Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Android 5.1.1 официално наличен за Xperia Z
#51

(2015-10-04, 06:51:31)faceless_man написа:  Има ли някакъв ъпдейт, който да оправя нещата към момента?

Няма ъпдейт. Но можеш ръчно да затвориш дупката, като влезеш в настройките на MMS и забраниш автоматичното сваляне на картинки.
Цитирай
Аксесоари
#52

Да попитам за мнение относно преминаването от 4.4.4 към 5.1.1
В момента все още съм с 4.4.4, през ОТА ми показва, че имам ъпдейт до 5.0.2, а през PC Companion ми дава известие за 5.1.1. Има ли проблем, ако ъпдейтна през PC Companion-а и директно мина на 5.1.1, а не първо през 5.0.2, защото пишеше някъде, че първо трябвало да се мине през 5.0.2 и тогава на 5.1.1 иначе нямало да може да се осъществи самата инсталация?
Цитирай
#53

@aleksandurg, защо пък ти е raw на телефон!!? На това малко сензорче само raw му липсва Smile

Ползвам Sony от 2002. В зелено са всички, които все още имам и ползвам: Sony J70, Sony Ericsson T300, Sony Ericsson T310i (с камера), Sony Ericsson T610, Sony Ericsson K700i, Sony Ericsson K800i, Sony Ericsson C905, Sony Ericsson Satio, Sony Xperia Z, Sony Xperia XZ, Sony Xperia 1 II
Цитирай
#54

Е как защо ми е, да мога поне с обработка да изкарам що годе нещо Smile
Обещаваха и разни ръчни настройки и общо взето чудеса за камерата в 5.0, но в крайна сметка нямаше нищо вярно. Аз лично разлика в качеството при снимане не виждам. Единствената полезна опция, която внедриха, е че можеш да даваш пауза докато записваш клип, но пак е малко безсмислено, защото като угасиш дисплея и всичко приключва.
Цитирай
#55

Здравейте, следя темата с интерес и искам да попитам: някой със закупен телефон от мтел дали е получил вече 5.1.1? Моя телефеон е закупен от там, но беше в сервиз за смяна на слушалка, като го върнаха бяха написали, че е преинсталиран. Има ли нещо специфично, което трябва да видя допълнително? При мен също го има проблема с пропуснатите повиквания, както и загряването на телефона при употреба.

HTC Sensation XL, adndroid 4.0.3, Sense 3.6.... i-стига с тия i-простотий
xperia SP стоков 4.3    xperia Z стоков 5.0.2 - 5.1.1   nokia 7 Plus oreo 8.1
Цитирай
#56

Здравейте,

Проверете си Cusomization Version

Влезте в сервизното меню, като наберете в дайлъра *#*#7378423#*#*.

Service info > Software info и гледате Cusomization Version във формат XXXX-XXXX

На М-тел трябва да бъде 1270-9085 и да, все още няма ъпдейт за него. Още е на 5.0.2, не знам какво чакат.
Цитирай
#57

(2015-10-09, 07:11:41)tarlu4ko написа:  Здравейте, следя темата с интерес и искам да попитам: някой със закупен телефон от мтел дали е получил вече 5.1.1? Моя телефеон е закупен от там, но беше в сервиз за смяна на слушалка, като го върнаха бяха написали, че е преинсталиран. Има ли нещо специфично, което трябва да видя допълнително? При мен също го има проблема с пропуснатите повиквания, както и загряването на телефона при употреба.

Извинявам се за оффтопика, ама и моята слушалка се губи от време на време. Та да питам колко ти струваше удоволствието да ти я сменят?
Цитирай
#58

Благодаря за бързия отговор. Всичко е както си описал. Ще чакам.
Колкото до слушалката, телефона ми е още в гаранция и нямам идея колко струва. Пратиха в сервиза на Булграм ако не се лъжа.

HTC Sensation XL, adndroid 4.0.3, Sense 3.6.... i-стига с тия i-простотий
xperia SP стоков 4.3    xperia Z стоков 5.0.2 - 5.1.1   nokia 7 Plus oreo 8.1
Цитирай
#59

Колеги, изчетох мненията на всички, които са ъпдейтнали до 5.1.1 и са писали тук. При някои мои познати са се появили различни бъгове, затова някой от вас може ли да споделят отново мнение как се представя ъпдейта след известно време използване, има ли проблеми, батерията как е, и т.н. (тъй като с хората, които говорих, ъпдейта им беше на ден, два).
И друго, което е важно - някой знае ли дали и кога ще пристигне ъпдейта за Stagefright бъг-а? При Z3 и Z2 вече е наличен.
Цитирай
#60

а за мтел нещо новини... чакам си ъпдейта от доста време вече взех да забравям ,че изобщо го има Big Grin

Sony Xperia Z
Цитирай
#61

От МТЕЛ  все същото, разговорът по-долу е от днес, подобен водих и преди месец :

Чат обслужването започна в 11:15:39 
Моля, изчакайте свързване със сътрудник ...

Здравейте, добре дошли в Онлайн обслужването на Мтел. Вие се свързахте с Божидар

Божидар:С какво бихме могли да Ви помогнем?
Iliya:Здравейте, имам Sony Z , закупен от Вас преди две години
Iliya:може ли да ме ориентирате кога ще се получи андроид 5.1.1, официално е пуснат от Сони преди два месеца, но при вас още липсва ?
Iliya:другите оператори в България го пуснаха още на 11.09
Божидар:Бихте ли изчакали за момент, за да направя проверка?
Iliya:разбира се
Божидар:Благодаря за проявеното търпение! От наша страна има одобрение на ъпдейт до SW 5.1.1.
Iliya:какво означава от ваша страна SmileSmile, чака ли се одобрение и от другаде Smile
Божидар:След като бъде одобрен от наш тест екип, се изпраща отново към Сони. След това от тях зависи кога ще се изпрати към клиентите.
Iliya:с други думи, в момента зависи от Сони, кога ще бъде пуснат, така ли ?
Божидар:Да, от наша страна е подадена информация към производителя, че сме тествали.
Iliya:ок, мерси и лек ден
Цитирай
#62

Много зле, Виваком май най-добре процедират, не брандират. До колкото съм чел из форума, пускането зависи от оператора, Сони повече нямат връзка с тях.
Цитирай
#63

(2015-11-06, 11:33:50)ilialt написа:  От МТЕЛ  все същото, разговорът по-долу е от днес, подобен водих и преди месец :

Чат обслужването започна в 11:15:39 
Моля, изчакайте свързване със сътрудник ...

Здравейте, добре дошли в Онлайн обслужването на Мтел. Вие се свързахте с Божидар

Божидар:С какво бихме могли да Ви помогнем?
Iliya:Здравейте, имам Sony Z , закупен от Вас преди две години
Iliya:може ли да ме ориентирате кога ще се получи андроид 5.1.1, официално е пуснат от Сони преди два месеца, но при вас още липсва ?
Iliya:другите оператори в България го пуснаха още на 11.09
Божидар:Бихте ли изчакали за момент, за да направя проверка?
Iliya:разбира се
Божидар:Благодаря за проявеното търпение! От наша страна има одобрение на ъпдейт до SW 5.1.1.
Iliya:какво означава от ваша страна SmileSmile, чака ли се одобрение и от другаде Smile
Божидар:След като бъде одобрен от наш тест екип, се изпраща отново към Сони. След това от тях зависи кога ще се изпрати към клиентите.
Iliya:с други думи, в момента зависи от Сони, кога ще бъде пуснат, така ли ?
Божидар:Да, от наша страна е подадена информация към производителя, че сме тествали.
Iliya:ок, мерси и лек ден

Според информация от Сони ъпдейта може да се забави до 4-6 месеца...
Цитирай
#64

Какво ви бърка кога ще го пуснат от МенТел...просто си флашвате 5.1.1 през Flashtool и си свиркате,точно 3 минути работа е.
Някакви слухове има ли шанс да получим 6.0?

::Google Pixel 3a White::
Цитирай
#65

А какво правим при заключен bootloader ?

Доколкото съм чел, flashtool работи на устройства с отключен bootloader, а при мен не е позволено отключването.
Цитирай
#66

Няма значение заключения буутлоудър?
Сваля се желаната версия или компилация за модела и се флашва с Флаштул.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#67

Бутлоудър отключен и качен този ROM http://forum.xda-developers.com/xperia-z...7-t3154319 ,работи като пушка и няма нито един бъг (нека не се счита за реклама,просто споделям опит).

::Google Pixel 3a White::
Цитирай
#68

Аз все още чакам за стабилизиране на нещата официално.

Иначе бях загледал това http://forum.xda-developers.com/xperia-z...1-t3196237 - чист интерфейс без глупости и всичко изчистено, всичко работи. Ама не ми се получават нещата с рековъритата. Smile Все стигам до repair през PC Companion. (От опита ми с други телефони, този още не съм го пробвал.)
Цитирай
#69

(2015-11-13, 09:35:51)ddqnov написа:  http://forum.xda-developers.com/xperia-z...1-t3196237

Зариби ме с този ROM,току-що го изплясках,в момента го тествdм,отзиви след ден-два употреба Smile

Разкарах ROM-а,върнах се на оригиналния 5.1.1 + root + AdWay + System App Remover,резултата е следния:


Прикачени файлове Миниатюри
   

::Google Pixel 3a White::
Цитирай
#70

Писах до Sony Mobile Bulgaria с въпроса дали имат информация за ъпдейт с фикс за 5.1.1 и ако не - да ми дадат файлове за флашване на 4.4.4 CE4.

Предполагам отговора ще е неудовлетворителен. Ще го постна тук ако на някой му е интересно.
Цитирай
#71

Писал съм си с тях, както и с Мтел... Пращат ти готови отговори без никаква полезна информация и това е... Ще ти пишат, че може да отнеме 4-6 месеца докато ъпдейта стигне до всички и чакаш... тъпотия до шия...
Цитирай
#72

Отговориха:

Няма решение на Sony Mobile за спиране на разработката на актуализации за Xperia Z.

Значи ще има фикс все пак, та дори и още ъпдейти. : )

Казаха в следващия имейл докато не изпише в сайта "Най-нова и последна версия" значи ъпдейти ще има.

Пример:
http://support.sonymobile.com/bg/xperiasp/software/ (тук го пише ПОСЛЕДНА ВЕРСИЯ, повече няма да има)
http://support.sonymobile.com/bg/xperiaz/software/ (тук не, само коя е най-новата)
Цитирай
#73

Живи и здрави, пуснаха новия ъпдейт.

10.7.A.0.228 Customized DE (Germany)

Като пуснат някой от CE ще кача FTF.

EDIT: все още е податлив, не че съм имам проблем, но значи този фикс оправя нещо друго. : )

[Изображение: Xperia-Z_10.7.A.0.228_2-315x560.png]
Цитирай
#74
Wink 

Бях с 10.5.1.A.0.292 и  днес  дойде  направо 10.7.A.0.228 

Operator Vodafone UK


Ще споделя като го кача




Device model: C6603

Firmware version: 10.7.A.0.228

Xperia Z , Black , C6603
Huawei P9 lite 7.0 B388 GOLD

Цитирай
#75

Някой тествал ли е вече? Аз още чакам за CE4 официално, ама няма никакво раздвижване.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)