Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблем с камерата
#1

 
    Здравейте, имам следния проблем: направих hard reset на телефона и след това отново си инсталирах всички apps и отново си качих снимките. Оттогава имам проблем с камерата изписва ми "Camera stop working" и трябва рестарт за да се оправи и след няколко дни пак същия проблем... Пробвах с чистене на кеш памета, но не помага ? Някой имали ли е подобен проблем и знае ли дали има решение или проблема е хардуерен.. и трябва ремонт ??? Ще съм Ви благодарен, ако ми помогнете да намеря решение ... Благодаря предварително Smile
 
Цитирай
Аксесоари
#2

Пробвай с още един ресет.

 
Цитирай
#3

Пробвай wipe cache partition, аз правих ресет през recovery mode, като wipe-нах и кеша, и нямам никакъв проблем.

https://www.youtube.com/watch?v=9MgvKEuzyik
Цитирай
#4

(2015-04-08, 08:58:45)plamen_k написа:  Пробвай wipe cache partition, аз правих ресет през recovery mode, като wipe-нах и кеша, и нямам никакъв проблем.

https://www.youtube.com/watch?v=9MgvKEuzyik

Искам да ти Благодаря за този съвет, и най вече за линка по горе. Направих това което си написал и това което видях във видеото, и вече съм на 3 часа без рестарт и всичко е ОК. Камерата и фенера работят без проблем, а и забелязвам, че батерията се държи по добре. Преди да направя по горе описаното мога да кажа, че на 10, 15, 20 и т.н. минута камерата и фенера не работеха. 
Цитирай
#5

При мен обаче проблема не се реши, направих това, което ми каза, но камерата продължава да забива.... Някакви други идеи ... Sad
Цитирай
#6

Никой ли не му се е случвал подобен проблем? Никой ли не знае как може да се реши?
Цитирай
#7

Може да е от някое приложение, което инсталираш в последствие или да не "харесва" някоя снимка или картинка в телефона. Всичко е възможно, какви ли не странни неща не съм видял с тоя андроид. Аз например си сложих лаунчера от сони заради уиджета за времето, по едно време RootExplorera започна да се бъгва, всичко си работи, но като тръгна да отварям файл и се затваря, трих кеш, преинсталирах, правих го системно приложение и не и не. Накрая установих, че проблема идва от това, че отварям приложението със жест, махнах го и се оправи.
Махни приложенията, които инсталираш ти или ги замрази, махни всички картинки и снимки и виж как ще е.

SAMSUNG Galaxy S23 Ultra 5G
HUAWEI Watch 3 Pro


Цитирай
#8

(2015-04-10, 09:45:36)Ивайло69 написа:  Може да е от някое приложение, което инсталираш в последствие или да не "харесва" някоя снимка или картинка в телефона. Всичко е възможно, какви ли не странни неща не съм видял с тоя андроид. Аз например си сложих лаунчера от сони заради уиджета за времето, по едно време RootExplorera започна да се бъгва, всичко си работи, но като тръгна да отварям файл и се затваря, трих кеш, преинсталирах, правих го системно приложение и не и не. Накрая установих, че проблема идва от това, че отварям приложението със жест, махнах го и се оправи.
Махни приложенията, които инсталираш ти или ги замрази, махни всички картинки и снимки и виж как ще е.
Ресетнах го пак махнах всичко и пак същата работа Sad не знам вече какво др може да е ... Чудя се дали да не го дам на сервиз, той още е в гаранция.... Но много ще ми го забавят най-вероятно....
Цитирай
#9

Аз ползвам това приложение за камерата и нямам проблеми. https://play.google.com/store/apps/detai...ek.camera2

Nokia 7.1, Андроид 10
Цитирай
#10

Това приложение не е лошо, но е платено Smile
Цитирай
#11

(2015-04-12, 11:05:11)plamen_k написа:  Това приложение не е лошо, но е платено Smile

Има Blackmarket за това.

SAMSUNG GALAXY Z FOLD 4 BEIGE
Цитирай
#12

(2015-04-13, 08:59:11)gogov67 написа:  
(2015-04-12, 11:05:11)plamen_k написа:  Това приложение не е лошо, но е платено Smile

Има Blackmarket за това.

Проблемът не се решава като ползвам приложение, защото някои от функциите на камерата стават не използваеми... Искам да си реша проблема с камерата, а не да търся алтернативни приложения...
Цитирай
#13

Проблема с камерата не може да се реши! По принцип за спирането и е отговорна светкавицата ако се ползва като фенерче, поне при мен е така. От няколко дена спрях да си светя с светкавицата и нямам този проблем Smile

Iphone
Цитирай
#14

Реших проблема... Махнах viber и засега втори ден вече камерата не ми е забивала и се държи добре... Преди това използвах много viber... Надявам се да съм изкоренил проблема ... Тъпия viber прави проблеми ....
Цитирай
#15

Здравей! И аз имам този проблем и онзи ден си резетнах телефона .. При мен се появи след ъпдейта на софта .. Днес отново ми изписва "Camera error" - "Can't connect to the camera." Резета не помогна, може да пробвам да изтрия viber и да видя какво ще стане ... Дано помогне
Цитирай
#16

Като изтриеш Viber... Все едно друг телефон имаш... Не знам на какво се дължи, но всичко се оправи...поне при мен. Дано и при теб всичко да е ОК Smile
Цитирай
#17

(2015-04-15, 07:50:51)shegi написа:  Реших проблема... Махнах viber и засега втори ден вече камерата не ми е забивала и се държи добре... Преди това използвах много viber... Надявам се да съм изкоренил проблема ... Тъпия viber прави проблеми ....

Можеш просто да пробваш с по-стара версия на приложението.

 
Цитирай
#18

Откъде да намеря по стара версия на приложението...?
Цитирай
#19

(2015-04-30, 05:52:18)shegi написа:  Откъде да намеря по стара версия на приложението...?
Избери си някоя оттук:

 
Цитирай
#20

Защо не пробвате това:
"You have to enable awesome player. The new Nu player is what causes this
issue. Go into developer settings and either disable in 5.0 and enable in
5.1 because nu player is default in 5.1. Need to make sure awesome player
is default not nu player"
копирано от тук пост номер 39 https://code.google.com/p/android/issues...l?id=79565
И аз имам проблем с камерата беше изключен при мен, мисля че всеки може да си го преведе и намери в менюто. Днес го направих ще видя как е.
Напълно стоков 5.1.Нексус 5. Да махна Viber за мен не е решение и не приложението е проблема.

One+ 3Т
Цитирай
#21

Бях премахнал Вайбър и направих настройките от горният пост,след това пак инсталирах приложението.Наложи ми се да го използвам и о ЧУДО,след около два-три часа отново нямах връзка с камерата.
Който иска да маха Вайбъра,аз сторих същото отново и вече три дни никакъв проблем с камерата  Big Grin
Това е лично мнение и наблюдение,и не е обвързващо за НИКОЙ  Shy

GP8P
Цитирай
#22

Аз пък нямам проблеми вече 5 дни. Очаквам и аз проблем тогава, а рестартира ли след като пусна плеяара. Как е при другите колеги, аз съм както писах с lollipop 5.1 lmy47d, колега с какъв ром си?

One+ 3Т
Цитирай
#23

Рестарт,почистване на кеша и за сега нямам проблеми(за сега  Big Grin ).
Номера на  версията е  LMY47I

GP8P
Цитирай
#24

Как е камерата при мен за 406 часа до момента без проблем.

One+ 3Т
Цитирай
#25

https://drive.google.com/file/d/0ByXXEJ2...sp=sharing    
Аз използвам тази, заедно със стоковата,но го нямам този проблем.

DELL STREAK 5,ROM....GELERMO's ROM,ANDROID 4.0.4 ->
 ROOT NEXUS 5 32gb->Android 6.0.1->VENENO ROM,gelermo'sMOD
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)