Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Как да премахна безопасния режим
#1

Как подяволите се маха тоя безопасен режим? Като оставя телефона ми лудва, постоянно вибрира и се рестартира - изкл. го и той се вкл. сам и така не спира и постоянно мига, кво се случва? Как да го оправя, инсталирах 5.0.2 и пак продължава.

Android SXZ Black Android 4.2 JB Android<---------- Sony Xperia Tipo 4.0.4 ICS <---------------- Sony Ericsson W395
Цитирай
Аксесоари
#2

По принцип, след рестартиране на устройството, операционната система трябва да зареди нормално и да се излезе от този безопасен режим.
Мокрен ли е телефона?
Евентуално пропуск?
Провери за проблем с някой от хардуерните бутони, в частност тези за звука.
Във форума на Сони, потребители коментират засядане на бутон за звука, който налага именно стартиране на този режим.
При някои потребители, след успешен опит за отблокиране на бутона, телефона излиза от безопасния режим.
Ако не е това причината и всички хардуерни бутони са наред, вероятно ще трябва съдействие от сервиз.
Ето някои от коментарите по въпроса:
http://talk.sonymobile.com/t5/Xperia-Z-Z...012/page/2

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#3

Влязох с телефона в морето, но не съм седял повече от минута в него, бързо се усетих, че съм го забравил в мен. После веднага му отворих всички капаци и го почистих идеално от водата и го оставих да съхне 2-3 часа на слънце. После вечерта го вкарах в зарядното и тръгна, ама почна ей тея щуротии да прави - премигване постоянно, гася го и той се пуска сам после и т.н. И ако тея два бутона са заяли, как се очаква аз да ги оправя? Да удрям телефона докат се опрай или какво ?

Android SXZ Black Android 4.2 JB Android<---------- Sony Xperia Tipo 4.0.4 ICS <---------------- Sony Ericsson W395
Цитирай
#4

За да разбереш дали е блокирал някой от тях, въпреки, че споменаваш за инсталирана актуализация, където е необходимо адекватна реакция на бутона за увеличаване на звука, то при стартирана операционна система, пробваш действията им.
Правиш опит за увеличаване на звука, за намаляване, камера бутона, бутона за включване на телефона и т.н.
Ако всичко е наред с функцията им, вероятно може морската вода да е оказала влияние, след като коментираш и други проблеми след намокрянето, като премигване на дисплея например.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#5

Почти съм сигурен, че е от морето! Солената вода прави страшни поразии които понякога се проявяват след време. Отделно след изпаряването и остават микроскопични кристали сол които е възможно да блокират аналоговите копчета. Аз бях на сервиз след едно такова топване в морска вода а резултата: говорител и лентови кабел.
Цитирай
#6

Три дни го оставих без да го пипам, щото беше луднал. Днеска викам - я дай да го пусна и го пуснах. БИНГО! Взе та тръгна и не беше в безопасен режим и не праеше квото си иска телефона, т.е работи си нормално сега. Преди постоянно премигваше, телефона сам си усилваше и намаляваше звука, изкл. се сам, пускаше се... по едно време даже толко му беше писнало на телефона, че беше спрял и да се вкл - умря, ама днеска видиш ли реших да го пусна... Абе беше луднал отвсякъде. Днес го пускам и все едно е като нов. Да го разбирам ли така, че малкия дявол е бил и сол не е влязла в него щом си баца без проблеми сега. Big Grin Като че ли грее малко повече, ама тва може и да е от Lolipop-a. Чета, че при него телефона грее малко повече от Kitkat-a.

Android SXZ Black Android 4.2 JB Android<---------- Sony Xperia Tipo 4.0.4 ICS <---------------- Sony Ericsson W395
Цитирай
#7

Най вероятно ще усетиш по нататък дали е влязло солчица Big Grin
Цитирай
#8

Ти за 1-2 минути в морето изкара, че тонове сол са влезли в него. Big Grin Имайте предвид, че като влязох в морето имах и гумен протектор, който допълнително предпазваше капаците и м/у капаците и протектора няя как да попадне вода, плътно се залепя. Не мисля, че има сол вътре ама може и да греша.

Android SXZ Black Android 4.2 JB Android<---------- Sony Xperia Tipo 4.0.4 ICS <---------------- Sony Ericsson W395
Цитирай
#9

Телефона просто е изсъхнал и е заработил.
С два три часа на слъмце ще го изсушиш ама друг път. Хубаво е че е тръгнал.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)