Оценете темата:
  • 3 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[Ръководство] [FIX] Дрейн на батерията от Google Play Services
#1

 
   


Дрейна (падането) на батерията е често срещан проблем при андроид устройвата. В не малко случаи основния виновник за това е Google Play Services.
Ако искате да намалите дрейна и да подобрите устойчивостта на батерията на вашето устройство следвайте стъпките от темата. Промените, които ще направите няма да навредят на работата на вашето устройство.

Необходими изисквания: ROOT ДОСТЪП!

Първи метод:

Ако сте с Cyanogenmod базиран ROM или AOSP ROM, може да се наблюдава масивен дрейн на батерията от Google Play Services или от Аndroid OS, са най-отгоре в статистиката на батерията.

1. Влезте в Privacy Guard. Настройки >> Защита  или  Настройки >> Privacy. След това кликате Advanced или Show Built-In Apps, в зависимост от РОМ-а с който сте в момента.
От тук избирате Google Play Services и забранявате-> Wake Up, Keep Awake, Auto-Start опцийте.
След това рестартирайте телефона.

Това значително трябва да намали изтощаването на батерията, които Google Play Services и Android OS са причинявали!

[Изображение: Gaw23U7.jpg?1]

 
Втори метод:

Ако в използвания от вас РОМ няма опцията Privacy Guard, тогава може да процедирате по следния начин:

1. Изтегляте следното приложение -->> https://play.google.com/store/apps/d....quickshortcut

2. Отваряте изтегленото приложение и ще видите Activities tab. Скролвате надолу, докато видите опцията "Настройки" и кликате върху тях.Ще видите цял лист от различни опции. Скролвате надолу и намирате App Ops опцията и натискате бутона "Creat" .
Tака ще създате пряк път на екрана си. Кликнете върху създадената от вас икона. Това ще ви отведе в секретната App Ops секция.
От тук намерете Google Play Services --> кликнете върху него и изключете опциите: Wake Up и Keep Awake.

3. Рестартирайте телефона и вече не би трябвало да имате дрейн на батерията причинен от Google Play Services!!!


[Изображение: bDbPBci.jpg]


Ако видите съобщението: "Google play services has stopped'' , забранете само Аuto start и Wake up. Рестартирайте отново.

ЛИНК към оригиналната тема в XDA.
Забележка:
Ако използвате често опцията за локализиране на местоположението, метода няма да е ефективен. Този метод забранява на Google Play Services да "събужда" телефона на всяка минута за да локализира положението ви.


Most people respect the badge. Everyone respects the gun.
Цитирай
Аксесоари
#2

всичко е супер но като влезна и отида на сетингс през тази програма няма никъде апп опс.. немога да го намеря.някакви идей
Цитирай
#3

Root има ли телефона?
Без root не става.
Изтегли си App Ops от маркета. Виж после дали ще ти се появи.


Most people respect the badge. Everyone respects the gun.
Цитирай
#4

Хм, интересно, за съжаление AppOps ми дава "несъвместимо с устройството ви". Ако някой има външен линк, бих пробвал Smile

SGSII  > Huawei P8 GRA-L09C432B321 Android 6.0
Asus Nexus 7 2013 stock
Цитирай
#5

Защото приложението работи при версия на андроид по-висока от 4.3.
Пробвай с приложението от втори метод.


Most people respect the badge. Everyone respects the gun.
Цитирай
#6

Приложението Quick Shortcut Maker и при мен не помогна, но намерих разрешение в оригиналната тема от XDA.  С помощта на 3C Toolbox и описаното в оригиналната тема успях да накарам Google Drain Services да спре да "събужда" телефона, както и забраних част от опциите - пак описани в темата.
Изключително съм доволен, че успях да спра безумното источване на батерията.  Smile
Телефонът е Samsung Galaxy S-I9000 (знам, че е стар и няма съвременен хардуерен капаците, но на мен ми върши идеална работа и когато го купувах беше "черешката на тортата"). Рутнат, със стоковия РОМ, версия 2.3.4 на Андроид и изтрити част от ненужните ми системни приложения. 

SGS GT-I9000 [root]
Bluboo Picasso [root]

Цитирай
#7

tdaА нещо да се предложи от същият род само че за тезу които нямат руут? Smile

По - добре господар в ада, отколкото слуга в рая! 
Samsung Galaxy GT-I9301I S3 Neo  { root }
Цитирай
#8

Ами колега трябва root достъп за да промениш правата, които си дал на google play services. За съжеаление не знам начин без root.


Most people respect the badge. Everyone respects the gun.
Цитирай
#9

Аз реших проблема при мен по кардиналния начин. Не е решение за всеки, но все пак ще споделя. Имам root, но с вече споменатите програми не ми се получи (3c toolbox ме докара до хард ресет, но грешката си е в мен). За това от Диспечера на приложения -> Google Play Services -> дейнсталиране на актуализациите. И работата спи, Но има своите недостатъци - забравяте за YouTube приложението, може би има и други, които така или иначе не ползвам и нямам наблюдения. Интересното е че не се обновява сам, дори и не ми предлага ъпдейт. PlayStore си работи, както и всички други ъпдейти.
Явно са по-старите версии на Андроид, Google Play Services идва малко недогледан, имах сървиси като fingerprint, googlefit и т.н., които доста точат, пък устройството горкото няма такива функции.

SGSII  > Huawei P8 GRA-L09C432B321 Android 6.0
Asus Nexus 7 2013 stock
Цитирай
#10

Ето това оправи моя проблем с дрейна:

Изисква руут естествено!

Първо инсталирате 3C Toolbox. Отваряте програмата и от страничното меню избирате "Приложения". В отворената страница отивате на таб Startups/Events и от падащото меню избирате All. Намирате реда с "Услуги за Google Play". Избирате го и в дългия списък намирате "WAKEUP" и махате отметката.

[Изображение: pe3eza7e.jpg]

Както сте на тази страница, най горе от табовете избирате таб Apps. В новоотворената страница най долу в средата натискате средния бутон, до като покаже "Система", намирате реда с "Услуги за Google Play" и го избирате. След това натискате най долния най в дясно бутон "Manage..." и избирате "Permissions". В новоотворения прозорец отиване на таб "Services" и махате отметка на всичкко, което започва с Ads или Analytics, също така можете да махнете отметката на всичко което започва с: com.Google.android.location.reporting

[Изображение: je9yneha.jpg]
[Изображение: umyza3e2.jpg]
[Изображение: uvudu2e3.jpg]

След това упражнение, Услуги за Google Play или Google Play Services вече не фигурира в статистиката за разход на батерия.

Благодаря за насоките на  timmaaa от xda.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)