Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Задава се наследникът на Android Lollipop - Android Marshmallow
#51

Ми да, купете си Nexus телефони. Има 2-3 налични модела, с различна големина на екрана. Сега ще излизат и още няколко. Всичките са повече от достатъчно производителни. Поддържат се редовно. Като има разни бъгове (във всички ОС има), ги оправят навреме. И аз сега ползвам телефон, който уж всеки момент ще получи lollipop, ама какво са ми виновни Гугъл. Те техните телефони си ги ъпдейтват. И докато бях с Nexus-а, не съм го рестартирал месеци, нито е забивал, нито нищо. Всичко си беше бързо и плавно.

А относно iOS, това нещо, така и не пожелаха Епъл, да го направят пълноценна ОС. Сега, ако на някой употребата му е чатове, ФБ, снимчици, снапчат и т.н... , то за това, едва ли има някакво значение каква ОС ползваш. Оня ден обаче ми се наложи да изровя нещо от интернет на един iPhone6 и така и не намерих на това Сафари, откъде да му дам да ми зарежда само настолните версии на сайтовете, а не мобилните, в които половината неща дето ми трябваха, ги няма. Реших да сложа Хром, обаче пък, като цъкна на някой линк, който се отваря в нов прозорец, ме пращаше пак в сафари. Не успях да разбера как да го оправя това. А да не говоря, че докато скролна най - долу, остарявам. Как може да не разпознава силата на жеста? Ама това да му бяха недостатъците... А те всъщност са толкова много, и толкова дразнят и затрудняват, ако искаш да си свършиш някаква работа в ежедневието. Нито мога да споделя нещо с някой... 

И как точно Андроид изостава? Изостава, в дрънкането на глупости по event-ите си.

Galaxy ➡ Galaxy Nexus  ➡  HTC one ➡  LG Opposum ➡  Nexus 5  ➡ Xperia Z  ➡  MEIZU MX4  ➡  LG G3  ➡  Galaxy S6  ➡  Motorola Nexus 6 ➡ Nexus 5X ➡ S7 ➡ iPhone 7+ ➡ Oneplus 5 ➡ Mi A2 ➡ Mi 8 ➡ Mi 9
Цитирай
Аксесоари
#52

Определено не мога да видя параграф по който Андроид да изостава от iOS освен навременните ъпдейти (за което гугъл не са винвони реално). Да, покупката на нексус устройство е не лош вариант, но след като спряха производството на нексус 5, вече нексус телефони не се продават. Да, тази година ще излязат още 2, но ако и те ползват SD810 ще се получи така, че Google не могат да представят читав телефон от серията си от 2013-та насам.

Trust nobody who smiles before 10am...

Цитирай
#53

Че какво не му е читавото на 6-цата ? Smile
Цитирай
#54

Аз винаги съм купувал нексуси и айфони точно заради ъпдейтите.
Но всички те са с кекави батерии и без разни глезотийки.
Сега ще взема самсунг и се надявам и те да са що-годе адекватни с пускането на новите версии. Нали като е поорязан тъчуиза им може по-бързо да го нагласят Smile
Освен това, не винаги последната версия е най-стабилна, но от друга страна пък бързото фиксване е плюс. Последния си айфон го държах на две-три версии преди последната. Сега изглежда няма да дочакам новия андроид на нексуса, че съм намислил смяна с Галакси или тефтер.
Абе май не трябва чак толкова да се вманиачава човек, ако всичко работи, естествено.
Цитирай
#55

(2015-05-29, 13:50:23)tonkata07 написа:  Че какво не му е читавото на 6-цата ? Smile

1) ОГРОМЕН. Това не е телефон, това дори не е фаблет. Това си е поднос за хранене. Не знам държал ли си го на живо въпросното устройство, но на мен лично не ми се събра в джоба на дънките (: Боравенето с една ръка изобщо не се коментира.
2) Прекалено скъп, дори сега доста месеци след пускането му.
3) Екрана му е кофти (яркостта му е по-лоша от тази на телефон от 2010-та).
4) Споменах ли че е огоромен? А да споменах, че чистия андроид не е оптимизиран ИЗОБЩО за работа с големи екрани? И под изобщо имам предвид, че от Google не са сложили ЕДНА функция която да ти улесни живота с това 6" чудовище.
5) Не само, че е голям ами е дебел и тежък. Демек това спокойно може да се каже, че е едно от най-неудобните устройства пускани на пазара.

Trust nobody who smiles before 10am...

Цитирай
#56

1.Въпросното "нещо" го имам от декември и спокойно мога да заявя,че това е точния размер дисплей за моите нужди......Никога не бих слезнал на по-малко от 5.5",а и не знам с какъв модел дънки бил,че не се е побрал в джобовете ?
2.Боравенето с една ръка.......Аз все пак не съм еднорък,а и не виждам защо трябва да боравя с една ръка,когато имам на разположение две ръце ?
3.В момента може да бъде купен на около £ 350(нов),което сравнено с някои от популярните "флагмани" от тази година си е доста прилична сума.
4.Дисплей(качество).....Тук съм съгласен,че екрана не е от най-добрите,но спокойно мога да заявя,че изобщо не е толкова лош,колкото се представя......Да,ако търсим перфектния дисплей,той не е такъв.
5.Google имат пропуски по отношение на някои функции,но най-необходимите могат да бъдат добавени......И тук не виждам никакъв проблем.
6.От последните две "забележки",единствено мога да приема,че е тежък,но колко да е лек подобен телефон ?
Цитирай
#57

Ако ти покрива твоите нужди - много се радвам (без да иронизирам). Тогава си един от малкото, които нямат проблеми да имат 6 инчова лопата. Аз обаче, както и много други хора, смятам че това е си е чисто извращение - ни таблет, ни телефон. Някаква странна мешавица м/у двете.
Боравенето с една ръка няма да го коментирам. Това че имам 2, значи ли че и двете винаги са ми свободни? Като съм си в леглото примерно телефона си го ползвам винаги с една ръка.
За цената.... да висока е, предвид факта всичките компромиси които трябва да направя, за да съм ок с този телефон (:
И се съгласявам, че постепенно гугъл почват да добавят софтуерни екстри които да улеснят ползването, но за това определено трябваше да помислят преди да пуснат подобно устройство.

Но не мисля, че има смисъл да се спори дали некс 6 е добро устройство. Както казах - ако ти върши работа супер, но като цяло мисля, че негативното мнение на повечето хора казва достатъчно колко успешен е фаблета.

Trust nobody who smiles before 10am...

Цитирай
#58

В Android M има multy window support, може да се пусне от Developer Options.

OnePlus 7 Pro
OnePlus 3T
LG Nexus 5
Samsung Galaxy Nexus
Цитирай
#59

Къде, аз не го намирам?

Samsung Galaxy S21 Ultra Phantom Black 256 GB ANDROID 11
Galaxy Watch3 46 mm LTE  Galaxy Buds+ | RED
Цитирай
#60

http://www.androidauthority.com/android-...ow-612487/

Тук го има описано, лично аз още не съм сложил preview-то. Smile
П.П. Съжалявам, не е само настройка. Явно трябва да се смени нещо в build.prop, но според мен ще е пуснато във финалната версия.

OnePlus 7 Pro
OnePlus 3T
LG Nexus 5
Samsung Galaxy Nexus
Цитирай
#61

Първо впечатление от Android M:

[Изображение: nexus2cee_output_t4FJGx.gif]
Цитирай
#62

Аз ли ще съм тест-пилота тук на Андроид М ? Така де.......на бъдещия Андроид М ? Smile  Ако изобщо тръгне,че нещо много се забави..... Huh

Ако някой нещо го интересува(докато аз разглеждам какво ново има) може да пита.....Не че не сте гледали превютата в нета,но все пак.... Smile
Цитирай
#63

Аз също съм на М, много добре се държи. Някак си по-плавен ми се вижда от 6 месечният ми лолипоп. Big Grin

Samsung Galaxy S21 Ultra Phantom Black 256 GB ANDROID 11
Galaxy Watch3 46 mm LTE  Galaxy Buds+ | RED
Цитирай
#64

Най ми хареса това:
"Adoptable storage devices
Users can now add an SD card, which will then be adopted by the system to behave like internal storage. The memory card will be formatted and encrypted and will be seen like internal memory. You can then install apps and other private data easily onto the memory card."

Това дава критично предимство на телефоните с до 2 ТВ SD като М9 например.
Цитирай
#65

(2015-05-30, 04:08:14)micro16v написа:  Най ми хареса това:
"Adoptable storage devices
Users can now add an SD card, which will then be adopted by the system to behave like internal storage. The memory card will be formatted and encrypted and will be seen like internal memory. You can then install apps and other private data easily onto the memory card."

Това дава критично предимство на телефоните с до 2 ТВ SD като М9 например.

Това го забелязах още докато мрънках няколко поста по-назад, но не бях сигурен, че го разбирам напълно.
Ако наистина картата памет се превръща в пълноправна вътрешна памет, то си връщам думите назад и бих ъпгрейднал до М дори само за тази екстра. В такъв случай вече няма никакво значение колко гб вътрешна памет има телефонът ти. 
Цитирай
#66

И ще е яка брадва за марките захвърлили сд картите за " Premium Design "

Samsung Galaxy Z Fold 3 5G Snapdragon 
Galaxy Watch 4 44mm Silver 
Цитирай
#67

Супер! Вече няма да има нужда да си прецакваме гаранциите, за да си слагаме приложенията на картата памет.  

D_coffee
Цитирай
#68

Намирисвате ли иронията за един определен производител? ((:

Trust nobody who smiles before 10am...

Цитирай
#69

Какво казах аз, какво разбра ти.....

Имах предвид, че самсунг махнаха съпорта си за сд карти със S6 и сега гугъл направиха това. Нарича се ирония.

Trust nobody who smiles before 10am...

Цитирай
#70

Много добре разбрах какво имахте предвид и двамата,но и ти не разбираш от шеги.....Както и да е.
Цитирай
#71

(2015-05-30, 21:28:41)smiley написа:  Намирисвате ли иронията за един определен производител? ((:

Samsung си го на....ха сами, в стремежа си да привлекат феновете на iPhone (това така или иначе няма как да се случи по обясними причини). Та в крайна сметка, кой каквото си направи сам, никой друг не може да му го причини!

SM-G975F Prism Black + 64 GB SanDisk Ultra® microSDXC™ UHS-I Card 

Цитирай
#72

Не мисля ,че са се прецакали много ,все пак паметта им започва от 32гб и нагоре за много потребители това е напълно достатъчно.
Докато навлезе масово АндроидМ Самсунг ,а и други производители ще са пуснали новите си флагмени със слот за карта (евентуално).

[Изображение: 21693249.jpg]
Цитирай
#73

Не знам защо се отклонявате от темата за Android M, намесвайки iOS? Дайте ми пример, че Android изостава спрямо iOS? Това с, което Android ще дръпне много напред спрямо iOS е активирането и деактивирането на разрешение за достъп на приложенията (permissions).
Цитирай
#74

(2015-05-31, 12:00:30)sapiora написа:  ... Дайте ми пример, че Android изостава спрямо iOS? Това с, което Android ще дръпне много напред спрямо iOS е активирането и деактивирането на разрешение за достъп на приложенията (permissions).

Вместо ъп, правят изцяло модифицирана ОС. Например Айс крийм е почти неизползваема /неподдържана/ а е на 2,5 години. ИОС 6 е на близо 6 години и все още фунционира отлично. А това кой как ШЕ дръпне тепърва предстои да се види. За мен лично лолипопа е недоразумение спрямо кит кат, иначе нямаше да направят М за 6 месеца - лично мнение.

времето е като парите - никога не стига
Цитирай
#75

iOS може и да се поддържа още (и не е на 6 години), но Apple те прецакват, когато решиш да инсталираш някое приложени и ти каже, че се поддържа само на iOS7 и нагоре. Това си е нормална политика за да си продават новите телефони, както Andorid така и iOS. Има си отделен форум за тях. Другият момент е, че с Lollipop Android също направих модифицирана OS. Отклоняваме се от темата обаче и за това мисля да не продължавам да пиша по темата за iOS. Някои я харесват, други не. Същото е в живота, аз харесвам жени, други харесват мъже.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)