Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Steam проблеми.
#1

Проблема е следния , имам стеам профил , който искам да активирам след дълго четене на информация из google разбрах че активирането става като си купиш нещо от тях.Добре викам ще му вкарам два лева и ще купя най-евтината игра.Добре купях я но нещо неще да се активира тоя провфил (не мога да добавям приятели нито да правя сделки или да купувам и продвам итеми).Някой знае ли какво трябва да направя защото прочетах много и не стигнах до никакви изводи.
Цитирай
Аксесоари
#2

трябва да вкараш 5 евро в акаунта

SGSIII Lollipop 5.0.2
Tempered glass screen protector i9300 - 25лв инфо - ЛС
Цитирай
#3

е един авер си активира профила без да си вкарва 5 евро само си купи игра за 2 евро и това беше
Цитирай
#4

Единствената активация която можеш да направиш с пари е да си активираш маркет-а (да продаваш и купуваш in-game предмети). А да можеш да добавяш приятели и т.н. трябва да имаш активиран Steam Guard, който се активира попринцип, но трябва да минат 15 дена след като е активиран Steam Guard-a за да имаш пълен достъп над акаунта си. Относно маркета можеш и 2 лева да си вкараш, но трябва да изчакаш отново 30 дена докато можеш да го ползваш и него. Също ако си смениш парола или имейл пак трябва да чакаш 1-2 седмици. Като цяло при "по-голяма" промяна на акаунта си винаги трябва да чакаш "с цел по-малко злоупотреби и кражби на акаунти". Виж дали Steam Guard ти е включен в Settings => Steam Guard. Трябва да пише Steam Guard Protected. Ако не пише го включи и след 15 дена ако все още не можеш да правиш промени по акаунта пиши отново.

EDIT: Забравих да спомена също, че след като си вкараш пари в акаунта не е задължително да купуваш дадена игра за да ти се активира маркета. Поне при мен не беше така. При мен ми се появи 30 дневното отброяване до активацията на маркета дори без да бях купил нещо.

Sony Xperia 5 IV
Stock | Shizuku | + Galaxy Watch 4 Classic
Цитирай
#5

ти кога си го правил така защото четох в стеам че трябва да вкараш 5 евро или да купиш игра за 5 евро за да се активира стеам..
Цитирай
#6

Ами към началото на това лято вече бях със активиран маркет. А акаунта си го имах от... не знам може вече да съм направил година с него. Аз вкарах 10 лева, Cashterminal имат 1 лев такса при вкарване на пари до 50 лева... общо вкарани бяха около 4.77 Евро. Помня, че не бяха пълни 5 евро. Другото което всъщност се сетих че първоначално даже не съм си харчил парите. Като ги вкарах първо ми казаха, че трябва да пиша на support-a на Steam защото като вкарваш пари от Cashterminal уж валутата се сменяла на рубли и ако искаш да я смениш съответно им пишеш. При мен директно на евро се смени и не им писах. След това видях че 30-дневния брояч на маркет-а е активиран вече и просто си чаках... И това е ... не мисля, че нещо друго е важно. Просто вкарваш пари и чакаш.

Sony Xperia 5 IV
Stock | Shizuku | + Galaxy Watch 4 Classic
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)