Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

SimLocked Xperia Z
#1

Подмята ми се една Xperia Z закупена от Мтел, оказа се и заключена към тях Crazy . След любезно проведен разговор със съпорта им, ми предоставиха ключа за отклчване.

След като си сложих карата към друг оператор и въведох кода, ми изкара съобщение че мрежата неможе да бъде отклчена. Bu

В сервизното меню обаче е интересното че ми покзва, че имам право на още "0" опита при положение че съм вкарал кода вичко на всичко 2 пъти, първият след като извади съобщението и реших, че съм го сбъркал и вторя при който 2 пъти проверих дали всичко е точно преди да натисна ънлок и пак същия резултат...

Та въпрса ми е какво мога да направя от тук нататък за да отключа телофона към други оператори и също, защо по дяволите ми показва че нямам оставащи опити като "уж" всички имат по 5.

Samsung Galaxy SIII | Galaxy Nexus | Google Nexus 7 | Sony Xperia Z
Цитирай
Аксесоари
#2

Явно преди да пробваш да въвеждаш кода някой някога се е опитвал също да го въвежда и е изгърмял патроните. А защо на теб не ти се е получило...ами...може би грешно ти е продиктуван или грешно си записал кода.
Цитирай
#3

И все пак, какви опции остават след като вече явно без значение какво се въжвежда все ще казва че е не може да откючи мрежата. Би трябвало да мога да ресетна някък си този брояч.

Samsung Galaxy SIII | Galaxy Nexus | Google Nexus 7 | Sony Xperia Z
Цитирай
#4

Май работата е друга има модели с фабричен hard lock и се отключва само нужния достъп до сървърите на Sony и с нужната апаратура.

Това може да отговори на някои въпроси >> https://forum.androidbg.com/showthread.p...pid1121659

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай
#5

Да, вече му е хард лок, но въпроса е, че когато Мтел са му дали официален код за отключването не е бил хард лок и сега ме съмнява да му съдействат.
Все пак, колега, отиди в Мтел и им обясни всичко. Дано ти помогнат.
Цитирай
#6

Като вече преминал през въпросната процедура ще споделя как процедирах в моят случай с Xperia M2.
След разговор с оператор от мтел ми беше казано, че код за оключване на мрежата могат да ми предоставят безплатно само при условие, че телефона е закупен на свободна цена.
Препоръчително е първо да се постави сим карта на друг оператор и след това да се въведе кода.
При мен всичко сработи след първото въвеждане.

Прилагам два скрееншота, първият е статуса преди отключването, другият след.


Прикачени файлове Миниатюри
       

Xperia M2 (D2303)
Цитирай
#7

Здравейте отново! След като не стана от първия път захвърлих телефона и не се занимавах повече, сега обаче ми потрябва отново и звъннах в Мтел. Изясних ситуацията, че с този код който са ми дали може и да е верен но телефона е hardlock-нат и немога да отключа мрежата, при което мадамата ми взе данните отново и ми каза да очаквам обаждане от техническият отдел. След близо два дена ми звъннаха и ми издиктуваха друг код който очевадно се различава по предназначение от предния защото е с една цифра по-малко. Сложих си картата от друг оператор пуснах телефона въведох кода и отново никакъв резултат (мрежата не може да бъуде отключена).Обадих им се отново, реших че може да съм записал кода грешно, уви верен беше.Момчето което ми го продуктува при второто обаждане каза че може да е защото съм ъпдейтвал телефона.. не видях съществена логика но flash-нах z-ката с първия firmware от Мтел с 4.2.2 от тази тема (https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=39720), резултат отново никакъв. Въпроса ми е къде бъркам този код както споменах е по-кратък с една цифра от предния и него ли тябва да вкарвам на същото място и изобщо какво правя с него?

Благодаря предварително за отделеното време. Smile

Samsung Galaxy SIII | Galaxy Nexus | Google Nexus 7 | Sony Xperia Z
Цитирай
#8

Здравей, нямам спомен за точната версия на фърмуера и незная дали е от значение в конкретният случай.
Нищо по-различно от описано от теб не съм правил, след първото въвеждане на кода телефона можеше/може да работи със SIM карти и на двата оператора виваком и мтел.
Кода е шестнадесет цифрен и започва с две нули, все още го пазя.

Xperia M2 (D2303)
Цитирай
#9

Ами вероятно устройството ти не е било hardlock-нато. Bu

Samsung Galaxy SIII | Galaxy Nexus | Google Nexus 7 | Sony Xperia Z
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)