Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Въпрос относно бъг-а с камерата и вайбър
#1

Здравейте, прехвърлих темата с впечатленията от нексус 5, понеже бях се насочил към него. 
Като "дефект"излиза, че вайбър и камера едновременно не мога да се ползват и то не при некъв къстъм, ами при официален дощъл по официален път упдейт ? Така ли е в крайна сметка и до ден днешен този проблем не е решен ? 
Бях се надъхал доста, но това малко ме разубеждава, някак си идеята, че ще си купя нещо "ново"(за мен) макар и втора ръка и ще има нещо. което няма да работи по него не ми допада..

Очаквам отгворите ви. и ви благодаря
Цитирай
Аксесоари
#2

Малко след ъпдейта до 5.1.1 излезна и ъпдейт за Вайбър и от тогава нямам такъв проблем.
Въобще при 5.1.1 всичко е наред при мен, няма и мемори лийк.

LG Nexus 5 
Xiaomi Mi A1
Цитирай
#3

Това е чудесна новина!
Нека и други колеги да кажат дали и при тях е ичезнал проблема след ъпдейт на вайбър!
Цитирай
#4

Една седмица не съм рестартирал. Камерата си работи.

LG Nexus 4/LG Nexus 5/LG G2/LG G4/LG G6/Samsung S23+
Цитирай
#5

Проблема го няма при всички устроиства Wink Един телефон може да има проблем с вайбъра и камерата (проблема е само в камерата, уж заради вайбъра), друг телефон може да си работи отлично с вайбъра. Относително е да се отговори на въпроса ти Wink Аз имах проблема с камерата...махнах вайбъра...и вече цяла седмица камерята си работи. Ползвам друга програма за "чат" и не ми липсва вайбъра изобщо Wink Дано след като са го ъпдейтнали да е наред всичко. Ако ше го вземаш втора тъка, като ходиш да го вземаш, погледни колко часа не е рестартиран телефона, и ако има вайбър, дали ще тръгне камерата. Ако е бил жив повече от 100 часа и камерата работи и има инсталиран вайбър....вероятноста да се появи проблема е минимален Wink Но все пак е техника, и никой не може да ти даде гаранция Wink
Цитирай
#6

лошото е, че продавачът е с версия на андроид 4.4.4 не знам поради каква причина, а аз ще го взимам по еконт евентуално и няма как за 15 мин да о ъпдейтна и да сложа вайбър
Цитирай
#7

Защо не го накараш да го ъпдейтне до 5.1?

Xiaomi 11T Pro 256GB Moonlight White
Xiaomi Mi 11 256 GB Midnight Gray
Honor View 20 128GB Sapphire Blue + Honor MagicWatch 2 42mm Agate Black
Цитирай
#8

Toчно това го накарах да направи, но ми отговори, че нямал време за това.
Аз се чудя този проблем в xda не е ли зачекнат, не са ли го решили по някакъв начин ?
Много ми харесва телефона като цяло, но това с тази камера.. смятате ли, че вайбър или който е там причинителя ще си фиксне проблема или по-скоро не ?
Цитирай
#9

Аз не знам защо си мислиш, че ще успееш да си намериш телефон без някой друг проблем.

Nexus 5/ OnePlus 3T/ OnePlus 8T
Цитирай
#10

Аз също имах такъв проблем, дори и при 5.1.1, но откакто съм с камера 2.5, нямам проблем. Може и вайбър да се е обновявал, но не съм обърнал внимание.

LG Nexus 5
Цитирай
#11

Повторил съм го и в друга тема. Проблема с вайбър се премахва като забраните permission-а на вайбър за камерата от app ops. Така няма да има нужда да махате самото приложение. 160 часа при мен вече не е имало проблем
Цитирай
#12

Аз съм със версия 5.1.1 и за съжаление проблемите с Вайбър и камерата даже и с мобилния интернет все още са налице. Съответно ми се налага и да рестартирам веднъж или два пъти на седмица

Google NEXUS 5 Android 5.1.1 Lollipop
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)