Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Помогнете , телефона не иска да се включи
#1

  Здравейте на всички .
Така първо искам да ви запозная с историята на телефона а после ако може някой да ми помогне.

Преди около седмица телефона ми падна на земята , дисплеят се бе счупил , но си работеше както телефона така и дисплеят.
Започнаха и проблемите (не знам дали има нещо с пукването) 
1-во започна да губи обхват а и дори не разчиташе мрежата (картата) , пробвах и с други карти.
2-ро започна да пада ужасно бързо батерията , не знам дали се дължи на факта , че се опитваше да разчете СИМ картата (постоянно трябваше да съм на зарядно за да работя)
3-то започна да се рестартира постоянно , но само тогава , когато не го ползвам WTf...
4-то една сутрин като се събудих реших да проверя часът а той бе изключен , опитах да го включа , но не ставаше а от долу под входа за зарядното светеше ЧЕРВЕН ДИОД .

Моля дайте някакви насоки , какво да правя ? 
Телефона мисля ,че има остатък 3 месеца гаранция , но едва ли ще ми я зачетат при пукнат дисплей .
Не мога да се сетя точно , но мисля че преди тази каша ъпдейтнах системата.
 
Цитирай
Аксесоари
#2

Не съм специалист но поправката ще ти излезе солена,търси друг
Цитирай
#3

И аз така мисля, търси друг !

POCO F1
Цитирай
#4

Поне влизаш ли в Recovery mode? Мани счупения екран, той не е важен сега. Какво пробва да съживиш тел-а?

neXus 5 running M (rooted)
Цитирай
#5
Smile 

Офф извинявам се забравих да спомена изобщо , че не съм на ТИ с тези работи Recovory mode и тем подобни .

А точно това забравих да питам в темата си . Bu  Дали мога по някакъв начин да го съживя .
Цитирай
#6

Много за четене имаш,сорри
Цитирай
#7

В Recovery режим влизаш като задържиш едновременно бутона за намаляване на звука и бутона за включване. Първо остави телефона малко на зарядно да се зареди и след това пробвай. Ако зареди рекавърито имаш значи работата не е толкова зле. Имаш два вариянта: първия ти да си оправиш телефона сам и втория да го дадеш на сервиз. За първия трябва хубаво да прочетеш най-горната тема от важните теми. Но ти сам каза че имаш още 3 месеца гаранция. Така че хвърли го на сервиз и им кажи че се е прецакал докато се е ъпдейтвал. Те трябва да ти го оправят. За стъклото незнам дали ще искат да го сменят и колко, но ти ги питай и си реши сам.

neXus 5 running M (rooted)
Цитирай
#8

Благодаря за информацията колега  Smile
Цитирай
#9

Не става колеги, не мога да вляза в Recovery-то.
Цитирай
#10

Зареди ли телефона? Изобщо нещо показва ли се на дисплея? Пробвай с гаранционната карта да го върнеш.

neXus 5 running M (rooted)
Цитирай
#11

Той телефона ако не е рутнат, и няма инсталирано TWRP няма как да влезе в рековъри !

POCO F1
Цитирай
#12

Не е така всеки телефон има рекавъри, просто за нас рутнатите трябва друг вид рекавъри, което да изпълнява допълнителните функции.

neXus 5 running M (rooted)
Цитирай
#13

(2015-06-12, 14:59:17)mohax43 написа:  Зареди ли телефона? Изобщо нещо показва ли се на дисплея? Пробвай с гаранционната карта да го върнеш.

Да колега заредих го , но нищо не се показва ...
(2015-06-12, 17:36:24)nikkor2011 написа:  Той телефона ако не е рутнат, и няма инсталирано TWRP няма как да влезе в рековъри !
Не е рутнат
Цитирай
#14

Провери първо дали зарядното работи на друг телефон или вземи друго зарядно и пробвай с него. Трябва си сигурен, че не е от зарядното. После прочети това което съм писал в една тема преди време:
https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=58675
Ако и това не стане - сервиз.

neXus 5 running M (rooted)
Цитирай
#15

Благодаря за информацията , разгледах темата  , но не стана Sad за сервиз
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)