Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Препоръка за слушалки - лични впечатления от дадени модели.

https://play.google.com/store/apps/detai...core&hl=en

https://www.youtube.com/watch?v=jIekmSbuEN0

С други нямам опит.
Не държа да съм бил изчерпателен, но мисля, че нахвърлях основното за него.

ПП
Не знам тези как са, изглежда е ново?..
https://www.amazon.com/Soundcore-Liberty...552J4?th=1

VOG-L29, HW GT4, KM6 Deluxe, KM2 Plus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай
Аксесоари

Според коментарите за Anker Liberty 4 предишните Anker Liberty 3 са с по-добър звук.

Huawei P30
Цитирай

Те са и различен клас, така че...

VOG-L29, HW GT4, KM6 Deluxe, KM2 Plus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай

За сега на 10- ти съм решил да ги купувам, трудно вече мога да се откажа...

Последно тези оглеждах, със съответните кодеци:
Samsung Galaxy Buds 2 Pro - Samsung's Seamless
Xiaomi Flipbuds Pro - AptX HD и AptX Adaptive
Huawei FreeBuds Pro 2 - LDAC
Anker Soundcore Liberty 3 Pro - LDAC
Sennheiser Momentum True Wireless 3 - AptX Adaptive

Тъпото е, че съм избрал Liberty 3 Pro, a телефона поддържа AptX HD и AptX Adaptive.
Цитирай

Да не те излъжа, но мисля че след като качиш приложението ще си изтегли поддръжка на ЛДАК, помня че теглеше нещо допълнително...

VOG-L29, HW GT4, KM6 Deluxe, KM2 Plus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай

Е той телефона ми надали го поддържа този кодек...

(2023-01-14, 22:09:20)RoboCop написа:  Е той телефона ми надали го поддържа този кодек...

Поддръжката трябва да е и хардуерна мисля?    

Май- май го имам, прочетох че от опции на програмиста се избира кодека...

Останах изумен в края на клипа от сравнението на микрофоните, при разговор в шумна среда: https://www.amazon.com/vdp/046f659de5b14...7cf52faf29

Liberty 3 Pro пръснаха конкуренцията. Няма Samsung, няма Sony, няма Sennheiser.. Big Grin
Цитирай

Айде, поръчани са. В Ozone в момента са на 219лв, мисля отлична цена..
Цитирай

Ползвам ги повече от година, още като излязоха ги преорднах и за това време мога да кажа че са супер . Единствения минус са гумичките, много калпаво се захващат и след време започват да се изхлузват. Аз дори съм ги лепнал със силикон като някакво решение.
[Изображение: 3236e57169c993df2d2650293abc8664.jpg]

Samsung GT-I9105P  Android 6 AOSP rom 32gb A-DATA
Lenovo A536  Android  4.4.2  MIUI 7   8gb SanDisk Ultra
Цитирай

Изглеждат доста зацапани твойте, може да са се пързаляли от мъзгата.. Big Grin
Цитирай

Така, сега тествам Ankera, никак не съм впечатлен от мощността на звука. Качеството е добро, ама пак се чуват слабичко. Нямат много разлика с buds 2, дори е твърде възможно buds- а да са идея по- силни като звук.

Малко се чувствам подведен, че колегата ги хвалеше колко са мощни, а те нищо специално, като груба сила.    

Някой, който не знае какво е да му се затварят очите от силата на звука, да дойде да му пусна големите JVC, допълнително усилени с малкия усилвател на MAX, така обичам да слушам аз. Big Grin После главата пищи на заето, ама баса поне ти е направил масаж на слепоочията.

И после защо са ми слаби всички безжични слушалки с тапи..

В интерес на истината, този Canyon TWS 2 има по- силен звук от всичко по 200-500+лв на пазара. Като качество във високи по- добър от Anker и Buds 2, в ниски почти на равно с тях. Взех ги за 35лв от магазина с 2г. гаранция. Те това е, ама за разговор трябва едната да я държиш като радиостанция пред устата ти, да те чуват. Big Grin
Цитирай

Тази тема по принцип е доста субективна, няма как всички да имаме еднакви нива на възприятие. Ако не ме лъже паметта в менюто на разработчика има един абзац, който заключва максималните нива на звук към слушалки с цел предпазване на слуха, ако е така - елиминирай защитата...

VOG-L29, HW GT4, KM6 Deluxe, KM2 Plus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай

Ако имаш предвид това, спряно си е.    

Успях да ги излъжа, избримчих къстъм еклавайзерът най- горе и VLC има друг еклавайзер и се получава наслагване и вдигнах звука с много...    

П.Д. Днес два пъти ми паднаха от ухото при леко докосване, вторият път влязоха под двоен рейс тръгващ от спирка и шанса беше 95% да станат на сол. Четно да кажа, от 5-6 реда огромни гуми не знам какво чудо се случи, че оцеляха.

За сега минуси спрямо Buds 2, падат от ушите, buds 2 никога. Като говориш по телефона, опцията за собствен глас не работи добре и пак се получава така, че викаш. Създават досадното налягане в ушите. Изброените три минуса са не малки плюсове на buds- a!
Цитирай

Добра промоция на Bang & Olufsen 65% са намалени.

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай

Качеството на повечето слушалки тип тапички с кабел, които съм купувал от БГ е лошо. Не знам за нас други ли партиди изпращат, но купих същите, съвсем обикновени, уж Сони се водеха ми изкараха цели 5 години докато се развалят (едната спря да работи, както често става).
Ето ги: https://megamag.bg/product/sony-headset-...blue/73065
Тук са 10 лева, както виждате за без пари. Кабелът им е от стандартните тънки. Като купувам същите и подобни в София ако ми издържат 5 месеца ще е добре. Не знам откъде идва това разминаване, още повече, че става въпрос за бивша соц страна, а не за западна.

От купените в БГ съм доволен от CANYON TWS-1, но не съм ги ползвал много. Е те поне нямат кабел, който да се развали.

Galaxy S1 -> Lumia 520 -> Xperia SP -> Galaxy Young S6310 -> Galaxy J5 -> iPhone 6S -> J5/Young S6310 (временно) -> Galaxy A12
Цитирай

Каква промоция.., това реално няма как да струва 800-900, че и 1000лв. 300лв са му реалната цена макс, а да е на оферта трябва да е 120-130лв.

П.С. Днес проведох още тестове.
Предимствата на Anker liberty 3 пред buds 2. Не малко по- добро шумопотискане на шума на морето. Buds- a се справя добре само с най- ниските, докато Anker- a скрива добре и средите. Anker- а като си поиграеш с настройките може да изкараш много по- силен и чист звук, най- вече води във високите, buds- a там е разочарование. Отделно Buds- a имам чувството, че на моменти пращи като се насили с някоя по- висока песен като звук.

Обаче тези прекъсвания на Anker малко ме дразнят.
Явно е обаче, че пълно щастие няма, няма и да има!
Цитирай

@RoboCop С какъв телефон ги тестваш?

Samsung Galasy S23 Ultra
Цитирай

Xiaomi Mi 10T Pro
Цитирай

@RoboCop Според мен няма как на 100% да използваш пълния потенциал на Buds 2 без приложението Samsung Werable. Не знам да го има за други марки телефони.Аз използвам Buds 2 и съм повече от доволен.Пробвал съм и тези които колегата споменава на Bang&Olufsen.Много добър саунд,но неудобни за по дълго време слушане.Отделно леко стоят извън ухото.Според мен дизайна на Buds 2 е оптимален. Нося ги с часове и не усещам никакво неудобство.Перфектни са и за разговори.

Samsung Galasy S23 Ultra
Цитирай

(2023-01-13, 21:07:29)pepy1 написа:  Жена ми върти някакво колело в апа на а1, играе за някакви слушалки/безжични/ - заслужават ли си? 
Сега видях за какви награди се играе,като за без пари-толкова. Smile
65 телефона Samsung Galaxy A23 5G
130 безжнични слушалки TCL
https://www.a1.bg/mya1-campaign

Huawei P30
Цитирай

Здравейте. Нов съм във форума ама да почвам и аз да питам за съвети.
Тази година съм решил да се охарча за слушалки и да си взема поне 2 различни вида слушалки.
Като цяло засега тези са ми грабна ли окото:

Sennheiser - Momentum True Wireless 3

https://www.ozone.bg/product/sennheiser-...cAQAvD_BwE

Смисъл заслужават ли си парите защото не са хич евтини. Аз търся издръжливи слушалки понеже съм със слушалки в ушите през повече време на деня.
Ако може предложете и хубави модели спортни слушалки където се слагат около врата (пак безжични). Отворен съм за предложения и благодаря предварително за отделеното време.
Цитирай

Цял ден с тапи в ушите не е много здравословно, защо не нещо over-ear.

Иначе - Sony WF-1000XM4 са 100лв по-евтини с практически същите функционалност и качество спрямо Sennheiser-а (не харесвам марката заради надценките на продуктите им).

Liberty 3 Pro са още 100лв. надолу със същите функции и относително добро качество.

Ако не си ползвал подобни досега, само едно предупреждение. Не очаквай чудеса от някои от функциите. ANC, микрофоните и батериите на практически всички модели са посредствени. Това са си миниатюрни устройства с огрганичени възможности.

Лично предпочитание е и варира от човек до човек, но не нося слушалки, докато спортувам. Загряват ушите и главата, събират и задържат пот. При мен създаватт дискомофорт при движение.
Цитирай

(2023-05-13, 10:35:34)totto написа:  Цял ден с тапи в ушите не е много здравословно, защо не нещо over-ear.

Иначе - Sony WF-1000XM4 са 100лв по-евтини с практически същите функционалност и качество спрямо Sennheiser-а (не харесвам марката заради надценките на продуктите им).

Liberty 3 Pro са още 100лв. надолу със същите функции и относително добро качество.

Ако не си ползвал подобни досега, само едно предупреждение. Не очаквай чудеса от някои от функциите. ANC, микрофоните и батериите на практически всички модели са посредствени. Това са си миниатюрни устройства с огрганичени възможности.

Лично предпочитание е и варира от човек до човек, но не нося слушалки, докато спортувам. Загряват ушите и главата, събират и задържат пот. При мен създаватт дискомофорт при движение.

Благодаря за информацията. Ппц си стоя доста често със слушалки ама сега съм 12ч на работа и слушам значително по малко. Меломан съм, какво да правя. А като цяло какви безжични или с кабел слушалки са хубави? (Без тип ушанки. Само вътре във ушите да са.) като цяло тази година съм решил да се охарча и да си купя издържливи слушалки и качествени. Предложения. Единственият ми критерии е да имат гумички. От тип тапа ме болят ушите, дори и да са ми разширени от години слушане. Така че всеки е добре дошъл да дава предложения за евтини и скъпи слушалки.
Цитирай

Предложете нещо, което не е скъпо но качествено предимно за слушане на Подкасти и аудио книги, рядко за музика.

Pixel 3 XL 64gb clearly white and Pixel XL 128gb
------------------------------------------------------------------
Huawei P8 GRA-L09 TITANIUM GRAY
------------------------------------------------------------------
Цитирай

(2023-05-13, 14:31:44)VMAndroid28 написа:  ....... Меломан съм, какво да правя. А като цяло какви безжични или с кабел слушалки са хубави?......

Малко отклонение - меломаните не признават нищо друго освен "ушанки" с кабел. Другите 95% от хората не намират разлика между кабел и безжични слушалки ако последните ползват някои от по модерните кодеци - AAC, aptX, aptX HD и LDAC ( подредени са по качество от ниско към високо) Тези които ползвам аз са с aptX и си ме радват достатъчно но ако искам наистина да се насладя на добро звучене слагам Sennheiser-а (Sennheiser hd4.50 btnc) безжично или с кабел. За тапи обаче не си струва да се харчат големи пари понеже както е писал колегата по горе от тях не може да се очакват чудеса. За мен  TWS слушалките на Anker са си достатъчно добри. Качественото звучене си иска обаче и подходящ източник на звук който предопределя и какви ще са слушалките. Последните модели телефони самсунг работят добре само ако и слушалки са самсунг. Епъл пък не признават нищо друго освен AAC кодека който е най посредствения от всичките. Преди да избирате проверете какви кодеци поддържа телефона ви .
Цитирай

(2023-05-17, 12:43:40)veskovalkov написа:  Малко отклонение - меломаните не признават нищо друго освен "ушанки" с кабел. Другите 95% от хората не намират разлика между кабел и безжични слушалки ако последните ползват някои от по модерните кодеци - AAC, aptX, aptX HD и LDAC ( подредени са по качество от ниско към високо) Тези които ползвам аз са с aptX и си ме радват достатъчно но ако искам наистина да се насладя на добро звучене слагам Sennheiser-а (Sennheiser hd4.50 btnc) безжично или с кабел. За тапи обаче не си струва да се харчат големи пари понеже както е писал колегата по горе от тях не може да се очакват чудеса. За мен  TWS слушалките на Anker са си достатъчно добри. Качественото звучене си иска обаче и подходящ източник на звук който предопределя и какви ще са слушалките. Последните модели телефони самсунг работят добре само ако и слушалки са самсунг. Епъл пък не признават нищо друго освен AAC кодека който е най посредствения от всичките. Преди да избирате проверете какви кодеци поддържа телефона ви .

Ясно. Наистина ви благодаря за ценната информация. Аз като цяло сега началото на юни да взема заплата и ще си взема нов телефон. Все още не съм избрал определен бранд, но избирам между Xiaomi, Oneplus и Samsung. След като избера телефон, следователно почвам и слушалките. Просто е аз обичам да проучвам преди да купувам техника, независимо скъпа или евтина. 
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)