Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Разминаване с вярното местоположение при iGO Primo?
#1

Поздрави на знаещите! Smile
Първо да кажа,че рових много задълбочено в форума(и не само в този),но не открих подобна тема.Ако все пак съм я пропуснал,моля някой да ме насочи!
Проблема е с навигация iGO-Primo,Турция.Машинката е от подписа ми,без рут.До 30 сек.се завързва за "птичките",от 6 до 8 сателита,висока точност,рутира стабилно,без загуба или пропадане на сигнала.И когато останат до 50-60 метра до целта,ми дава оповестяване за пристигане и маршрута изчезва!Прави го както на автомобил,така и на пешеходец.Известно ми е,че не мога да искам триангулиране до 50см.но старичката ми нокия 5800 ми даваше разлика до 2метра,а това 8-ядрено изобретение....Свалил съм "скорост на пристигане" в настройките на минимума на системата-2км/ч.,същата работа.Мисля,че GPS транспондера си работи коректно,защото с няколко теста ми дава точност 4-5 метра.А позицията ми на картата(на око)е правилна?Някой съвет?
Цитирай
Аксесоари
#2

Виждам,че темата се чете,но май никой не може да даде някой съвет за жалост Sad Само като допълнително инфо-когато поставя целта на локализация в POI и навигирам до нея,навигацията отчита "пристигане до целта" малко по-рано и престава да рутира,а в POI таблицата същата цел ми го дава "...още 15 метра..." което е и действителното разстояние целта!
Цитирай
#3

Колега, и аз имам същият проблем. Дал съм настройка от 60 метра предизвестяване, преди бяха 100, и като достигне дистанцията от целта ме информира, че я е стигнал. Ако знам и разпознавам точната цел, не е проблем, ама с поредица от входове или залепени сгради си е ташак. Освен това забелязвам, че има доста сериозни разминавания между позицията на маркера върху картата (който ме отчита вярно) и предупредителните стрелки и гласове за следващи маневри, това 20-30 метра си е нормалното разминаване. Да не говоря за леко забавяне в опресняването на екрана. Ползвам и Навигон и тези проблеми там ги няма.
Цитирай
#4

Мислех си,че е нещо от настройки,все пак хардуера е корав-8 ядра,64 бита андроид,2 рам!!!Позиционира за секунди,с всички GPS тестове ми дава разминаване 2-3 метра (в зависимост от виждането на "птичките") и като ми изтресе "Пристигане",съм като в небрано лозе!!А не навигирам до места,които зная Smile и ми трябва почти всеки ден!Стигам до убеждението,че е софта,с нокия 5800,смешна в сравнения с този звер,ми даваше разминаване до метър-ама с Гармин Smile!!!!

Колеги,искам да помоля,който прочете темата,ако отдели малко време и ползва iGO,да сподели,дали има подобен проблем.Благодаря!
Цитирай
#5

Аз съм нов с iGo и не съм пробвал още, но гледам, че в настройките за опции на пристигане има разни настройки.
Цитирай
#6

Аз съм убеден, че проблема в никакъв случай не е хардуерен, нито нещо свързано с различните версии на на Андроид. Щом с една нави ме позиционира с точност 2-3 метра, а с Примото ми дава разминаване, и то както по-горе описах, че маркера на картата ми е на точното место, а командите и съветите им за маневри ме лъжат с поне 20-30 метра. да не говорим, че до дома минавам през няколко последователни леви-десни завои, като една от отсечките е 60-65 метра, а той ме предупреждава, че е 140м., което ме вкарва в следващата успоредна улица. Явно си е проблем в начина му на изчисляване на разтояния...
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)