Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[ROM] ICE (InsertCoin Enhanced) 8.2.2 | MM | Sense 8 | Tweaks |
#1

[Изображение: ic-banner-m8-sense7.png]

Изисквания

Отключен телефон на www.hTCdev.com, или телефон със S-OFF
Custom Recovery, силно препоръчително е да се използва TWRP recovery


Инсталация

Влизате в recovery, намирате рома, който предварително сте копирали на sdcard и му давате install.
По време на инсталацията внимателно четете, какво пише, какво инсталирате и какво деинсталирате.
При първа инсталация, или при идване от друг ROM - препоръчва се да дадете Full Wipe, за да нямате проблеми след това.
Ако само ъпдейтвате от една версия на InsertCoin към друга, можете да дадете инсталация без Full Wipe (install without wipe), важно е само, след това да дадете Wipe Dalvik Cache.

DOWNLOAD

INSERTCOIN M8

Актуална версия към момента е 8.2.2


ROM DEVELOPERS

||baadnewz
||    

Линк към оригиналната тема в XDA

INSERTCOIN

Iphone X Space Grey 
Цитирай
Аксесоари
#2

Аз съм за, въпреки че доста малко хора в нашия раздел използват custom roms.Много ми се ще раздела да стане, както беше със sensation.Дано да станем повече.
Относно insertcoin, страхотен ром, може би един от най-добрите, страхотна поддръжка.

[Изображение: nexus2cee_output_t4FJGx.gif]
Цитирай
#3

По-добре ли е от LeeDroiD? Аз в момента имам чувството че преинсталирам през 2 дни, и така и така не мога да се спра на ром.

Samsung Galaxy S6HTC One M8 - LG G3 - HTC One M7 - Samsung Galaxy S5 - HTC Desire 816 - HTC Sensation XE - LG Optimus L5 - HTC Wildfire S - Sony Ericsson Vivaz - Nokia 5800 - и още какви ли не шитни които бяха модерни на времето...
Цитирай
#4

Ами според мен - да колега най - добър е . Казвам го като човек, който е пробвал почти всички по известни ромове още в самото начало като го взех телефона.Само инсърт койн-а ми направи добро впечатление.Просто няма грешка самия ром...имат и уникална поддръжка.

Iphone X Space Grey 
Цитирай
#5

Добре, ще го пробвам и ще пиша, мерси Wink

Samsung Galaxy S6HTC One M8 - LG G3 - HTC One M7 - Samsung Galaxy S5 - HTC Desire 816 - HTC Sensation XE - LG Optimus L5 - HTC Wildfire S - Sony Ericsson Vivaz - Nokia 5800 - и още какви ли не шитни които бяха модерни на времето...
Цитирай
#6

Как е в сравнение с Vipera-a. Аз бих го пробвал, но толко свикнах с екстрата на Viper, да се гаси екрана от статусбара, че незнам как ще живея без нея Big Grin
Цитирай
#7

Има я тази опция в insertcoin, но въпреки това не може да се сравнява с viper, по tweaks, viper няма равен в това отношение.

[Изображение: nexus2cee_output_t4FJGx.gif]
Цитирай
#8

Колеги, а при вас има ли едно влошаване на снимките, когато снимате със светкавица на Auto. При мене снимам със светкавицата и снимката си излиза добре докато е на rewiew, веднага след снимане. После обаче като цъкна на нея и изглеода няква замацана и с доста по-лошо качество. Когато не е на Auto го няма това влошаване. Странното е, че докато беше сток телефона, пак си го имаше проблема.
Цитирай
#9

Ами май с този ром drain-a в standby изчезна. За сега ще си перкам с него, мерси.

Samsung Galaxy S6HTC One M8 - LG G3 - HTC One M7 - Samsung Galaxy S5 - HTC Desire 816 - HTC Sensation XE - LG Optimus L5 - HTC Wildfire S - Sony Ericsson Vivaz - Nokia 5800 - и още какви ли не шитни които бяха модерни на времето...
Цитирай
#10

Колега @vlaf имам 1 питане към теб. Видях , че си качил бг фонетична клавиатура в IC магазина. Има ли как да я подредя по мой вкус или да флашна някоя друга , която ми допада ? Тази ,която ти си предложил не ми допада разположението на буквите и има доста излишни знаци за мен...Знам ,че в маркета има няколко , но си ми харесва сенс клавиатурата и искам само бг език да се добави.

Iphone X Space Grey 
Цитирай
#11

Ами аз само съм я направил с фонетична подредба, нищо друго не съм променял, това си е абсолютно чиста, стокова клавиатура, така, както са я направили HTC.
Аз друга стокова не съм виждал.По принцип можеш да си я преподредиш, както на теб ти харесва, но ще трябва доста да прочетеш как се компилират и декомпилират файлове, как да използваш framework и т.н.Изглежда сложно но не е, просто трябва четене.

[Изображение: nexus2cee_output_t4FJGx.gif]
Цитирай
#12

Аха. Питам , защото нещо се бъгна твоя зип от маркета - 3 пъти го инсталирах , но клавиатурата все не ставаше фонетична , а обикновена.И кеша чистих , но не помага...

Iphone X Space Grey 
Цитирай
#13

Деинсталирай ъпдейтите на HTC sense input от play market и ще проработи клавиатурата.Аз и в темата съм написал да не се ъпдейтва mod-a през магазина.Та, не се е бъгнала Smile.

[Изображение: nexus2cee_output_t4FJGx.gif]
Цитирай
#14

Да,оправи се. Благодаря.

Iphone X Space Grey 
Цитирай
#15

Малко sense 8 от моя телефон Big Grin
Download:

https://www.androidfilehost.com/?fid=24499762635999054

[Изображение: nexus2cee_output_t4FJGx.gif]
Цитирай
#16

Хаха Insert Coint xD това все още ли го поддържат xD

Send from my HTC One M8 running ViperOne using Tapatalk
Цитирай
#17

Поддържат го и още как, а и е първия със sense 8, заедно е leedroid.
А ето и почти пълен sense 8, включително и камерата на HTC 10.
InsertCoin (ice) 8.0.4
Download: https://www.androidfilehost.com/?fid=24499762635999691
Рома работи прекрасно, а sense 8, лично за мен е супер.

[Изображение: nexus2cee_output_t4FJGx.gif]
Цитирай
#18

ще пробвам някой от двата рома по късно днес..Ония китаец уж готов беше още преди 10 дена с портването на сенс 8 и си го държа за него и го изпревариха сега Big Grin да си го държи още...Иначе на insert coint темата в xda е мазало ,в заглавието едно,в описанието 2ро и 3то....
Цитирай
#19

На базата на 6.0.1 ли е? Апропо, тия сенс 5-6-7-8 какво толкова им е разликата? Аз дълго време бях с viperone, но нещо почна да ми се омазва телефона, сега от месец съм си стоков отново. Дразни ме факта, че уж можеш да си увеличиш паметта, като форматираш картата като вътрешна памет, а всъщност става мазаляк. Цикли, лагва, не зтае какво да прави, а бе ужасТ.

HTC 10 rose gold > Nokia 8 Blue
Цитирай
#20

Не е на базата на 6.0.1.Разликата между различните версии сенс, можеш да я видиш и в YouTube.

[Изображение: nexus2cee_output_t4FJGx.gif]
Цитирай
#21

Мисля и аз да го пробвам. Чаках китаеца да пусне пълен порт на HTC 10 и той го пусна, но поне да беше пооправил бъговете... После аз съм бил лошия =)

-------------------------------------------------
Сложих го и мога да кажа, че е бърз и стабилен и нямам забележки.


Send from my HTC One M8 running ViperOne 5.0.2 Marshmallow using Tapatalk
Цитирай
#22

Първи пост е обновен Smile.

[Изображение: nexus2cee_output_t4FJGx.gif]
Цитирай
#23

С този ром съм една седмица и забелязах днес, че гпс-а забива та се къса. Търсие спътници по 10-20 секунди

HTC 10 rose gold > Nokia 8 Blue
Цитирай
#24

Не съм с него в момента, но не съм чул някой да се оплаква от такъв проблем в xda.Тествай с някаква друга навигация ако искаш....

[Изображение: nexus2cee_output_t4FJGx.gif]
Цитирай
#25

Проблемът май е открит, не е от рома. Когато съм си сменял панела, не съм дал на контакт явно двете части на гпс-а и те не сработват качествено. Гледах в ХДА, че често се случвало при смяна на панела , да се недогледа точно тази проблематика. В Понеделник ще го отворя пак, че сега не съм в София и нямам инструменти и ще пиша за последствията. 99% съм сигурен, че е от това.

HTC 10 rose gold > Nokia 8 Blue
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)