Оценете темата:
  • 4 гласа - средно 4.25
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблеми и въпроси свързани с Xperia M4 Aqua (E23xx)

@vladi_3, Всъщност не е необходимо да се преминава към сейв моуд.
Настройки / Резервни копия и нулиране / Връщане към фабрични настройки.
или
Settings / Backup and reset / Factory data reset

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
Аксесоари

Пробвах всичко , неколко фирмуера , но проблема остава, през pc companion,flashtool и пак не става ....незнам, а тела е само на 2 седмици :-(

Samsung Galaxy A8 (2018) , Android 8.0 - Oreo
Цитирай

@atanas_s, Би трябвало ако проблема е софтуерен, след като твърдите, че сте преминали през преинсталиране и на друг софтуер с Флаштул,  да бъде отстранен.
Факта обаче,  че проблема отново е на лице и след това,  би трябвало да говори тогава за хардуерен такъв.
Остава въпросът, защо и дали наистина проблема се е проявил по твърдение от Вас, след актуализацията, защото бе редно с преинсталирането и смяната на стоковия за устройството фърмуер с друг, както написах и по-горе, да се оправи.
След преинсталирането, което вече сте направили и не сте стигнал до резултат,  препоръчвам тогава да се обърнете към сервиз за гаранционно обслужване.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай

Така и ще направя,но благодаря за инфото!

Sent from my C5303 using Tapatalk

Samsung Galaxy A8 (2018) , Android 8.0 - Oreo
Цитирай

Нали щяхме да получаваме новият Андроид още февруари, какво става, някой знае ли?

Sony Xperia J, Android 4.1.2 Jelly Bean
Sony Xperia M4 Aqua 8gb Android 6.0.1 MM
Sony Xperia XA 

Huawei Mate 20 lite
Цитирай

(2016-05-19, 21:50:41)GuardianDevil написа:  Нали щяхме да получаваме новият Андроид още февруари, какво става, някой знае ли?

Ще го пускат накрая на месеца. В БГ едва ли ще дойде скоро ако чакаме ОТА ъпдейт
Източник: https://twitter.com/SonyXperiaFR/status/...8276560896

Sony Xperia M4 Aqua /Stock Rom/ Android 5.0
Цитирай

Разполагам със  Сони М4 Аква.Проблема е следния:
Един  ден  реших да използвам функцията Аудио изход по време на говорене но става така че аз ги чувам а от татък не.
Ходи на сервиз но проблема стои.Какво може да се направи,пак ли на сервиз и т.н.


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай

Искам да споделя и моя проблем с телефона - от доста време предната камера не работи - опитах всичко - изчистване на данните на камерата(с и без рестартиране след това), връщане на фабрични настройки, System Recovery с Xperia Companion-а, отваряне на камерата в безопасен режим - нищо не помага. Просто опцията за превключване между двете камери изчезна и мога да ползвам само задната(за мой късмет работи тази с по-доброто качество Big Grin). Ако някой има идея как може да се оправи, нека сподели. Благодаря предварително.
Цитирай

@Кпасимир Петров, Правено ли е връщане на фабрични настройки от менюто на телефона или поправка на софтуера с Xperia Companion например?
Премини и през тестове на микрофоните чрез сервизното меню и ако всичко с тях е наред както очаквам,  тогава предполагам софтуерен проблем, който е вероятно с бъдеща актуализация, може да бъде решен.

@Ace, Това с изчезването на опцията за преминаване от основна към предна камера, не се ли е появило след конкретна актуализация?
Тук потребител е споменал за същия проблем с изчезването на бутона за преминаване от едната към другата камера:
https://forum.androidbg.com/showthread.p...pid1263087

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай

Здравейте, вчера докато използвах М4- ката като навигация /HERE/, (закачен на жалуза на въздуховода за да предотвратя прегряване) се случи странен инцидент:
Поглеждайки към телефона за поредна проверка на маршрута видях само един черен екран! Реших, че може да се е изключил, след заигравка с копчетата и опит на всевъзможни комбинации не постигнах никакъв ефект! Изключих захранването му а диодът продължаваше да свети в синьо като при захранване на вече заредена батерия а телефонът загряваше яко - като при много натоварен режим! Реших да извадя микро СД картата..., и там - под капачето и се появи бутонче за натискане с карфица /off/. То свърши работа и след рестарт всичко изглежда ОК. Да знаете, че там се намира това ценно копченце! :-)
Цитирай

(2016-07-01, 19:23:25)Ace написа:  Искам да споделя и моя проблем с телефона - от доста време предната камера не работи - опитах всичко - изчистване на данните на камерата(с и без рестартиране след това), връщане на фабрични настройки, System Recovery с Xperia Companion-а, отваряне на камерата в безопасен режим - нищо не помага. Просто опцията за превключване между двете камери изчезна и мога да ползвам само задната(за мой късмет работи тази с по-доброто качество Big Grin). Ако някой има идея как може да се оправи, нека сподели. Благодаря предварително.

Най-вероятно камерата си е заминала. Оправията е подмяна на модула с нов.
Цитирай

Здравейте, малко по- нагоре прочетох за не работещ аудио изход при разговор (Кпасимир Петров), при мен също не работи! Направих тестовете в сервизното меню- както съветва (Monipeev ) и така наречения secondary microphone не прави тестов запис- не работи! Възможно ли е да бъде оправен с връщане на фабричните настройки? Ако вариантът е сервиз и отваряне на телефона, мисля да се примиря с проблема! Телефонът не е мокрен, изпускан, или...
Цитирай

Щом и при сервизния тест не работи, на 99,9% проблема е хардуерен.
Въпреки това не ти коства да направиш поправка на софтуера през компютър с PC Companion и да тестваш пак.

Фабрични настройки няма в никакъв случай да ти помогнат за проблема.
Цитирай

Мерси за бързия отговор! Ясно, пробвам през PCC и ако стане, стане... Изисква ли се при поправката през PCC да внимавам за нещо или просто следвам дадените ми стъпки?
Цитирай

Следваш стъпките. Това е официалния софтуер на Сони и няма какво да се сбърка.
Цитирай

Здравейте, искам да попитам за решение на един много досаден проблем с М4. При входящо повикване освен опциите за отовор/отказ , най-отдолу на екрана излиза едно синьо каре- "Отхвърляне чрез съобщение". Проблемът се състои в това, че когато телефонът ми е в джоба на дънките и имам входящо повикване, при изваждане на телефона някакси този прозорец се докосва и докато извадя телефона вече е изпратено съобщение от рода на "не мога да разговарям, шофирам" и т.н. Опитах от настройки>обаждания>отхвърляне на обажд. чрез съобщ. , но оттам мога да избера само с какъв отговор да отхвърлям вх. обаждане, без да имам опция за деактивиране. Молбата ми е ако някой знае как да деактивирам ОТХВЪРЛЯНЕ НА ОБАЖДАНЕ ЧРЕЗ СЪОБЩЕНИЕ да сподели?
Цитирай

@patronaroker, Това с отхвърляне на обаждане чрез съобщение,  е досадно за много от потребителите на различните модели Xperia.
Няма как да го деактивираш, освен ако не започнеш да носиш телефона с дисплея навън, а не към тялото. Аз го нося така не поради тази причина, а от край време,  още преди да прочета за проблема с неволно изпращане на съобщенията.
Другия вариант който е предлаган от колеги като решение, е използването на друго приложение за обаждане, свалено от Плей стор например.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай

Аз пък го нося в джоба наобратно, т.е. с надписа SONY нагоре. Така като го хвана за горната част и не натискам тази досада. Друг е въпроса, че не е много удобно, но аз и без това не мога да вдигна с едната ръка само.  Wink
Цитирай

Здравейте, бихте ли ми казали, от къде е дошъл този Гост, и мога ли да го махна и да се освободят тези МВ памет, както знаетр при този.модел всеки МВ е ценен [Изображение: 69b248ea3abb1f80f1df48ff3ceaa0d3.jpg]

Sent from my E2303 using Tapatalk
Цитирай

Пробвай следното.
Плъзни нотификейшън бара надолу 2 пъти и до иконата за настройки трябва да имаш икона за потребител.
Натисни я, ще ти излязат потребителите на телефона Ти и Гост.
Избери Гост и ще се логнеш като гост.
След това 2 пъти плъзни пак нотификейшън бара и цъкни пак иконата за потребител. Ще ти се появят икони "Премахни гост" и твоя потребител. Избери премахни гост.
Цитирай

Получи се. Благодаря много!

Sent from my E2303 using Tapatalk
Цитирай

Пиша в тази  тема защото е най-активна.Онзи ден понеделник ми дадоха телефона от сервиз ,който го дадох за 2-ри път и 2-рия път седя 2 седмици в тях.Връщам се вкъщи и пускам wifi да си сложа някое приложение и като взе да се рестартира няма спиране.Телефона точно за това го дадох 2 пъти на сервиз и само ми ъпдейтват софтуера ,правели му тест на това -онова .Отидох за 3 път и 1 час трябваше за да им докажа ,че телефона се рестартира ,защото при тях нямаше проблем и не искат да го взимат.Настоявах за нов,но не зависило от тях,трябвало да мине през сервиза и чак тогава щели да решат.Пуснах жалба в свободен текст писах какво искам  и сега трябва да чакам до 30 работни дни да ми се обадят.Оставам с някакъв оборотен телефон който ми дадоха и където и той не работи ........Не знам към кого да се обърна и къде да говоря с тези от виваком искам нов телефон или дадат друг модел.Изплащам нещо ,което седи в сервиза вече общо 26 дена вече.Това е подигравка за мене.Имам чувството ,че даже не го ремонтират ,пращали го в София на сервиза и евентуално ако не можели да се справят го пращат на Сони сериза.Проблема може да не е софтуерен не са го отваряли само ми ъпдейтват софтуера ,даже дали това правят....
Цитирай

Привет. Имаш два варианта: 1) Докато станат 30 дни от датата на приемане на телефона във Виваком, не вдигаш на непознати номера или на такива кратки от оператора. Ако апарата е отремонтиран, трябва да те уведомят за това по пощата. След като минат тези 30 дни пускаш една жалба до КЗП, че не са ти върнали отремонтиран телефона, нито са ти предложили замяна за същия и пари не са ти върнали. Иии чакаш. Аз така се отървах от един Самсунг. Чаках две седмици от КЗП да ги принудят да ми върнат парите. Другия ти вариант е: Ако ти го върнат не отремонтиран след третия път на престой в сервиз за един и същ проблем, то при четвърта такава рекламация вече трябва или да ти върнат парите или да заменят телефона с нов. А и хората от магазина не са технически лица, че да казват кой телефон да бъде насочен към сервиз и кой не. Няма нужда да доказваш пред, който и да е от тях дали телефона работи или не. Попълваш си заявката за гаранционно обслужване, описваш проблема и толкова. Успех!
Цитирай

Ако не им бях показал,че телефона има проблем нямаше да ми го вземат и пратят на серзиз.Това КЗП какво е ? Един човек ми каза,че ако не ми дадат нов телефон да се обърна към защита на потребителите.
Edit : Какво ми пречи ,ако ми върнат уж ремонтиран телефона и не ми приемат жалбата за нов телефон пак да се оплача към защита на потребителите веднага ? Аз 4-ти път да отида пак няма смисъл .Аз сега искам да ми дадат нов телефон.Стига ми толкова пъти на сервизи да ходя 26 деня седя при тях,след около 10 дена си плащам сметката ,а телефона е в тях.
Цитирай

Здравейте,

Миналата седмица си купих Sony GSM E2303 Xperia M4 Aqua, обаче има един странен проблем с неприетите повиквания, понякога ги показва, като приети с 0 сек. Направих уж най новия ъпдейт, обаче проблема продължава да стои.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)