Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Съвет за закупуване на навигация
#1

Здравейте,  реших се да си закупя навигация,  тъй като  пътувам доста.   Трябват ми карти за цяла европа.  До сега съм ползвал само sygic и искам помощ да избера най-добрата с подробни карти и точна. Парите са без значение,  ще съм благодарен на всеки изказал мнение.

 Samsung Galaxy S6 
Цитирай
Аксесоари
#2

Garmin с доживотно обновяване на картата на Европа. Има различни модели, с различни екстри и цени, но най-важното е картата. Последната се обновява четири пъти годишно и според мен е най-подробна.
Цитирай
#3

http://www.garmin.bg/?s=5&i=967
Цитирай
#4

Аз залагам на навигация за телефон. Тези гармини ми се струват много бавни, тромави и дървени. Незнам какво става ако искаш да си смениш хардуера само след години дали купуваш пак софтуера. На актуален телефон навигация работи много по-добре и по-бързо. А и при смяна на телефона няма грижи с инсталирането на нов телефон. Sygic не е лош избор, пак е с доживотен лиценз софтуера и картата е добра.

Ericsson T10 -> Siemens M55 -> Sony Ericsson K510 -> Nokia 5800 -> Google Nexus S -> Samsung Galaxy 3 mini -> Asus Zenfone 2 ZE551ML 2GB\16GB -> Xiaomi Mi Note 3 -> Poco X3 NFC
Цитирай
#5

(2015-07-28, 16:15:16)sandw написа:  Здравейте,  реших се да си закупя навигация...
Пробвай Here Maps. Безплатна е. Visslar

 
Цитирай
#6

Купи си навигационна система Том Том

Sony xperia М2, Microsoft Luimia 535
Цитирай
#7

Аз съм за телефон и / или таблет. Най-малкото, че можеш да ползваш устройството и за друго, освен за навигация. Също така, ако не ти харесва дадена програма, най-лесното е да я махнеш и да пробваш друга. Само внимавай, че на някои от телефоните приемниците не са добри. Имам такъв опит с Prestigio. Засега съм доволен от приемниците в таблет Samsung Galaxy Tab Plus 6200, телефони Asus Zenfone 5 и HTC HD2.
Цитирай
#8

Добре,  а за телефон каква бихте ми препоръчали.  Пак ще си я купя,  бе ми се занимава с кракнати версии,  но като давам пари искам да е нещо качествено.  Четох из разни форуми copilot я хвалят доста.  Някой ако я е пробвал,  да изкаже мнение.  Благодаря

 Samsung Galaxy S6 
Цитирай
#9

Избери си между Sygic  Sygic и iGO iGO. Лично аз съм с iGO и съм много доволен.

Huawei P30 lite Android 10
Цитирай
#10

Колега кажи си бюджета.
Аз ще ти кажа как ги виждам нещата +/- ти си прецени.
Навигаторите са горе долу дървени от към възможности. Гармин има  приложение което да изкара  време на екрана, цени на горивата и тн. като прави връзка с интернет  с помощта на смартфон или таблет. Картите са подробни и се ъпдейтват често.
Можеш да си вземеш малък или голям таблет от 7 до 10 инча със или без слот за сим карта.
Има много приложение за навигация който искат интернет   така че слот за им карта е препоръчителен но не задължителен защо може чрез   bluetooth да ползваш интернет от мобилния телефон.
Ако ползваш навигация през мобилен телефон е по лошо. На мобилен телефона ти звънят изкачат всевъзможни съобщения,звъни вайбър,уатцап и всевъзможни приложения който ще инсталираш. Това разсейва при шофиране и  може да ти заглуши напътствията.
Има цял раздел в форума с различни програми. Може да тестваш и ако решиш че ти харесва да си закупиш.
NAVIGON и Sygic  са скъпи но ще си ги ползваш завинаги.
Navitel Navigator и ROUTE 66 са по евтини и според мен всеки може да си ги позволи стига да иска.
Но и те са достатъчно добри стига да не си някакъв педант или фен на определена програма.
Google Navigation + WaZe + Nokia Here Maps  искат нет  но са много полезни и за това е препоръчително  уред с нет.
Nokia Here Maps мисля че само за мобилни телефони и не става на таблети но може и да бъркам.
Аз лично бих избрал 8 инчов таблет със 3G/4G.

Може и с това    http://www.smartfonbg.com/Sony-Xperia-Z-Ultra-C6833
Ако ти е голямо за телефон си го ползваш само за навигация Smile Пак е по добре от всеки един навигатор на гармин.

Може и с нещо подобно   http://tablet.bg/tablets-asus-Fonepad_8_...0162M01290

Също така  съвременните таблети имат  подръжка  на повече от една система от спътници.
A-GPS, GLONASS, Beidou  което ги прави много по точни от стандартен   GPS .
Beidou  май е само за Азия но не се знае  може скоро ние да го ползваме.
Цитирай
#11

"Nokia Here Maps мисля че само за мобилни телефони и не става на таблети но може и да бъркам."

Последната дума в изречението ти е правилна.
На мен лично не ми харесва Nokia Here Maps. И на таблета, и на телефона ми забива. По-старите версии даже скапваха андоида. Картите заемат повече място, но в замяна на това се свалят и инсталират лесно. Не можеш да разглеждаш картата в landscape режим. Препоръчвам IGO, но е малко капризна. Понякога трудно се инсталира. Съдя за това по оплакванията в темата. Иначе аз не съм имал трудности при инсталирането й на 3 телефона и един таблет. При мен на таблета след смяна на картите с по-нови ми се загубиха записаните фаворити. Най-добре човекът да си отдели малко време да изпробва кое ще му хареса и кое ще му свърши най-добре работа.
Цитирай
#12

Бюджета е без значение,  ще я ползвам на телефон (samsung galaxy s6), трябва ми навигация която наистина ще ми е полезна,  тъй като е свързана с работата ми.  Четох доста по темата,  но ми се е случвало да давам доста пари за нещо,  което се оказва безполезно за мен,  затова искам мнения на хора които са по запознати.

 Samsung Galaxy S6 
Цитирай
#13

Относно copilot

Има 7 дни тест безплатно . Можеш да я тестваш и ако ти хареса да си я купиш.
Има частично не преведени неща по менюто. Гласовите напътствия са малко дървени.
Може в бъдеще да ги оправят. Няма представа картите дали са подробни нито цикъла на обновяване.
Има тема за copilot можеш да прочетеш подробно.

[Изображение: b3fd219d95b7fe58.png]

[Изображение: a0ac88d47a07e8f1.png]

[Изображение: 30953e516cd21b50.png]
Цитирай
#14

Мерси ще я прегледам

 Samsung Galaxy S6 
Цитирай
#15

Инсталирай си Here Maps и си свали бг глас и карти по избор.
Може цяла европа и може на картата памет.
Ако не си доволен  вече ще го мислиш.


И може да пробваш  https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=56486
Като най лесно за инсталация.
Цитирай
#16

S6 няма карта памет. Той иска да си я закупи,а не да я сваля от Интернет.

SGN2(N7100) titanium grey Dr,Ketan V14 & AGNi 4.5.2
Цитирай
#17

Темата е "Съвет закупуване на навигация" а не помощ за избор приложение за навигация.
Или  коя е най  добрата навигация за Samsung Galaxy S6 
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)