Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Препоръка за слушалки - лични впечатления от дадени модели.
#76

pikpik написа:@style34, чакай малко да се разгреят и качеството на възпроизвеждане става още по ... Cool :thumbup:
Не сум сигурен, дали при този модел е нужен "burn in" Но принциптно той се прави със white noise и pink noise..

при по-високия клас IEM това е много важно, аз на моите им бях пуснал двете да се въртят за около 48 часа на на 60% сила на звука..

ето линкче, сваляш първите 3

White noise
White noise (radio)
Pink noise


http://www.burninwave.com/

мегапиксели
Цитирай
Аксесоари
#77

На мен нон стоп ми падат, ама съм свикнал. Като си ходя и през някво време си ги набутвам.

Samsung Galaxy S4 4.4 KitKat
HTC Wildfire S
Цитирай
#78

някои от вас сигурно вече са проявили интерес към слушалките,които @pikpik предлага и искам да споделя с вас тази оферта от ebay
http://www.ebay.com/itm/JVC-Xtreme-Xplos...639wt_1139

25 долара,при курс на долара от приблизително 1,50 + безплатната доставка ще ви излезе около 38 лева,вместо 50 от магазина Smile разбира се,все пак си е онлайн пазаруване,така че не е съвсем сигурно,всеки сам си преценява Smile

Desire 500 + SanDisk 8GB class 10 microSD card // JVC HA-FX3X
Цитирай
#79

Peshec написа:някои от вас сигурно вече са проявили интерес към слушалките,които @pikpik предлага и искам да споделя с вас тази оферта от ebay
http://www.ebay.com/itm/JVC-Xtreme-Xplos...639wt_1139

25 долара,при курс на долара от приблизително 1,50 + безплатната доставка ще ви излезе около 38 лева,вместо 50 от магазина Smile разбира се,все пак си е онлайн пазаруване,така че не е съвсем сигурно,всеки сам си преценява Smile

+3.50 лв. митническа такса + 20% ДДС......
Всичко що е над 30 лева и е извън ЕС отива на митница. Е, ако си късметлия може и в пощата да ги получиш, но едва ли.
За 12 лева....
Цитирай
#80

ее не знаех :facepalm: не ги разбирам много,много тези неща,тъй като не използвам ebay :/

Desire 500 + SanDisk 8GB class 10 microSD card // JVC HA-FX3X
Цитирай
#81

Британският сайт на ebay е най-оферта да се гледа. Има и безплатни доставки понякога.

Samsung Galaxy S4 4.4 KitKat
HTC Wildfire S
Цитирай
#82

Да споделя малко информация за IEM слушалките.. или така наречените "тапи" Smile

Има 2 вида, подвижна бобина (диманични) и арматурни. Повечето от високич клас са арматурни, поради редица причини, но една от главните е защото динамичните изиксват повече пространство, а при "тапите" то е ограничено. Всички нормални слушалки са динамични, или поне повечето от тях.

динамични:
[Изображение: ryMyp.jpg]

балансирана арматура:
[Изображение: balancedarmaturedriver.jpg]

Примери за динамични: Sennheiser CX300, Creative EP-630, V-Moda Vibe, Shure E2c, Future Sonics, UE Metro.Fi 2, Sony EX51/71

Примери за балансирана арматура: Etymotic, Earsonic, Shure E3-E500, Ultimate Ears, Westone, Sensaphonics, ACS

Като цяло, ако искате "забавни" слушалки с повече бас (голяма част от хората определят добрите слушалки по това колко е силен баса, което не е вярно), по-топла/емоционална тоналност като цяло, е хубаво да се ориентирате към динамичните. Повечето евтини "тапи" са динамични.. всички слушалки в комплект с телефоните, включително и айфона, са динамични. Не съм сигурен за HTC beats.. но предполагам че и те са динамика.

Sennheiser IE8 се считат за едни от най-добрите динамични "тапи" на пазара.

http://www.amazon.com/Sennheiser-IE-8-Ea...643&sr=8-1

[Изображение: 1000x500px-LL-26fd9047_Sennheiser+IE8+400x300.jpg]

Също така JVC FX 700

[Изображение: 1000x500px-LL-56feaa7f_JVCHA-FX700400x300.jpg]

И разбира се флагшипа на Sony MDR-EX1000
http://www.amazon.com/Sony-MDREX1000-In-...950&sr=8-1

[Изображение: 1000x500px-LL-f3b6bcf3_SonyMDR-EX1000400x300.jpeg]

Ако сте ценител на музиката от по-аналитична гледна точка, и точноста, и перфекцията са приоритет, то тогава нищо не може да конкурира балансираната арматура.

Westone 4 четворен арматурен драйвър Rock
http://www.amazon.com/Westone-Four-Drive...902&sr=1-1

[Изображение: 1000x500px-LL-a4b617f4_Westone4400x300.jpg]

Earsonic SM3v2 Считат се от към по- "тъмните" тоналности, и едни от най-добре балансираните арматури на пазара. Аз съм горд спобственик на един чифт :thumbup:

Намерих ги на малко по-"приемлива" цена.. иначе в сайта на earsonic са същата цена, но в евро.

http://www.soundearphones.com/products/sm3v2

[Изображение: sm3v2.jpg]

Westone Um3x
http://www.amazon.com/Westone-UM3X-3X--e...867&sr=1-1
[Изображение: 1000x500px-LL-eb2c8265_WestoneUM3X400x300.jpg]

след тях вече са поръчковите изливки, и те всичките са арматурни.

И още нещо интересно, всички слушалки имат различни начин, по който представят сцената пред слушателя. Например моите, имат имат много уникална позиция, която общо взето те слага директно на цената, или ако слушаш на живо записана електронна музика, те изпращат директно в средата на дансинга :listen:

Ето ги тук сравнение с Sennheiser IE 8

[Изображение: 5c20dead_1000x500px-LL-f5fc1cdf_SM3_Soundstage.jpg]

Повечето слушалки, имат сходен "sound stage" с този на IE8. Но просто исках да го дам като инормация, при покупка е хубаво да се провери, защото това си е лично и на някои хора им харесва да са далеч от сцената, на други.. до китариста Big Grin

мегапиксели
Цитирай
#83

^^^ @androlog
Я, едно мнение, свързано с моето хоби. Прилично обяснение с някои пропуски. Първо не е вярно, че нищо не може да се конкурира с арматурните драйвъри, макар че аз лично съм им голям фен, но слушалки като Vsonic GR07 показват доста добре колко бързи и прецизни може да са и динамичните драйвъри. Освен това има и слушалки като Радиус, които са с двойни драйвъри ниощо, че са динамични. Аз лично сега ползвам основно IE7, които за мен освен че са доста по-удобни са и доста по-балансирани от ie8. Иначе изказване, че повечето слушалки имат "сходна" сцена с ie8 звучи доста не на място. Ie8 имат ненормално голяма сцена - просто няма толкова широка и дълбока сцена. Сцената на слушалките с арматурни драйвъри никога не може да се доближи до това, защото няма как да изместят подобно количество въздух. А картинките, които си дал за сравнение показват само примерно позиционирането на сцената спрямо главата ти, но не и големината и - докато с арматурните слушалки имаш чувството, че си на малка сцена и изпълнителите са се подредили до теб и ти свирят "на ушенце", то с добрите динамични драйвъри си като на първия ред в огромна концертна зала и чувството е съвсем различно. Все пак всичко е въпрос на вкус, ако предпочиташ по-аналитичния звук с кристална чистота и прецизно позициониране, с малка по-интимна сцена и бърз и прецизен бас, на който обаче му липсва дълбочината и динамиката, то арматурата е за теб; ако предпочиташ по-топъл и динамичен звук с огромна сцена и плътен и дълбок бас, но малко по-"завоалирани" детайли, то динамичните са за теб. Аз лично си имам от всички в зависимост от жанра и настроението ми

Huawei P30 Pro, Huawei Mate 20
Цитирай
#84

Добре де хора, тия слушалки за 500 долара с плеър за колко трябва да ги комбинира човек?
Цитирай
#85

style34 написа:Добре де хора, тия слушалки за 500 долара с плеър за колко трябва да ги комбинира човек?
Всъщност един sansa clip ти е достатъчен :listen: Ще се учудиш portable rig-a на колко хора е от слушалки от по 300+ долара + слушалков усилвател за 300 + долара и един санса

Huawei P30 Pro, Huawei Mate 20
Цитирай
#86

Тези jvc слушалки имат ли копчета? Че съм свикнал да си сменям песните без да си вадя телефона от джоба.

Samsung Galaxy S4
Цитирай
#87

@androlog, скоро ще споделя впечатления от Sony MDR-EX1000 + слушалково усилвателче. :proud:
pavelcheto написа:Тези jvc слушалки имат ли копчета? Че съм свикнал да си сменям песните без да си вадя телефона от джоба.
Точно за кои става въпрос, колега? Ако е за тези, не, нямат.

LG G2 + SGS⁴ Active + Galaxy Note III                                
                                                                             UCCW Skins
Цитирай
#88

За тях ставаше въпрос, благодаря. Бях се навил да си ги взема, но искам да имат копчета за контрол.

Samsung Galaxy S4
Цитирай
#89

@pikpik слушал съм през такива слушалки и мога да кажа че са най-добрите до които съм се докосвал(естествено нямам кой знае каква база за сравнение но е факт че бях очарован).Един приятел беше се върнал за малко от Америка и имаше такива с плеър на Сони и усилвател.Ще очаквам да изкажеш мнение като ги получиш. :thumbup: :cheers:

Във всеки от нас дреме по един гений А глупакът никога не спи
Цитирай
#90

@ss_23, надявам се цената да им е оправдана, че жената ако разбере колко пари съм дал ... Big Grin

LG G2 + SGS⁴ Active + Galaxy Note III                                
                                                                             UCCW Skins
Цитирай
#91

pikpik написа:@ss_23, надявам се цената да им е оправдана, че жената ако разбере колко пари съм дал ... Big Grin


Че не си ли и казал .....внимавай да не докопа въдицата и да те почне :rofl: ........ я дай снимка на този усилвател да го видим.......
Цитирай
#92

kova4a написа:Иначе изказване, че повечето слушалки имат "сходна" сцена с ie8 звучи доста не на място.
Може би малко крайно се изразих. Да, прав си.. аз просто исках да кажа, че повечето слушалки те слагат пред сцената, а не на нея. ie8 и Sm3v2 са в двете крайности в това отношение..за това са дадени като пример там на картинката според мен.

kova4a написа:докато с арматурните слушалки имаш чувството, че си на малка сцена и изпълнителите са се подредили до теб и ти свирят "на ушенце",
Тук може да поспорим Smile не всички арматури са със малка сцена.. аз на скоро имах възможността да послушам Ortofon e-Q7, и те са с доста широка. Да, те са със подвижна арматура, но все пак арматура.

kova4a написа:Все пак всичко е въпрос на вкус, ако предпочиташ по-аналитичния звук с кристална чистота и прецизно позициониране, с малка по-интимна сцена и бърз и прецизен бас, на който обаче му липсва дълбочината и динамиката, то арматурата е за теб; ако предпочиташ по-топъл и динамичен звук с огромна сцена и плътен и дълбок бас, но малко по-"завоалирани" детайли, то динамичните са за теб. Аз лично си имам от всички в зависимост от жанра и настроението ми

Много добре обобщено :cheers: Аз съм се навил много на едни IE8-ци, мисля че се много добър представител на динамиката. За сега, за динамични имам само едни Head-Direct RE0, обаче за тях си трябва усилвателче защото са с 64 Ω импеданс, и нито сансата, нито нокията ги захранват както трябва. Аз за целта имам едно от тези

http://www.amazon.com/Fiio-E6-Headphone-...425&sr=8-2

добре се справя.

Ти какво ще кажеш за Ie8 ? Ie7 на мен лично са ми прекалено топли, и "бума" ми идва малко в повече Smile

pikpik написа:@androlog, скоро ще споделя впечатления от Sony MDR-EX1000 + слушалково усилвателче. :proud:
Еха, много добър избор колега :cheers: чувам само хубави неща за тях.. не съм имал честа да ги чуя, но съм сигурен че са добри. Инвестицията ти е оправдана, слушалки от този калибър се купуват веднъж. Те даже нямат нужда от усилватели..
Единствения проблем, който съм чувал за тях, е изолацията.. но то това е много лично, просто гледай да изолират добре при теб, иначе ще се чудиш къде е баса :thumbup: Пробвай всичките накрайници, въпреки че сони хибридите които идват с тях, са едни от най-добрите на пазара. Може да опиташ и пяна ако нищо друго не ти хареса. И също така, не забравяй да им пуснеш малко статичен звук .. едно денонощие стига.

Говори се че имат много точен и контролиран бас, може би най-добрия от динамичното семейство, дори се спори че имат най-добрия бас от универсалните (vs. поръчковите изливки) :thumbup:

В пърия пост на тази страница, съм дал линк, но ето го и тук

http://www.burninwave.com/

мегапиксели
Цитирай
#93

Усилвателчето което съм поръчал не е кой знае какво, но се надявам да върши работа.

LG G2 + SGS⁴ Active + Galaxy Note III                                
                                                                             UCCW Skins
Цитирай
#94

^ Добре е.. и то няма кой знае каква нужда за тях, те са с 32Ω импеданс което се захранва много лесно. Глакси ноута ще е напълно достатъчен, но е хубаво да ги чуеш и с усилвател.

Като стана дума за изливки..

Вижте ги тези красавци..

[Изображение: 1d723116_P1010907.jpeg]
[Изображение: 8d2cd746_P1010909.jpeg]
:bow:

мегапиксели
Цитирай
#95

pikpik написа:Усилвателчето което съм поръчал не е кой знае какво, но се надявам да върши работа.


A,колко лв ти излизa сaмо то
Цитирай
#96

е11 е около 60-70 долара и е много добър за цената си.

мегапиксели
Цитирай
#97

Fiio-то е стотина лева. Аз лично дълго време ползвах предишната версия на този http://www.jdslabs.com/item.php?fetchitem=cMoyBB203 , която ми препоръчаха доста от по-напредналите членове в head-fi преди няколко години, и понеже замина, сега си поръчах пак от по-новия модел. Като изключим големината със сигурност прави новото fiio смешно откъм качество на звука.

Huawei P30 Pro, Huawei Mate 20
Цитирай
#98

Аз ползвам вече една година http://dice.bg/elago-e5-in-ear-noise-red...--item4086 които на качество и звук са перфектни страхотен бас чист звук използвани са на Dell streak 5

Huawei Mate 30 pro 
Цитирай
#99

@androlog Това което казваш за шумоизолацията и аз така съм чел някъде но за сметка на това идват 6 накрайника 3 силиконови и 3 пяна доколкото знам а със пяната би трябвало да няма проблеми.
А за качеството са едни от слушалките които на повечето места ги оценяват с максимална или близка до максималната оценка за звук(9+ от 10).Така че @pikpik искрено се надявам(и съм почти сигурен) че ще оправдаят очакванията ти, все пак си е сериозна инвестиция и както @androlog каза се прави един път. :bow: :thumbup: :cheers:

Във всеки от нас дреме по един гений А глупакът никога не спи
Цитирай

Аз не съм много съгласен за един път инвестицията - като те хване крастата и се вманиачаваш, почваш да четеш сравнения на твоите слушалки с други из форумите и да се чудиш дали да не пробваш и други. Това е така, защото оценките из повечето аудиофилски форуми са индивидуални и не винаги можеш да си сигурен дали звука ще отговори точно на изискванията ти. В хедфай например има много слушалки оценени на 9 по качество на звука и дори да прочетеш кои са силните и слабите им страни и да се водиш по това, винаги може да се окаже, че ако вместо тях си взел някои от другите, те може да ти харесат в пъти повече. Аз например си имам достатъчно слушалки, но наскоро чух двата чифта аудиотехника (ATH-CKM99 и ATH-CK10) на един приятел, които живее в Япония и съм силно впечатлен от СК10 и изкушен да му поръчам едни като се връща пак април, но ако не беше той, никога нямаше да ги чуя и от сравненията на двете в хедфай с ie8, щях да избера сенхайзъра, ако не бях чувал ie8, които в действителност не ми харесаха толкова колкото очаквах за разлика от ie7, макар че ie7 са оценени по-ниско. Трудно се взимат решения така по интернет без да си правил сравнение поне между 4-5 различни слушалки, които смяташ, че ти харесват

едит: а относно бърнина на слушалките, почти всички динамични се повлияват малко или много. Brown noise-a прави чудеса за баса според мен

Huawei P30 Pro, Huawei Mate 20
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)