама действителността е друга.
Няма да ти дадат 32 gb версия, достатъчно е, че ти го сменят с по-висок клас модел, според мен трябва да си повече от доволен.
Аз 32 gb версия в БЪЛГАРИЯ, не съм срещал да се продава официално ( може и да греша).

[Изображение: nexus2cee_output_t4FJGx.gif]
Цитирай

Те трябва да са доволни ,че не се стигна до жалба Smile Тогава хем смяна хем глоба

Не е сериозно такава замяна.. дефакто тя ми каза - квото има това ще ти дадем
Цитирай

Можеше и М7 да ти върнат, така че смятам, че сега всичко е наредSmile.

[Изображение: nexus2cee_output_t4FJGx.gif]
Цитирай

Нали пак ще го пратя 3,4 пъти за ремонт на камерата и пак няма да има оправия. Ако можеше да се оправи тоя проблем с камерата винаги бих предпочел м7 Smile Както и да е. Някой да знае колко време ще таи тази замяна ? Елина ми каза ,че Мост ще се свържат с мен до 1 седмица макс ама дали направо ще ми го заменят или ще пътува за Полша оттам наобратно новия апарат ?
Цитирай

При мен беше 15 дни след като го изпрати в моста доста бързо нз защо. Радвай се че са ти го заменили тия глоби за тая им е през (думата с три букви) Big Grin пък и не вярвам точно в тая държава да ти помогне някой с нещо защото нямат техни си офиси тук. Има един параван наречен MOST който си прави квот си иска.


Цитирай

Пращат телефона до Полша и от там го връщат. Огледай добре апарата, който ти върнат - моят уж всичко му беше наред, но въобще не обърнах внимание на 2-та задна камера - самият сензор е сложен накриво и камерата изобщо не функционира и ми изписва, че е покрита... Така или иначе ми е все тая, защото ще го ползвам още малко докато ми сменят м9-ката с нова, но ти си имай едно наум.

„Времето е наркотик, много от него убива.“
„Автентичната тъпота всеки път надминава изкуствения интелект.“
Цитирай

Да ще го огледам много добре.. все пак ще имам макс още 1 седмица гаранция Smile

Стига да ми го сменят... на Мост са им казали ,че ми е за смяна и писаха swap , но не вярвам преди да го видя в кутията Big Grin

някакви идеи за какво друго да гледам ?
Цитирай

В М-тел ми го върнаха за 17 дни и пишеше на гаранцията че са ми сменили дънна платка и камера. Вече не снима лилаво а зелено при по слаба светлина (например в стаята вечер ) Big Grin Big Grin Big Grin и при отварянето са ми наранили отсрани стъклената част. Кажете какво да правя аз мисля да се обадя на HTC и да ги питам какво да правя. Това беше първият му ремонт и дали ще ми го сменят с нов.
Цитирай

и моя го върнаха след 1 ремонт с зелена камера, сега пак е в сервиз, обади им се, и им го върни пак, в Полша ли са го ремнотирали

Samsung Galaxy Note IV / HTC One M9 +
Samsung Tab S2
Цитирай

Незнам дали в Полша са го ремонтирали не ми дадоха протокол. Само пише че Мост са го ремонтирали.
Цитирай

Не би трябвало, те не са оторизирани да извършват ремонти.

 
Цитирай

Връщайте го 3 пъти и искайте смяна... проблема със зелената камера е непоправим Smile
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 2 гост(и)