Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Sony Xperia Z - Зарежда се изключително бавно.
#1

Hello, everyone.
Имам странен и много неприятен проблем с моят Sony Xperia Z (C6603). В момента работи на Lillipop (последна версия), но пробвах и с Киткат преди да напиша тази тема. Телефона се зарежда много бавно, като под бавно имам предвид повече от 5 часа за зареждане от 30% до 100%. Пробвах с различни зарядни устроиства - от Samsung Galaxy S3 и HTC One X, но резултатът е същия. Възможно ли е проблема да е в оригиналния кабел, тъи като нямам друг под ръка в момента ? Вече попитах в сервиз, колко би излязъл ремонта и ми казаха 65 лв от този сервиз: http://gsm-service-sofia.bg Според вас тази цена разумна ли е и какво мислите за този сервиз ?
Цитирай
Аксесоари
#2

Поне аз не съм сигурен, защо въобще си се обърнал към сервиз, за да си в неведение дали сумата от 65 лв. е задоволителна или не, при положение, че не са те информирали за конкретен проблем.
Преди да си пробвал с друг кабел поне, не мисли за сервиз, както и това, че са те ориентирали за цена, трябва ли да се предполага логичен проблем с батерията или въобще не са дали конкретен отговор за това какъв е проблема, защото не са проверявали нищо, а ми просто предполагат?

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#3

В интерес на истината, информирах сервиза за проблемът ми с доста детаили. За съжаление обаче, не получих отговор какво точно ще сменят по телефона за да решат проблема. Телефонът не загрява докато се зарежда и батерията поне по мое усмотрение не пада кои знае колко бързо. LED лампичката работи и телефонът индикира, че се зарежда. Ще пробвам и с друг кабел, но исках да попитам дали някои се е сблъсквал с подобен проблем.
Цитирай
#4

Провери също като вариант, зареждане на телефона в напълно изключено състояние, дали ще има разлика във времето за пълно зареждане, сравнено с това при заредена операционна система.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#5

Здравейте, отново. Пробвах и при изключен телефон, но резултатът е същият. По-късно днес ще изпробвам с друг кабел за да видим какъв ще е резултатът, тогава. Интересното е че не мога да се оплача от батерията, като издържливост. Четох в XDA, че доста хора са се сблъскали с подобен проблем след ъпдейта към Lollipop, като краен вариант оставям да пробвам отново с Kitkat. Отворен съм към други предложения и предположения. Благодаря на всички за помощта ! Smile
Цитирай
#6

99% е от кабела или усб порта
Цитирай
#7

Оригиналните зарядни на Samsung същия проблем дават доста често. Даже когато го включа като информация от къде зарежда постоянно играеше между usb и ac а беше включен в контакт. Както каза човека над мен,смени и пробвай със зарядно което не е с usb.

 Samsung GALAXY S6 SM-G920F Nougat 7.0
Цитирай
#8

Виж дали не е включен режим Stamina, на мен в този режим ми пише, че телефона ще се зареди след 5-6 часа. Успех! Wink

Huawei Mate 20 pro + Samsung S21 5G 256gb
Цитирай
#9

Здравейте, колеги. В интерес на истината пробвах какво ли не. Тъй като телефона е тъкмо закупен и не знаех какво е оригиналното зарядно, използвах това, с което ми го изпратиха - отново зарядно на Sony, но "GreenHeart" с изходен капацитет от скромните 850 mAh / 5V на фона на другият модел, който е 1500 mAh / 5V. В край на сметка обаче, дори и с по-мощното зарядно телефона се зареждаше не по-бързо. Изтеглих си един app - Battery Doctor. С него ми се струва че по-бързо се зарежда. Пробвах и с Kitkat, и с Lollipop, но в край на сметка реших да оставя Lollipop, защото пък в интерес на истината не върви лошо и до сега не съм срещнал някакъв друг проблем. Искам да опитам с калибрация на батерията от Revocery, може ли да ми препоръчате начин за root на Lollipop (.454) - C6603 ? Благодаря на всички, които се отзоваха. Smile
Цитирай
#10

Здравеите, имам същия проблем с xperia z съм, пробвах с наи различни зарядни, кабели, в колата пробвах но се зарежда за 4 часа, пробвах да изключа стамина мод същата работа, пробвах в изключено състояние няма разлика. Моля даите някакво решение ако знаете, с лолипопа съм с киткат нямах проблем, благодаря предварително :-)

Колата вози тялото, а мотора душата.   Honda CBR 600
Цитирай
#11

Предполагам си правил хард ресет?Вариантите са няколко: смяна с къстъм ром(Лолипоп),да изчакаш официалния ъпдейт от Сони или да си върнеш Кит-кат.

ПС:С моята "зелка" имах други проблеми с Близалката и затова се върнах на Кит-кат.

Motorola One Vision/9.0/

Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)