Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Samsung Galaxy Xcover 3 - всичко за този прекрасен телефон

Ресет/фактори ресет/хард ресет/връщане на фабрични настройки/връщане на заводски настройки/нулиране с фабрични данни са различни наименования на едно и също нещо.

D_coffee
Цитирай
Аксесоари

След актуализацията не съм правил никакви ресети и нямам никакви проблеми. Засега си бачка всичко стабилно.

П.П. След смяната на мейн борда вече /засега поне/ нямам проблеми с нета,входящи и изходящи разговори. Само не ми е ясно защо са сменили и LCD панела....

CAT B15
Цитирай

Някой пробвал ли е предната камера с това намигване дали му работи,напредната версия беше с помахване и работеше сега при мен с мигането не се получава,а и менюто за батерията не ми работеше,общо взето тези проблеми забелязах след упдейта
Цитирай

При мен си е отново с помахване. Нямам нищо за мигане..... менюта на батерията ми работи също... Засега нямам проблеми с ъпдейта

CAT B15
Цитирай

Привет  на  всички! От  няколко  месеца  съм  с  новия  Samsung Galaxy Xcover 3 и  определено  съм  доволен  от  телефона. Но сега имам  проблем.
Преди  два  дена,  телефона  ми  си  е  свалил  новата  операционна  система  Lollipop,  и  сега  любезно  ме  приканва  да  я  инсталирам. Но  тъй  като  съм  си  добре  със    стария Андроид,  нямам  намерение  да  я  инсталирам. Затова  искам  да  премахна  вече  свалената  актуализация  ,  защото без  да  искам   може  да я  инсталирам. Два  дни  се  мъча  и  не  мога  да  разбера  как  става  това,  затова моля  за  помощ.
Цитирай

В Настройки -> За устройството -> Актуализация на софтуера ->махни тикчето от Автоматично проверяване за актуализации. Рестарт.
Цитирай

Някой знае ли относно root за Android Lollipop на този телефон ?

Samsung Xcover 3  SM-G388F  
Цитирай

Днес си го взех от мобилен оператор и получи автоматичен ъпдейт до лолипоп 5.1. Страхотен телефон !

Samsung C100 -> Sony Ericsson K750 -> Sony Ericsson K850i -> Samsung Omnia I8000 2 -> Lg Optimus 3D -> Huawei Ascend G700 -> Huawei Honor 7 Lite -> Huawei Mate 20 Lite  Smile
Цитирай

(2016-03-15, 07:25:54)tsvetan24 написа:  В Настройки -> За устройството -> Актуализация на софтуера ->махни тикчето от Автоматично проверяване за актуализации. Рестарт.

Благодаря  за  напътствията,  но  не  се  получава. След рестарта  ми  излиза  отново  съобщението,  че  актуализацията  е  изтеглена  и  чака  да  се  инсталира. Появява  се  и  една  иконка  горе  вляво.
Цитирай

В такъв случай направи бекъп и фектъри резет, след което забрани отново ъпдейтите.
Цитирай

Здравейте пак.Имам въпрос за Lolipop-а.Преди в меню актуализация на софтуера при натискане на иконата актуализация ми казваше че работи с последната такава-4.4.4., както и беше.Сега когато натисна иконата актуализация не отваря нищо,иконата само променя цвета си в момента на натискането.
Възможни причини?
Благодаря.
Цитирай

Къде пък видя икона ?!

[Изображение: dff66231bef55540aa9be8f870d01746.jpg]

И актулизация сега като цъкнеш...

[Изображение: a2a49380fe4c0d59b74df0737964220f.jpg]

CAT B15
Цитирай

Бях забранил актуализацията.
Сега е разрешена и сваля.
Благодаря.
Възможно ли е връщане към 4.4.4 след качването на LoliPop?Ако не ми хареса нещо.
Цитирай

ми официялно май не разпраат от samsung

Samsung Xcover 3  SM-G388F  
Цитирай

Всичко е възможно с малко търсене и четене.
Цитирай
Smile 

(2016-03-16, 06:44:32)tsvetan24 написа:  В такъв случай направи бекъп и фектъри резет, след което забрани отново ъпдейтите.

След  двукратни  опити,   се  предадох  и  си  инсталирах  новия  Андроид. Явно  не  правя  нещо  както  трябва. Благодаря  за  съветите !
Цитирай

Преди няколко дни ми се е инсталирал последният официален ъпдейт от Samsung до Lolipop 5.1.1., смартфона стана практически неизползваем (лично за мен). Непрекъснато ми крашват разни процеси (google store, maps, hangoust, найстройки, Samsung клавиатура и т.н.), след което се рестартира и така след 10-15 минути работа процеса се повтаря. Гаранционен е, надеждата ми е в понеделник да се свържа със съпорта ако може да ми помогне без да им го изпращам...
Цитирай

След абдейта и при мен нещата не вървяха както трябва. Батерията за ден стигаше до 0 , по време на разговор мобилния нет не се стартираше, google play крашваше, искаше да оптимизира някъкви процеси изобщо ужас. Аз си реших проблема с hard reset. Засега 3-ти ден всичко си е ок. Ще видим след седмица работа как ще е. Дано съм бил полезен.
Поздрави.
Цитирай

(2016-03-19, 18:48:06)vasko_ написа:  Преди няколко дни ми се е инсталирал последният официален ъпдейт от Samsung до Lolipop 5.1.1., смартфона стана практически неизползваем (лично за мен). Непрекъснато ми крашват разни процеси (google store, maps, hangoust, найстройки, Samsung клавиатура и т.н.), след което се рестартира и така след 10-15 минути работа процеса се повтаря. Гаранционен  е, надеждата ми е в понеделник да се свържа със съпорта ако може да ми помогне без да им го изпращам...

Фактори ресет е задължително да се прави след всеки голям ъпдейт. Направи фактори ресет и ще се оправи.

D_coffee
Цитирай

(2016-03-19, 22:19:54)mitko1pr написа:  Фактори ресет е задължително да се прави след всеки голям ъпдейт. Направи фактори ресет и ще се оправи.
Всичко по телефона се беше изтрило след ъпдейта.. докато стигна до фактори ресет ми се е рестартирал или блокирал, а при хард ресет следва червен надпис Е:/unknown volume for path /sbfs, и положението е същото...грешки в системата след експлоатация от около 15-20 минути и рестарт след рестарт на интервали.
Цитирай

Това с червения надпис при опит за влизане в режим на възстановяване/recovery ли е?
Цитирай

(2016-03-03, 10:29:51)DaGa написа:  Някой да има проблеми с набиране и входящи разговори ? /При пълно покротие като ме търсят "Номера на абоната е изключен или извън обхват",а аз като набирам - никакъв сигнал и след малко прекъсване на набирането. Тези неща не всеки път ги прави. Също така чезне мобилния нет от време на време,а понякога дори и да го има - връзката все едно я няма - толкова е бавна. Телефона се ползва в София - с вивакомска карта. Закупен е и от тях

И при мен се появи същия проблем,но след инсталирането на по-новата версия Андроид 5.1.1  Беше се изтеглила ,инсталира се ок,друго всичко си работи добре на телефона.Говорих с приятел,занимава се точно с такива техники,лаптопи ,каза ми да го рестартирам по 1-2 пъти на ден,в продължение на няколко дни,просто новия софтуер да се напасва с телефона.Обаче ,не изчезна проблема,появява се когато си реши.Телефона не е купен от оператор,но е с карта Виваком,дали пък не е там проблема SleepyЗащото шефа си взе същия,с карта Мтел и стария андроид няма проблем.На жената също е Самсунг,с 2 карти и този проблем го има също на едната карта ,като я търся,дава че е изключен и след минута съобщение,може да бъде набран.Дали "кучето "не е заровено във Виваком,а ние само набеждаваме машината.
Цитирай

(2016-03-20, 06:30:31)tsvetan24 написа:  Това с червения надпис при опит за влизане в режим на възстановяване/recovery ли е?

Да.
Цитирай

Нещо се омазала системата. Флашни му с Один TWRP или стоков фирмуер.
Цитирай

(2016-03-20, 08:50:14)MITKO70 написа:  И при мен се появи същия проблем,но след инсталирането на по-новата версия Андроид 5.1.1  Беше се изтеглила ,инсталира се ок,друго всичко си работи добре на телефона.Говорих с приятел,занимава се точно с такива техники,лаптопи ,каза ми да го рестартирам по 1-2 пъти на ден,в продължение на няколко дни,просто новия софтуер да се напасва с телефона.Обаче ,не изчезна проблема,появява се когато си реши.Телефона не е купен от оператор,но е с карта Виваком,дали пък не е там проблема SleepyЗащото шефа си взе същия,с карта Мтел и стария андроид няма проблем.На жената също е Самсунг,с 2 карти и този проблем го има също на едната карта ,като я търся,дава че е изключен и след минута съобщение,може да бъде набран.Дали "кучето "не е заровено във Виваком,а ние само набеждаваме машината.
Някой по-горе спомена,че Виваком си сменяли оборудването,че нали и те на 4G ще минават и от там можело да е проблема. Но пък при мен проблема се оправи след разправии в сервиза и подмяна на мейн борда.

П.П. Разправийте бяха затова,че като им го занесох първия път му бяха направили само хард ресет и ми беше върнат с обяснението,че тоя телефон така си бил. Да съм си иЗключвал мобилните данни и са ги включвам само когато ми трябвали. Викам му на техника,че даннитв постоянно.ми трябват - тоя телефон не бил.за това. Да съм си бил взел бизнес клас телефон. (Изключих данните пробвах да набирам.. - първия път набрах ама остреща ги чувам с яко накъсване . След това неможах да набирам,а и са ме набират)

След скандал от моя страна го приеха обратно. Писах същия ден и до Самсунг България. Да видиш на другия ден как смениха борда,че и lcd панел сменили..ю.Него пък за кво са го сменяли идея си нямам...освен при смяната на борда да са го спраскало панела....

Това в официалния сервиз на Самсунг на К&К на ул. Коста Лулчев

CAT B15
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)