Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Избор на дебитна карта
#1

Здравейте колеги!

Този месец ми изтича дебитната карта и трябва да се ориентирам към друга, тъй като моята е ISIC и не мога да я подновя без да съм студент. Преди 2 месеца завърших, а магистратура надали ще следвам тази година.

Ориентирал съм се към ДС* Макс и PayWave. Първата е за младежи до 24-годишна възраст, втората е безконтактна. По тарифата на банката и двете са с безплатно издаване без месечна такса, но таксата за обслужване ме обърква. 

Приемам и други предложения, но задължително виза и (почти) задължително на същата банка.
Цитирай
Аксесоари
#2

В сайта на ДСК като проверя пише:

АВТ.ТАКСА ОБСЛУЖВАНЕ 1.35 лв.

Та какво те бърка въпросната такса?

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай
#3

Цитат:3.6. Разплащателна сметка ДСК- МАКС - месечна такса 0.50 лв. 
Т.е. ако си взема карта МАКС месечно ще ми взимат по 0.50 лв, а ако взема PayPass/PayWave ще е 1.35 лв?
Щом казвам, че не разбирам значи не разбирам наистина. Не се правя на важен Smile
Цитирай
#4

Искаш да кажеш, че те бърка въпросния 1.35 лв. за PayPass/PayWave?

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай
#5

До колкото разбирам колегата казва, че таксите го объркват. Smile 
Относно картите - безконтактната е с по-скъпа поддръжка разбира се. Дали ти трябва - ти си знаеш.
Цитирай
#6

Според мен Viza Elektron би бил един идеален избор ...при все че могат да се използват при онлайн пазаруване в цял свят ))
Цитирай
#7

И Visa Debit payWave става за онлайн пазаруване, но най-голяма е защитата при ползване на виртуална карта (Virtual MasterCard/ Virtual Visa) за тази цел. Няма да му струва нищо да си вземе допълнително виртуална карта, която може да ползва само и единствено за онлайн пазаруване.

XiaoMi MI-8 128 GB | Android Q 10.0 | MIUI Global Stable V12.0.1.0 QEAMIXM
Цитирай
#8

(2015-09-05, 18:10:58)NikolayBUL написа:  ... безконтактната е с по-скъпа поддръжка разбира се. Дали ти трябва - ти си знаеш.

Преди това бях с нормални карти Visa Electron и Master Card и понеже им изтичаше срока до август 2015-та ги подмениха с безконтактни и двете, а в сайта си проверявам таксата за обслужване е 1.35 лв. и преди да ги сменя, но следващата такса обслужване ще е в края на септември и чак тогава ще мога да проверя дали са ми взели повече.

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай
#9

"3.1. Стандартна разплащателна сметка с издадена дебитна карта - месечна такса 1.35 лв.".
Няма да се промени. Ще се промени само ако дотогава от банката утвърдят нов размер на тази такса при приемане на нова тарифа за граждани. Сега действащата такава е в сила от 10.08.2015.

XiaoMi MI-8 128 GB | Android Q 10.0 | MIUI Global Stable V12.0.1.0 QEAMIXM
Цитирай
#10

Дебитна карта от ПИБ - 50 ст. на месец.
Цитирай
#11

Преди 2 години си направих карта Debit MasterCard в Първа инвестиционна банка. Подробно за условията можеш да прочетеш тук.
Картата има единствено месечна такса от 1,50 лв (0,50 лв. такса сметка + 1 лв. такса карта). Теглиш от всичко банкомати в страната без такса, с PayPal никакъв проблем, eBay, ePay.bg, Steam и т.н. Банката има приложение за Android, в което имаш повече опции отколкото през интернет страницата им. Например, в интернет станицата им транзакциите (плащания, тегления) се отразяват на 24ч. докато в приложението ги виждаш моментално.
Аз съм с пасивно банкиране-тоест само наблюдавам транзакциите и не мога да нареждам такива. За последните се изисква токен устройство и имаш актвино банкиране. Независимо от това можеш да правиш плащания на комунални услуги от профила си.

LG Optimus 4X HD 1/16 -> S3 Neo 1.5/16 -> Huawei P10 Lite 3/32 -> Samsung A50 4/128 -> Redmi Note 9 Pro 6/128 -> Mi 10T 5G 6/128 -> S23 Plus 8/512
Цитирай
#12

Съжалявам за Offtopic :
Ivan_Bonev
, картовите транзакции се отразяват в рамките на секунди до 1 минута в интернет страниците (myfibank и тази на интернет-клона e-fibank) на ПИБ (както и с SMS, ако си закупил пакет за SMS-и). Само в единични случаи съм имал закъснение на отразяванията повече от споменатото. Ако не съм ползвал картата повече от 24 часа и направя първо за деня безконтактно плащане в размер < 50 лв., само в този случай не се отразява транзакцията на сумата в "Картови транзакции" и не получавам SMS, но излиза в извлечението на сметката в "Извлечение на сметки", когато търговецът си изтегли сумата, което се случва най-рано след около 48 ч. след транзакцията с картата.

P.S. Човекът ви каза на коя банка иска карта.

XiaoMi MI-8 128 GB | Android Q 10.0 | MIUI Global Stable V12.0.1.0 QEAMIXM
Цитирай
#13

Малко са устройствата в магазинната мрежа в БГ, така че няма да е голяма загуба ако не ти е безконтактна! Аз като имам, какво от това като няма масово приложение. Едва ли ще те съборят 70 ст повече на месец. За интернет  плащания си вземи виртуална/по сигурно от нея няма/ преводи от и до нея са безплатни, и превеждаш толкова, колкото ти е стоката която ще купуваш! Преди време комуналните услуги бяха безплатни, а сега са 15 ст на превод. Има мобилно приложение за ИОС, андроид и уиндоус. Ако си вземеш и тоукън, можеш да плащаш от всяко устройство и от всеки компютър без да се притесняваш от кражба на средства от сметката.

времето е като парите - никога не стига
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)