Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблем с Gpro 2
#1

 
   
  Проблема е следния - след поредния ъпдейт преди 2-3 седмици участък от екрана стана "нечувствителен" - около 1-1,5 см от екрана по височина или не "усеща" докосването, или пипаш там, но "хваща" някъде на страни. Също така на моменти не мога да плъзгам менюта и сайтове "нагоре - надолу" - като пипна и веднага отваря линка, не изчаква да плъзна екрана.  Върнах до заводски настройки но проблема си остана. По спомени като бях с "Андроид" 4.4.4 имах като опции "калибриране" на екрана и "скрииншот" - сега ги нямам. Гледам че никой не е писал за такива проблеми, вярно че сме малко хората с този телефон, но все пак - някой сблъсквал ли се е с този проблем и как го е решил? Дали си струва да пробвам да "върна" стара версия на ОС?  По гаранция няма как да ми го отстранят защото преди месеци телефона претърпя "злополука" - изтърси се на асвалта и външно му личи (няма счупено и всичко си му работеше до скоро), но си личи че е изпускан

LG Gpro 2 32GB    LG G5, Samsung Galaxy Note 8,  Huawei P40pro, Samsung Galaxy Tab S2 - 4G
Цитирай
Аксесоари
#2

Колега възможно е проблема да е хардуерен, след като си го изпускал. Влез в скритото меню на телефона. Намери settings >> update touch firmware.
Дано помогне.


Most people respect the badge. Everyone respects the gun.
Цитирай
#3

Xардуерно e - направих каквото ми каза, освен това тествах екрана от скритото меню - просто има ивица в която не хваща... Жалко, толкова ми харесва тоя телефон и съм свикнал с него... Дано скоро пуснат G pro 3

LG Gpro 2 32GB    LG G5, Samsung Galaxy Note 8,  Huawei P40pro, Samsung Galaxy Tab S2 - 4G
Цитирай
#4

Съжалявам да го чуя. Щеше ми се да не е така. Ако искаш провери как вървят цените на дисплей от ибей.


Most people respect the badge. Everyone respects the gun.
Цитирай
#5

Здравей,аз притежавам LG G Pro f240 и при мен се получи същия проблем.Около 1см от дисплея въобще не реагираше.Разбрах,че тъча се е прецакал.Попитах тук там,но цената беше направо космическа за моите възможности и взех нещата в мои ръце.Разрових се в нета и намерих тъч в алиекспрес за само 10 долара.Естествено поръчах два (за всеки случай) и те дойдоха за около 3 седмици.Дотогава никога не бях разглабял телефон,но винаги има първи път.Доста ровене и четене падна,но накрая всичко стана много добре.В ютуб има доста клипове как става замяната.Ако се навиеш да купиш от алиекспрес или от друго място ЗАДЪЛЖИТЕЛНО гледай в комплекта да има инструменти и лепенка с която да се залепи тъча(дигитайзера) към рамката на телефона.Самата замяна не е толкова сложна просто трябва да внимаваш.Провери в ютуб дали няма клип как става замяната така ще ти е най лесно.Желая ти успех и ако с нещо мога да ти бъда полезен ще се радвам да ти отговоря стига да мога.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)