Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

4-те капацитивни бутона спряха да работят след смяна на digitizer-a
#1

След малък инцидент с телефона (Sensation G14 z710e) се наложи да му сменя стъклото на дисплея (дигитизер-а). Поръчах някакъв, който уж беше за моя модел, но явно не е правилният, защото след монтажа реакцията на дигитайзера беше отвратителна. Пробвах това решение и сега екранът работи чудесно, реагира си напълно добре, обаче долната лента с капацитивните бутони (home, menu, back и search) изобщо не реагира по никакъв начин. Все едно, че я няма.

За сега се спасявам с ап, който ми добавя софт бутони на екрана, което е добро временно решение, обаче аз си искам капацитивните бутони обратно. Има ли някакъв начин да се върнат? Дигитайзерът си работи, има ли как някак си софтуерно да му се "разшири" активната област надолу?

| Phone: hTC Sensation | ROM: Elegancia v8.0.0 Sense 4.1 | kernel: SebastianFM v1.5.2 |
Цитирай
Аксесоари
#2

Аз си смених дигитайзера преди месец и тръгна от раз не по-зле от оригиналния.Най-вероятно единствения начин е дa го смениш наново.
Много е възможно да е повреден лентовия кабел при монтажа.

Phone: hTC Sensation / ROM: ViperS 5.1.0/ kernel: Sebastian FM /
Recovery: 4Ext 1.0.0.6 RC1 / Radio: 11.29A.3504.18_М / статус: S-OFF
Цитирай
#3

Лентовият кабел не е повреден никъде, сменял съм вече няколко пъти на този модел телефон. Четох много в нета, явно има някои дигитайзери, които просто не са съвместими.

Дали някой се е сблъсквал с подобен проблем?

| Phone: hTC Sensation | ROM: Elegancia v8.0.0 Sense 4.1 | kernel: SebastianFM v1.5.2 |
Цитирай
#4

Ами дефектна бройка, няма софтуерно решение за това нищо. Купувай друг. Wink
П.п. Има и още един момент мултимедийната платка също дефектира, но ме съмнява да е частично отражението върху тъча.

| Phone: hTC Sensation XE | ROM: Stock hTC Android 4.0.3 | BeatsAudio |
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)