Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Дискусия относно wi-fi на Xperia M4 Aqua
#1

Място за коментиране на качеството и проблеми с wifi на Xperia M4 Aqua
Цитирай
Аксесоари
#2

Забелязал съм,че моя доста бавно се закача към мрежата вкъщи

Samsung Galaxy Spica =>LG G2 Black 16GB => Huawei P10 Lite => Huawei Mate 20
Цитирай
#3

Моя вкъщи направо лети Big Grin
Навънка когато се свържа спрямо миналия ми телефон е много по-добре. Wink
Цитирай
#4

Wi-Fi е чудесен и вкъщи и навън, но ако някой ме светне как да свържа Wi-Fi Direct-a с този на старият самсунг ще съм благодарен. Самсунга (S2 ) се свързва с S4 на колегата, с таблета (Huawei), с Lenovoto на гаджето..... ама М4 не иска и да чуе за него. Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad

В.
Цитирай
#5

Здравейте, проблема ми е, че Wi-Fi връзката ми се заспива за неопределено време, когато display-a ми е изключен. В повечето случаи съобщенията се изпращат чак, когато си включа display-a, но понякога и докато е изключен, обаче с доста закъснение.  Когато отивам от едно място на друго, където имам запаметена Wi-Fi връзка не всеки път се закача към нея, ако не съм отключвал display-a. В настройките Включ. Wi-Fi връзка в спящ режим си е на "Винаги".
Цитирай
#6

Да не би да си в Стамина режим за батерията и да не си включил в списъка с изключенията приложението, от което приемаш съобщенията през безжичната мрежа?

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#7

Нее, не съм в Stamina.
Цитирай
#8

Настройки->Wi-Fi връзка->контекстно меню (трите точки)->Разширени и провери дали не е изключена функцията за спящ режим.

Samsung GALAXY S24+ [Marble Grey]
Цитирай
#9

Изглежда си има проблем, преди малко ми писаха във Viber, получих го на лаптопа, а след известно време display-a на телефона ми светна и 5-6 секунди след като вече светеше изпиука Viber-a и получих съобщението...

Не знам на какво се дължи това забавяне.. не е изобщо натоварен тела.

На "Винаги" е настройката за включена Wi-Fi връзка в спящ режим.

Ако беше изключена, нямаше да се получават изобщо докато не активирам displa-a, а те се получават след известно забавяне в повечето случаи.
Цитирай
#10

Това с Viber е нормално. При мен съобщенията пристигат с голямо забавяне между телефона, таблета и лаптопа. Обикновено се редуват с разлика от 15-20 секунди. Първо пристигат на таблета, след това на компютъра и накрая на телефона. Не знам на какво се дължи, но никога едно и също съобщение не е пристигнало едновременно и на трите устройства.

Samsung GALAXY S24+ [Marble Grey]
Цитирай
#11

Да, но съм в Messenger и Viber през двата ми смартфона пиша от трето място или един с друг и на стария ми ZTE се изпращат мигновено, а на Sony-то с яко закъснение, понякога и чак, когато включа display-a..
Цитирай
#12

Понякога дадени приложения се държат по различен начин на различни телефони според чипа и видеото. Зависи дали са написани добре. Viber винаги е бил проблемен по един или друг начин.
Цитирай
#13

Интересното е, че и при мен се получи този проблем - при изключване на дисплея Viber губи връзка през Wi-fi. При мен се случи след като ъпдейтнах Viber в сряда вечерта. Преди това си стоеше онлайн при изключен дисплей. Странното е обаче, че при ползване в режим на мобилни данни (без wi-fi) отново Viber няма връзка?
Сега като се замисля, преди време, при актуализация на приложения в телефона и изгасяне на дисплея ми се е случвало да спира изтеглянето, но Viber си получаваше съобщенията преди последния му ъпдейт.  Huh
Цитирай
#14

Инсталирах си Viber 5.0.2, както ме посъветваха в друга тема и сега този проблем със забавянето на съобщенията изчезна! Явно проблемът не е бил в wi-fi мрежата, а в самата програма.
Цитирай
#15

Здравейте. Помислих, че съм решил проблема с безжичната мрежа на телефона с ресет на рутер и връщане на фабрични настройки на телефона, но се оказа, че проблема е останал. Накратко, когато телефона се свърже към безжична мрежа, започва да се върти едно кръгче до бутона за включване и изключване на wi-fi мрежата, при андроид 5 липсваше това кръгче и сесията на нета е изключително кратка, а не дава индикация за прекъсната мрежа.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)