Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

HTC One М7 към CD-Pioneer
#1

  Здравейте колеги,


Искам да ви попитам,когато съ свържа телефона към УСБ-то на колата ми изкарва "error-19" грешка,това е защото немога да си избера MTP режим за да ми изкара папките в ЦД-то.С Андройд 5 лолипоп съм и незнам как да го накарам да тръгне.Другия ми телефон е един смотан Леново с андроид 4.2.2,но като го свържа с усб-то ми излизат доста опции.Само да се зарежда,МТП,камера и т.н.Има ли някаква програмка да си сменям режимите на усб-то
Цитирай
Аксесоари
#2

Android 4.2.2 имаше такива опции, като дали да бъде Mounted Disk, Charge Only, MTP Device.
Mounted Disk винаги задължително трябва да бъде във FAT32 форматиране, което е общo за PC, Mac и Android.

Android 5.02 всичко управлява от ядрото, и телефона е видим само като MTP Device (Media Transfer Protokol). Това е положението, така са решили, за да може ядрото винаги да има достъп до всички дялове, и все пак да позволи на човека през компютър да си достъпва същите папки на sdcard (виртуална sdcard, без значение, че нашия телефон има само вградена памет с това име). При него дяла sdcard е форматиран в ext3 или ext4, Linux форматиране с много права, permissions за всякакви нива на достъп от много по-високо ниво. Телефона контролира споделянето през цялото време.

Основната причина да се сбогуват с предишния USB Mass Storage, e, че за да е възможен, споделяния дял трябваше да бъде форматиран само във FAT (FAT32), който е много лесно повредим, бавен и е изключителна собственост на Microsoft. Освен това FAT изобщо не подържа съвременните permissions на файловете, т.е. всичко е масово достъпно, и няма как да се разделят нива на достъп до споделяните файлове. Щом бъдеше споделен, никоя програма или системата на телефона, не можеше да го достъпне - компютъра получава изключителен, заключен само към него достъп. За да бъде така, всички дялове в телефона трябваше да бъдат отделени, предварително дефинирани partitions.

Една от много възможни допълнителни причини - защо са решили да бъде автоматично, според мен, е и заради "USB Audio Support" на Android Lollipop, който позволява множество външни аудио устройства да бъдат просто включвани към телефона, и да проработва всичко. Това могат да бъдат USB микрофони, колонки с усилвател, и т.н.

Подробно обяснена разликата, причината за раздялата със стария USB Mass Storage, примане новия MTP Device има How-to-Geek.
Цитирай
#3

И в крайна сметка има ли решение по моя въпрос
Цитирай
#4

Имам същния проблем и не съм намерил решение. Кофти, че заради тази функция дадох излишни пари, но ко да се прави. Custom Rom дали има с такава функция ?
Цитирай
#5

Даа ужас дадох 150 лв за Pioneer и нестава да го свържа.Да има и АUX i флашка ама нон стоп свалям песни от телефона мога ли пък на ден по 10 пъти да я актуализирам
Цитирай
#6

Ако връщане обратно към ROM с 4.2 Android е "решение" - значи да, това е решение. Smile
Факт е, че всичко може да се направи поне по 3-4 начина. Не давате детайли, защо така?!
"Свалям песни нон-стоп" може да се прави по безжичен начин, без кабел.
Цитирай
#7

Проблема май не е в лолипопа. Xperia Z3 Compact с лолипоп тръгва без проблем, а моят HTC one m8 също с лолипоп дава error 19. Ако някой е намерил решение на проблема, моля да сподели.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)