Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Bluetooth адаптер за Xperia Z
#1

Колеги, отварям темата с молба за съвет.
Имам bluetooth адаптер на пс-то, което е версия 1.2, а вграденото в телефона е 4.0. Проблемът е, че мога да изпращам файлове от телефона към компютъра, но обратно не ми позволява. Какво bluetooth устройство трябва да си купя, за да мога да изпращам файлове от компютъра в телефона, и обратно?
Изпробвах няколко устройства, предимно версия 3.0, но нямаше резултат. Получаването на файлове беше само от телефона в пс-то, но не и обратно.
  Ще бъда изключително благодарен на всички, които могат да ми помогнат.
Цитирай
Аксесоари
#2

Може да ти се стори банален въпроса, но правиш ли видим телефона за околните от настройките за блутут?

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#3

Да, настроен е винаги да е видим за околните устройства. Мисля си, че проблема може да е в това, е на телефона версията е 4.0, а на пс-то 1.2.
Цитирай
#4

Направих си няколко теста с юсб блутут адаптор, пиркачено към лаптор с Уиндоус 7, който адаптор е буквално на не по-малко от 5-6 години модел, но така и не успях да потвърдя марката и модела на устройството.
Въпреки стария модел адаптор, вероятно и доста старата версия за блутут модул, нямаше проблеми при изпращане и приемане на файлове към телефон, който е с блутут версия 4.0.
Осезаема обаче е изключително ниската скорост на трансфер между двете устройства, при юсб версия 2 на лаптопа, снимка с големина около 6 мегабайта, се изпращаше за около 1 -1,5 минути, което си обяснявам именно с разликата между версиите на блутут модула при двете свързани устройства.
Определено бих те препоръчал, а вероятно и не само аз, да се насочиш към адаптор, който поддържа версията на телефона ти, за да се използва капацитета на скорост и честота при трансфер.
По онлайн магазините преобладават разновидности на адаптори от всички видове версии на блутут, но разликата в цената е незначителна, за това по-удачния вариант, е нова версия на адаптор, който ще поддържа освен версията към която принадлежи, също и предходни версии.
Не е за подценяване и друга алтернатива за безжичното свързване, а именно /WIFI/ връзка между двете устройства.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#5

Много ти благодаря за изчерпателният отговор. Аз също достигах до заключението, че проблема е в разликите на версиите на адаптера и телефона. Би ли ми препоръчал онлайн магазини, откъдето мога да си закупя адаптер 4.0, че аз лично не открих?
Цитирай
#6

Предложение съм направил на лично съобщение.
Да не забравяме също и чуждите онлайин сайтове, където също има подобни, като са и на по-конкурентни цени.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)