Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

#1

Здравейте, опитах се да роотна телефона на едно аверче и в началото всичко беше наред.с-офф , сложих cwm 6.0.1... и след това ъпдейтнах с updated-supersu-2.40.zip .. рестартирах и след логото на HTC заби със сив екран.
ако се опитам да го С-ОН и му сложа руу дали ще се оправи?
в момента е с андроид 5.0.2 .. руу файла е JB

Xiaomi Redmi Note 5 PRO 4/64GB
Цитирай
Аксесоари
#2

S-OFF е завинаги, абсолютно пълна екстра е, не го махай за нищо на света.
=========
За да се инсталира RUU е нужно само да бъде "презаключен" bootloader-a с командата:
fastboot oem lock
После се пуска RUU файла с десен клавиш и "Run As Administrator..."
Ако са ти били изрядно инсталирани драйверите на компютъра, да познава телефона, може да успее.
Може и да не успее, зависи дали е различен CID и MID, т.е. ако са за друго RUU, не това, което пускаш.
=========
CWM не ми допадна изобщо, сложих TWRP, ето пакетирано тук: http://htc.vi8.info/hTC-One-M7/
Но, както знаеш, за да флашнеш TWRP е нужен отключен bootloader, затова помисли какво ще правиш.
Ако ти е нужна малко помощ, координатите ми са навсякъде написани, на страницата горе, също.
Цитирай
#3

Благодаря! 
Сега ще ми споделиш ли как да отключа пак буутлоодера, и да сложа руут.

Xiaomi Redmi Note 5 PRO 4/64GB
Цитирай
#4

Значи...
В момента си със заключен bootloader?
Имаш инсталирана CWM? Или си със стоково рикавъри?
И си S-OFF?

edit
Вместо да чакам да отговориш ще предположа Wink
Ако си s-off и имаш къстъм рикавъри, може да пробваш това, за да отключиш bootloader-а.
Също така https://www.htcdev.com/ е другият вариант.

Когато вече имаш отключен bootloader, по най-бързия начин слагаш последната официална TWRP, защото с нея ще можеш да инсталираш всички къстъм ромове, докато с CWM - не.

За поставянето на руут не е нужно да се притесняваш, защото следващата стъпка е слагането на къстъм ром, който си върви с руут. А защо трябва да слагаш къстъм ром, вместо да си стоиш със стоковия? Това разбира се е въпрос на личен избор, но моята препоръка е да кажеш сбогом на стоковия ром. Избираш някой от по-известните къстъм ромове и при всички положения ще си по-добре.

И както ти е казал Vickfred - в никакъв случай не махаш S-OFF!!!
Цитирай
#5

@bobystekov
Благодаря за отговора, но аз се оправих.

флашнах стоково руу и след това го роотнах.
Благодаря ви за помоща! +1 

Xiaomi Redmi Note 5 PRO 4/64GB
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)