Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Не иска да се вкл. и многократни вибрации
#1

Здравейте ! Днес бях на плаж и както обикновенно си правихме подводни снимки. Този път обаче глътна вода . В интерес на истината всички лакмусови лентички бяха непокътнати . Не знам от къде може да е влязло вода , но  беше влязла вода, появи се влага в стъклото на камерата . Няколко пъти го оставях на слънце да изпръхне , но така и не се вкл. Пробвах с няколко комбинации някои от които power b. + volume up  и down ........ Прибрах се в нас вкл го на зарядното и червената лампичка светна и започнаха няколко вибрации от порядъка на 3 последователни с вкл и изкл на червената лампичка за зареждането.... сега го оставих с отворени капачета и да не е на зарядното . Въпроса ми към вас е следния :Дано съм прескочил трапа и да съм го вкарал в някакъв странен режим ... Какво да правя ?
Този телефон ми е подменения - от около 10 месеца, но от Мтел ми казаха че този тел.  не е с нова 24 м. гаранция .... Много кофтии
Цитирай
Аксесоари
#2

Остави го 3-4 дена без да го пипаш и тогава опитай да го пуснеш. Аз подобно на теб бях, ама аз влязох в Морето, не в басейна. Big Grin Което си е и по лошо де. Не го пипах 3-4 дена след тва пробвах да го пусна и си тръгна без проблем. Направи същото, не го ръчкай в момента, защото вътре има влага и мое да направи некоя поразия. Отвори всички капачета и го остави за 3-4 дена и след тва пробвай да го подкараш.

Android SXZ Black Android 4.2 JB Android<---------- Sony Xperia Tipo 4.0.4 ICS <---------------- Sony Ericsson W395
Цитирай
#3

ХаХа кой каза, че е басейн , яко морска вода си глътна оставих го 2 дена на спокойствие и 2 дена в ориз .... Алармата ми се вкл всяка сутрин, зарежда даже бекъп си направих , екрана отчита тъчскрийна, но не свети .. в понеделник го оставих на сервиз ( на  Нокия във Варна ) 1 седм .. днес минах казаха ми , че работят по тел .... малко се ядосах ... не знамм ...
Цитирай
#4

Приятелката има Зетка и странното,е че не го е топила(поне не скоро),преди повече от половин година го карахме на сервиз и там казаха,че явно не е толкова воден колкото го дават,защото откриха вода в него,от тогава не е топен,не е мокрен..А и както и работил телефона,и изключил.Сега с бутона power само светва червения лед,показва логото и гасне,на зарядно по същия начин,с комбинация пауър с валъмите(към лаптопа) връзва синя светлина.
Отначало си помислих,че се е затрил фирмуера или нещо при ъпдейта го е оплескала,защото беше казала,че ще си сваля ъпдейт.
Каза,че последните няколко дни индикатора на батерията и правил номерца.
Вързах към флаштул,с идейката да сложа новия фирм,но пък няма как да се включи юсб дебъгинга.
Някакви идеи какво да го правя,с какви програмки да го оперирам и т.н.?

Huawei Ascend P6 4.4.2 || EmotionUI 2.3 || B014 Beta
Цитирай
#5

Ако телефона е ЗДРАВ, проблема е софтуерен, направете repair през PC Companion, ще светне. Но ако има физическа намеса - не гарантирам.

https://forum.androidbg.com/showthread.p...pid1177600
Цитирай
#6

(2015-09-08, 10:20:02)gogata2427 написа:  Вързах към флаштул,с идейката да сложа новия фирм,но пък няма как да се включи юсб дебъгинга.

Кажи ми къде си прочел, че за да флашнеш фърмуер с флаштуул трябва да активираш debug опцията?
Цитирай
#7

До колкото съм запознат,за да руутнеш телефон ти е нужна дебъг опцията.
Не съм се изразил правилно,а може и да не знам.
По-добре ли се почувства,като използва заядлив тон?

Huawei Ascend P6 4.4.2 || EmotionUI 2.3 || B014 Beta
Цитирай
#8

@gogata2427, Не виждам къде колегата се е изразил със заядлив тон, а по-скоро е изразил недоумение в грешната ти представа за метода на флашване с Флаштул и попита за информация от теб, къде си видял това изискване.
В поста си над моя, споменаваш руут, което по принцип действително изисква активирането на тази опция, но не и програмите Флаштул или Pc Companion, с които би трябвало да опиташ да съживиш телефона. В запитването си по-горе с проблема, никъде не си упоменал желание за руут, а търсиш предложение за това, как да се оправи софтуерно телефона.
Намесваш две съвсем отделни понятия.
Все пак, това са програми (Флаштул, Pc Companion), с които се флашва фърмуер на телефон, който може да е изключен преди това, както и да е с дефектирал софтуер. Опцията за отстраняване на грешки ( Usb debugging), освен това не е достъпна за обикновен потребител, именно за това се намира в менюто с "Опции за разработчика / програмиста", защото за нормалната експлоатация и актуализация на устройството, просто не е необходима.
Прочети съветите на колегите, както и това ръководство и ако е софтуерен проблем, трябва да се оправиш с една от двете изброени по-горе програми.
https://forum.androidbg.com/showthread.p...#pid216931

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)